има ли понятие "мъжка дума"?

  • 4 723
  • 17
Да ви питам уважаеми татковци какво значи мъжка дума според вас и държите ли на това което казвате? Поемате ли отговорност за думите си или просто си приказвате на вятъра врели не-кипели?
Виж целия пост
# 1
Мъжка дума - обещаваш и правиш това което си обещал, без увъртане и отмятане, забравяне или каквато и да е друга причина и независимо какви негативи ще има за теб. За бившия ми шеф имаше 2 категории хора - едните с които си имат "мъжка приказка"  и други които говорят "пут...ни работи" ....
И да, има хора които държат на думата си ... 

Виж целия пост
# 2
Да ви питам уважаеми татковци какво значи мъжка дума според вас и държите ли на това което казвате? Поемате ли отговорност за думите си или просто си приказвате на вятъра врели не-кипели?

Изобщо не очаквам тук някой мъж да каже, че си приказва врели некипели.  Mr. Green И така да е , кой би си признал.  Wink

Не всичко, което говори и казва един мъж е "мъжка дума", но мисля, че когато каже за нещо, че дава мъжка дума, се стреми да го изпълни.
Виж целия пост
# 3
Да, има такова понятие!
Но, "женска дума", няма такова понятие!
За тлъстите мъже и гейовете няма да споменавам, те са отделна група и ..........!
Виж целия пост
# 4
Но, "женска дума", няма такова понятие!

Разбира се, че няма, жената винаги е в правото си да размисли......
Виж целия пост
# 5
Но, "женска дума", няма такова понятие!

Разбира се, че няма, жената винаги е в правото си да размисли......
И май доста често размисля. smile3521
Виж целия пост
# 6
Аз поне в 95% от случаите успявам да удържа на думата си, което не значи че и жените не могат да го правят!
Виж целия пост
# 7
При жените както и при мъжете трябва да е въпрос на принципи да удържат на думата си.Лично мое впечатление е, че тази категория се превръща в изчезващ вид и сякаш на никой това не му прави впечатление.А в далечното минало дадената дума е имала силата на клетва...смешно нали или по-скоро ирония на времето в което живеем.
Виж целия пост
# 8
Ами мъжка дума, но дадена на жена ... Не е същото.
Виж целия пост
# 9
Ами мъжка дума, но дадена на жена ... Не е същото.

Няма значение на кого е дадена - на жена, на дете, на Господ, ако щеш, мъжката дума си е една и съща. Дори и само пред себе си да си обещал , пак трябва да си го спазиш.....
Виж целия пост
# 10
Според мен пък понятието  "мъжка дума" не означава, че   се дава само от мъже. Още съм много сънена, за да се впускам във филосовски размишления защо едно сериозно обещамие се нарича "мъжка", а не друг вид дума. Едно обаче е сигурно: който уважава себе си и държи и другите да го уважават си държи и на "мъжката дума" - без значение жена ли е, мъж или дете.
Виж целия пост
# 11
Мъжка дума ми звучи като честна скаутска Thinking
Виж целия пост
# 12
Мъжка дума - обещаваш и правиш това което си обещал, без увъртане и отмятане, забравяне или каквато и да е друга причина и независимо какви негативи ще има за теб. За бившия ми шеф имаше 2 категории хора - едните с които си имат "мъжка приказка"  и други които говорят "пут...ни работи" ....
И да, има хора които държат на думата си ... 

Това за моите разбирания е много точно определение на "мъжка дума".
Виж целия пост
# 13
Да, има такова понятие!
Но, "женска дума", няма такова понятие!
За тлъстите мъже и гейовете няма да споменавам, те са отделна група и ..........!
Има дума, на която държиш, защото зад думите ти си ти,без значение мъж,жена ,хомосексуалист и т.н.
Конкретно по отделните групи-има само две:П.тка и П.чка.
Вророто е женски полов орган ,а първото тип мъжки характер ,без значение на сексуална ориентация и килограми.
Виж целия пост
# 14
Аз да отговоря вместо нашия татко ( да се има предвид съпруга ми Simple Smile )
Винаги,когато каже нещо, тоест обещае, мога да съм сигурна,че това ще бъде изпълнено.Това наричам аз "мъжка дума"
Много често ми се налага да му обяснявам,че много малко са хората като него и да не очаква взаимност в  "обещано - изпълнено "
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия