Проблем след махането на памперса.

  • 2 117
  • 13
Преди около месец махнах памперса на детенце. Не си го поставих за цел, просто тя сама го поиска. Беше много топло и го махнах, за да не и се изпотява дупето. Понеже бяхме вкъщи, опитах да я сложа на гърне и да я изчишкам над тоалетната и на пода в банята. Тя, обаче отказа и аз не настоявах изобщо. Оставих да я си върши всичко в гащите. Излизахме на разходка с една торба дрехи и аз просто ги сменях, като се напишкаше. На втория ден, докато си играеше на двора с едно приятелче, каза че има "Ако" и след като и свалих гащите се изпишка. От този път започна да казва винаги. Случвало се е да се заиграе и да се изпусне, но аз не съм реагирала остро. Просто я успокоявах, че се е заиграла и затова се е напишкала и че това не е страшно. Въпреки това, тя много плачеше като се изпуснеше в гащите. Постепенно, започна да стиска продължително време и да не иска да се изхожда. По 10 пъти казва, че и се ака, но като свалим гащите и казва "няма" и продължава да се стиска. Стигнахме до там, че в къщи се изпишква само като я съблека и пусна водата в банята. Тя, просто не може да го устиска така. Навън, пишка, но рядко, в повечето случаи се стиска. Най-големия проблем е с акането. Стиска го по 2 дена и когато вече не може да го задържи повече и започне да ака, много плаче.
Не е запечена, старая се да я храня с балансирана храна и не ми е трудно, защото тя много обича плодове и зеленчуци, които съставляват голяма част от менюто и.
Имам чувството, че проблема е емоционален, като че ли не иска да си даде "акото". Може да ви се стори смешно, но аз започнах да се притеснявам, защото знам, че когато изпражненията се задържат, водата от тях се всмуква обратно в червата и те стават по-сухи и твърди. Страхувам се, че може да получи запек и тогава ще е още по-страшно.
Никога не сме я принуждавали и не сме и се карали ако се изпусне и не разбирам какво провокира подобно поведение.
Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели как са го преодоляли. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Моите и двамата имаха подобни проблеми, хубаво е ако може да събереш детето ти с по-голямо момиченце и двете да свършат работата заедно, похвалете другото дете и й кажете ,че очаквате от нея същото. С пример е по-лесно, пон етака е при нас. Ели и до сега като има ако стиска и пишото и акото и навън на иска да ходи. Чака да се приберем вкъщи. Ники като видя случайно в една градинка едно момиченце как се изпишка и му стана много интересно. Така махнах при него памперса при разходки.
Виж целия пост
# 2
И при нас това беше първата крачка към махането на памперса. Видя как едно нейно приятелче се изпишка и тя пожела. Но сега стиска и не иска да се изхожда, не разбирам какво я притеснява.
Иначе като свърши работата, с тати пляскаме и се радваме и я поощряваме по всички възможни начини.
Виж целия пост
# 3
А как стои въпросът да й сложиш обратно памперса, поне временно, докато отмине проблема?

И да й даваш по-разхлабващи храни, точно за да не се запече?

Виж дали тук няма да намериш идеи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245933.0

Виж целия пост
# 4
здравейте мами. моля за съвет какво да правя - имам дъщеря на 1.5г. и когато стана на 1 год. започнах да я слагам на гърне след сутрешния и следобедния сън. Всичко беше чудесно със създаването на навика, докато моята дъщеря изведнъж някак си порасна и стана по-палава и сега не мога да закрепя на гърнето за секунди, мисли си че е играчка и става от него, един път два пъти ми се изака  и изпишка / с извинение / на паркета и въобще не го свързва какво да прави на него. Незнам какво стана изведнъж? А вече ми се искаше да минем на по-следващ етап с тренировъчни гащички... И сега незнам какво да правя? Моля за спешен съвет , къде греша?
Виж целия пост
# 5
Едно, че и е рано, друго, че докато не и сложиш гащи на дупето да усеща какво прави, няма да стане. Аз бих изчакала още месец, махам памперса слагам гащи и търпеливо чакам да реши, че е по-добре на гърнето, вместо в гащите. Ако не стане, опитвам по-късно.
Виж целия пост
# 6
И ние скоро махнахме памперса но си казва като има пиш и ако.Сега слагаме само вечер като лягаме следобед избягвам да слагам да свиква. Изпишквам я преди лягане и като стане пак и свикна да се стиска .
Виж целия пост
# 7
В книгата на д-р Спок пише, че децата може да не искат да се разделят с изпражненията си, защото ги чувстват като нещо свое, което искат да им вземат. Явно е нормално за този период и не се среща само при вас. Просто трябва да имаш търпение. Когато се изака не изхвърляй пред детето акото в тоалетната, за да не вижда как водата го отнася. Ето точно какво пише в книгата на д - р Спок по този въпрос / сканирах страниците - 10 на брой /:

http://www.imgshare.eu/Velkova/D---r-Spok-za-garneto/

След като излезе албума всяка страница се вижда увеличена отделно след кликване с мишката. Когато излезе страницата кликни още веднъж върху нея, за да се увеличи още и текста да може да се чете. Надявам се текста да ти е от полза.
Виж целия пост
# 8
lady di проверявала ли си детето да няма някоя инфекция или пък да е за4ервена? мажи с крем4ета за  да нямаш проблеми - това може да води до задържане, понеже като пишка я пари  , например . ние с пишането нямахме проблеми оба4е с акането....  ....аз не и сложих памперс с надеждата да се изака , но тя държа ли държа  - 4 дни  . накрая се примирих и сложих памперс. моята дъщеря просто не искаше да го направи ни в гърнето , ни в тоалетната . 3 месеца съм се мъ4ила , и нея също - детето не искаше и не искаше да седне на гърнето да ака (пишкаше там без проблем ). не и харесваше да седи а искаше все да е изправена Simple Smile . накрая тя сама си поиска ,седна един ден (в тоалетната като голяма Simple Smile ) и се изака -това стана като беше горе долу на 2г 8 месеца . и моя съвет е ако можеш слагаи памперса за малко - да се изака и изпишка и после го махаш - при мен Гери идваше и си поискаваше памперса като и се доака . после сама се отказа от него много лесно и сега съжалявам 4е толкова ядове брах ...
ronieta и за мен твоето дете е още малко за гърне , но всеки възпитава детето си както смята за добре така 4е ако смяташ 4е е уда4но за вас - успех!  моята ГЕри се нау4и без проблем на гърне след 2-та си година - някъде към 2г.3 м .
Виж целия пост
# 9
Имай търпение!Всяка промяна кара децата да се държат странно!Не връщай папмперса,според мен това ще бъде грешка,за която после ще съжаляваш!Имам съседка,на която детето и е почти на 4 год. и още е с памперс,защото така и било по- удобно на нея! newsm78
Продължавай да приканваш детето да се изхожда и по малка и по голяма,то само ще си изгради режим(по-късно) !Успех!!!
Виж целия пост
# 10
мерси много за съветите, страхотни сте всички.
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички за съветите!
Днес се прибрахме от морето и реших да споделя преживяванията ни свързани с темата. Още първия ден на плажа каза, че и се ака, но не искаше да свърши тази работа на пясъка или в храстите, зад дръвчета и т.н. природни забележителности, които изпробвахме. През цялото време повтаряше, че иска в тоалетната и след като обиколихме района, тръгнахме да търсим WC. Намерихме го, платихме си и детенце каза "Не, няма" над тоалетната чиния. Върнахме се на плажа и пак рев, че и се ака, но иска в тоалетната. Втори опит във WC-то и пак същия резултат, а през това време Стела не спира да се извива, да стиска крачета и да плаче, че има ако. На края се изпишка върху хавлията. Прибрахме се в хотела и всичко започна отначало, цялата компания се изреди да я пробва да ака из цялата околност, защото тя имаше претенции къде точно трябва да се свърши тази работа и с кого. На 50-тата фалшива тревога, останала без кръст и колене от клечане, и казах, че ако тя не иска да се изака сама, аз не мога да и помогна. Пак започна мрънкане и превиване и накрая се изака в гащите. Другите дни минаха с променлив успех, понякога ставаше от първия път, често след 20 фалшиви тревоги и веднъж на плочките в двора на хотела.
Сега проблема е, че се опитва да ни разиграва с претенции: "искам с баба да акам", а после "не, няма", "искам с мама да акам", и пак "не, няма", "искам в храстите да акам", а след това "не, няма", "искам в тоалетната да акам", "не, няма" т.н. Опитвам се да съм търпелива и да запазя спокойствие, но понякога едвам издържам. Започнах да не и обръщам внимание след 10-тата фалшива тревога и накрая просто мия или сменям гащите.
В последните дни се е научила да казва "има ако, честна дума"  Joy. Хем ми е смешно, хем ме хваща нервата, но все по-често става от 3-4 опита и не се отказвам.
Опитах временно да върна памперса, както ме посъветва Бу, но не стана, защото тя вече не го иска и го сваля сама. Остана само нощния памперс, но него не мога да махна за сега, защото много се буди и пие вода или суче по няколко пъти на нощ и сутрин е доста пълен. По-нататък ще му мисля за него, сега да се оправим с дневните нужди.
Виж целия пост
# 12
И ние го имахме същия проблем в месеца в който маханахме пампа (тя сама си пожела,беше на годинка и 10 месеца ).И аз се 4удех какво да правя за да я нау4а да ака навън?!? След две седдмици се нау4и да ака и навън,НО в гащите Joy НАправо се бях хвана са главата с нея #Crazy И само ни лъжеше и размотаваше и нас 4е имала ако......наложих си да бъда по-търпелива и да й обеснявам все път преди да излезем 4е не се ака в гащите,е 4есно казано нямаше успех,докато...................един ден се наака пак в гащите докато си играеше в пясъчника с друите деца и там имаше един по-голям батко и той явно усетил 4е Ники направила нещо в гащитв отиде при нея и и вика "Ау 4е мирише" и прави една физиономия и и обеснява 4е бебетата акали в гащите и я пита тя бебе ли? Ники го погледна с един празен поглед,после дойде при мен и ми обеснява 4е имала ако в гащите и прави физиономия 4е мирише и трябвало бързо да я преобуя Simple Smile След този ден по4на да си казва 4е има ако и така до ден днешен Simple Smile
Явно респекта на баткото е бил по-голям от моя Sad
Та така вместо аз да реша проблема,реши го едно петодишно мом4енце  Hug
Виж целия пост
# 13
Ние имахме същия проблем със малката ми дъщеря.В един момент вече с мислех че никога няма да пожелае да ака на гърне или тоалетната.Но когато какаи ходеше да си върши голямата работа тя влизаше да я гледа и така преди един месец тя сама пожела да се изходи на тоалетната и така акто че ли изведнъж стана всичко.Така че не се отказвай и не се нервирай излишно.Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия