Давте ли Zymafluor? Откога?

  • 1 006
  • 21
Давате ли Zymafluor на бебочковците и откога започнахте?
На голямата започнахме да даваме от около 3 месечна възраст, тъй като флуорът се натрупвал в зъбите, преди да поникнат. Пастите за зъби с флуор и флуорираното мляко си били майтап работа.  Wink Скоро ми казаха, че можело да давам от навършването на 2 месеца. Получавам обаче различна информация от нашата лекарка, от една зъболекарка и от познати относно интервалите на даване на лекарството и почивката. Вие как го давате?
Виж целия пост
# 1
Никога не съм давала и не мисля да давам!

Дори по време на бременносттите не съм приемала флуорни таблетки.
Виж целия пост
# 2
Не, не съм давала.Не мисля и да давам. Педиатърката ни го изписа към 3-4 месец някъде. Порових из интернет за инфо, говорих и с други лекари и реших, че ползата е несигурна, даже по-скоро би могло да има вреда. Всяка майка сама преценява.
Виж целия пост
# 3
Не, не давам засега...Педиатърката нищо не ни е казала... Аз я попитах за себе си дали да пия и тя каза, че може... ( не зная дали преминава в кърмата  Embarassed Embarassed Embarassed)
Виж целия пост
# 4
Не, писала съм много за порасналия ми зъб от тия хапчета.
Виж целия пост
# 5
Не, писала съм много за порасналия ми зъб от тия хапчета.
Малеее,Слънце, сериозно ли #CrazyДа взема и аз да пия,че имам един липсващ,тъкмо ще си спестя парите за мост Mr. GreenА иначе аз не знам.Зъболекарката ми,която стана мама малко преди мен,казва,че специално във Варна водата е бедна на флуор и е хубаво да се приемат след 6 месец.А ако живееш на място,където водата е богата на флуор,като Бургас,например,няма нужда.Аз смятам да питам педито.На нас с мъжа ми зъбите ни са бели и хубави,ама хич не са здрави,така че,ако може поне малката да не ходи по зъболекари...
Виж целия пост
# 6
Не, не давам и не смятам. Чух за вредите, които нанася. Във Варна докарват ли бутилирана вода от Михалково. Доколкото знам тя е богата на флуор и можеш да я пиеш ти.
Виж целия пост
# 7
Давала съм на Алекс, но за кратко - 2-3 месеца. След като го изпратих на ясла ме уведомиха, че там им предлагат флуорирано мляко и спрях с капките. Не бива да се предозира.

След изчетеното по темата реших да не продължавам с това, заради неясния резултат и възможните вреди.
Имало е доста подобни теми в маминския форум, ако искаш ги потърси за повече инфо.
Виж целия пост
# 8
Аз давам, от10-тия ден, предписани са до навършване но 2 години. За тукашните условия било препоръчително да се дават....
Виж целия пост
# 9
Давам Zymafluor ot навършване на 4 месец по препоръка на педиатърката.
Давам го след обедното хранене, след картофеното пюре. Знам, че това лекарство не е хубаво да се смесва с мляко.
По принцип още по време на бременноста съм приемала и аз Zymafluor . Важно било още дори през бременноста да се почне. Зъболекарката ми каза да го давам на малката като се роди. Но педиатърката ми каза да изчакам до 4-ти месец, че било рано.
Виж целия пост
# 10
По предписание на педиатъра от 6месеца до 2 годинки. Комбиниран препарат е витамин Д+флуор  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Доколкото знам Zymafluor-ът може да се дава от нулева възраст. Така ми го каза една представителка на фирмата производител (или там някакво рекламно лице ли беше newsm78). Ние не го даваме направо на бебо, майка му си допива таблетките от бременността и чрез кърмата си взема ако нещо преминава.
Виж целия пост
# 12
Доколкото знам Zymafluor-ът може да се дава от нулева възраст. Така ми го каза една представителка на фирмата производител (или там някакво рекламно лице ли беше newsm78).
Те са готови и на цветята в хола ти да го предпишат, ако ги питаш тях.
Не давам на децата. По предписание на зъболекарката ми пих като бременна, но мисля, че беше е имала нещо предвид, защото по същото време при нея ходеха и други бременни мои познати и на тях не го  е предписвала. Сега не го пия, защото ме мързи.
Виж целия пост
# 13
Не давам  Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
Не давам и нямам намерение.  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия