Задължително гласуване, гласувате ли на избори...

  • 1 804
  • 34
Пак започна да се говори за избори и ми мина една идея през главата-  Вместо да се гласува задължително, не ли по-добре да се въведе отрицателния вот. Така ще излязат повече хора да гласуват. Защото повечето хора не знаят кой искат да ги управлява, но знаят кой не искат...
Виж целия пост
# 1
Може и така да е. А що пишеш като гост? newsm78
Виж целия пост
# 2
Пак започна да се говори за избори и ми мина една идея през главата-  Вместо да се гласува задължително, не ли по-добре да се въведе отрицателния вот. Така ще излязат повече хора да гласуват. Защото повечето хора не знаят кой искат да ги управлява, но знаят кой не искат...


С изключение на шепа бабички, всичките ми познати, които ходят да гласуват, дават отрицателен вот. Тези, които не ходят, го правят по същата причина - не виждат ЗА кого да гласуват, а не искат да е ПРОТИВ.
Хората много добре знаят какъв човек искат да ги управлява, просто не го намират в листите.
Та какво ти е предложението? Няма значение кой и как ще ни управлява, важното е да се гласува?
Виж целия пост
# 3
Предложението ми е такова- Отиваш и задраскваш всички в бюлетината , които не искаш да те управляват. Тези, които останат с най-малко отрицателен вот, влизат в парламента.
 Аз бих задраскал всички, които са били до сега в парламента.
Виж целия пост
# 4
 Joy Ми то тогава управляващи няма да има!

Иначе има логока в предложението ти, за съжаление. Като не можем да изберем най- доброто, поне да изберем най- малкото зло.
Истината е, че не виждам този метод за гласуване, да може да се приложи на практика!
Виж целия пост
# 5
Иначе има логока в предложението ти, за съжаление. Като не можем да изберем най- доброто, поне да изберем най- малкото зло.
Истината е, че не виждам този метод за гласуване, да може да се приложи на практика!

Ами в момента е такава практиката! Хората гласуват за някого, не защото му вярват, а за да не влезе някой друг на негово място... Даже не се и вълнуват особено от личностите, а от партиите, чиито представители са.
Виж целия пост
# 6
  Трябва да се въведе мажоритарен принцип на гласуване.Така партиите постепенно ще изчезнат,няма сульо и пульо(така ли се пише това? newsm78)да влиза в парламента и в общинските съвети.Сега какво е-партийна листа от десетина-двадесет кандидати,и който се закачи,влиза.Ама между тези двадесет души може да има само един свестен,и той да е на последно място в списъка.Значи за него няма да стигнат гласовете...Глупава работа са тези избори!
Виж целия пост
# 7
Не гласувам и не защото нямам гражданска позиция или ми е безразлично какво става в държавата. Със съществуващата в момента избирателна система е безсмислено. Не желая да участвам в този фарс и да се самозалъгвам, че от мен зависи нещо. Освен че трябва да се въведе мажоритарната система, трябва да има начин (примерно с определен брой подписи на избиратели от един район) да се отзовават избраниците, от които не сме доволни. И да имат определен мандат, а не да си живуркат по 20 и повече години в парламента. Бих гласувала само на референдум в настоящия момент, защото така реално бих могла с гласа си да повлияя по някакъв начин на събитията.
Виж целия пост
# 8
  Президентът Първанов отдавна говори за мажоритарна система на избиране,но правителството и парламентът се ослушват.Не им е изгодно,при такъв начин на гласуване почти никой от тях няма да бъде избран! Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Определено идеята за мажоритарни избори, ми се вижда по- реална. Проблемът е  че господата, които гласуват законите, хич нямат сметка от такива избори.
Виж целия пост
# 10
Предложението ми е такова- Отиваш и задраскваш всички в бюлетината , които не искаш да те управляват. Тези, които останат с най-малко отрицателен вот, влизат в парламента.
 Аз бих задраскал всички, които са били до сега в парламента.
Много е добро като предложение,но за съжаление на практика неприложимо.
Виж целия пост
# 11
Задължително !!! Naughty
Който не гласува - глоба  !  Twisted Evil Солидна глоба !

Виж целия пост
# 12
Гласувам винаги. И съм "за" мажоритарна система и "за" задължително гласуване.
Виж целия пост
# 13
Да, гласувам, защото уважавам правото на избор, защото искам да имам право на избор, защото това според мен е начинът. Друг е въпросът, че избирателната ни система трябва да претърпи промени.
Виж целия пост
# 14
Ще ме хванат за дедовия. Ако ме закарат с полиция да гласувам, ще пусна невалиден глас. Баси театъра за овце, мечтаещи за права.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия