Какви дрешки да приготвя за бебе, което трябва да се роди в края на август

  • 1 407
  • 12
Здравейте момичета,

Термина ми е края на август и понеже не съм суеверна, а пазаруването за бебето ми доставя голямо удоволствие мисля да започна да се приготвям. Синът ми трябва да се роди на 28.08 и се чудя какви дрешки да купя - все още ще е лято, но пък края на лятото и имайки предвид че ще е новороден се чудя дали въобще да купувам дрешки с къс ръкав и късо крачолче или само с дълъг, но пък по-тънички.
Моля тези, които са родили по това време на годината да споделят опита си! Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Моят термин беше за средата на август. Бях купила нещо от рода на 7 бодита с къс ръкав, 7 с дълъг, съответно за тези с къс бях взела къси панталонки, а за тези с дълъг ритънки. Две три тънки пелени, едно тънко памучно одеално, чорапки/тънички/, около 7 камизолки с къс ръкав, или пък тениски. Бях взела по плътни дрехи но не от най-малкия размер, а за по нататък примерно септември, когато ще мога да ги ползвам и ще са точно.
Общо взето в най-топлите дни го оставях да спи по боди с къс ръкав и завит/по скоро за да не го кацне някои комар или др./ с тензухена пелена/от комп. за повиване, свършиха ми чудесна работа първите месеци, като ги позвах за след баня върху хавлията, страхотно попиват/.
Шапки не съм ползвала. Всички бодита и ритънки бяха от много финна памучна материя, но за съжаление не помня точно как се води.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми се роди август месец, но я изписаха края на септември, беше недоносена. Тогава вече беше хладно и я обличах с бодита с дълъг ръкав.
Вземи няколко с къс ръкав и къси панталонки - да речем 5-6бр, а останалото с дълъг ръкав. Пазарувай си направо за 3-4месеца напред. ))
Виж целия пост
# 3
Тънки бодита с дълъг и 3-4 с къс ръкав,на вис виталис мн. ми допаднаха  с копчета отпред,че за начало през главата е трудно.Няколко памучни жилетки тип прегърни ме и къси помучни панталонки 2-3бр.,комплекта за изписване е с памучен гащеризон в повечето сл.,няколко броя бели най-обикновени ританки.Имай предвид,че ще получите мн. подаръци,а тези дрешки се израстват за дни.Общо взето мн. лятни дрехи нямахме,че то само септември е топъл и край.Успешно пазаруване! Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз родих на 06.08 и облякох малката е дълги ръкави и панталонче с дълги крачоли - мнооого тънки памучни.
Виж целия пост
# 5
Ще вземеш няколко бодита с къс и дълъг ръкав и някой по-тънки панталинки.Друго не ти трябва.
Виж целия пост
# 6
Август е много близко до есента и бързо ще трябва да смениш дрехите. Вземи си 2-3 бодита и още толкоз ританки и виж кое ще ти е удобно. Моята дъщеря например, още от раждането обичаше да е леко облечена иначе в началото пъпчасваше а сега се изпотява. Като видиш кое как понася детето ще прецениш. Но за начало са за предпочитани тънките материи.
Виж целия пост
# 7
Моят син се роди на 20 август и бях купила няколко бодита с късо ръкавче, останалите му дрешки бяха с дълго ръкавче, но много тънички. Не купувай предварително много дрешки, вече всичко има в магазините и се купува за нула време при нужда. Ти сама ще прецениш като се роди бебчо какво точно му трябва.
Виж целия пост
# 8
Ще ти трябват бодита с късо ръкавче,къси панталонки и няколко дрешки с дълъг ръкав
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247573.0
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми е родена на 28.08 но 98г.В интерес на истината след нейното раждане вече не беше толкова горещо.С къс ръкав не съм я обличала.40 дни я повивах(Голяма глупост според мен,но тогава млада майка и бабите се наложиха)Повивах я но само до кръста без да стягам краката и отгоре обличах тънка камизолка.Все пак както друга майка е писала не купувай много дрехи,само най необходимото после времето ще си покаже.Леко раждане.
Виж целия пост
# 11
Купи малко, защото не се знае какво ще е времето. Когато Жоро се роди, лятото продължи много дълго и бодитата с дълъг ръкав така и не ги облякохме Simple Smile
Концентрирайс е върху количката и другите по-големи неща, шишета и тн Simple Smile
Виж целия пост
# 12
аз родих в началото на юли.
ползвах ризки и бодита с дълъг ръкав, ританки, гащеризончета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия