Пак въпросчета за захранването;((((

  • 445
  • 6
И тъй с Калина сме на каша вече към 2 седмици.В началото си изяждаше плагаемото,ако е правена с вода,с кърма ми отказваше.После започна да намалява количествата,вместо да ги увеличава.Пробвах да и я давам,когато е гладна,яде малко и после-рев и се гушва на цицето.Купих и бананова на Слънчо,отначало я посрещна с ентусиазъм,после-същото.На всичкото отгоре отказва да суче,освен,ако много не и се спи-тогава се приспива на гърдата,или ако не е разстроена-тогава се утешава пак там SadПрез останалото време-рита,хапе с беззъбите си венчета и плюе.Пък колко и е забавно като се дръпне рязко и като се опръска с кърма,а аз само стискам зъби.Това на захранването ли се дължи и временно ли е?Дали няма да ми намалее млякото?Вече очаквам на следващата консултация да не е наддала,въпреки,че няма вид на недохранена-бутчетата и са пълнички,и бузки си има...Взех да и давам да си чеше венците с парче ябълка,дадох череша-да пробва,смятам да дам банан(последно,алергизиращ ли е,или не?).Не знам дали това също е захранване,но забелязвам,че и е приятно да опитва нови вкусове,а после много бързо и омръзва.Дали да продължа с кашите и просто да пробвам друга марка,например Хумана,много ми я препоръчват,ама ако дам близо 6 лв.,а и нея не я яде вече ще ме заболи сърцето?Или да започна зеленчуково пюре?Какъв е срока,например,от 2 седмици давам каша,не е ли рано да въведа пюре?А ако го въведа намястото на кашата,или по друго време?Кашата я давам вечер,пюрето на обяд ли?Ако започна с картоф след колко време да добавя друг зеленчук?Майка ми казва да слагам щипка сол,не е ли рано за бъбречетата?Ох,съвсем се оплетох с това захранване вече...Помагайтееее!!!!
Виж целия пост
# 1
Ами хайде да ти кажа при нас как е - горе-долу същата работа,така че бъди спокойна,не сте само вие така Grinning
Значи,количеството храна въобще не го увеличаваме - изяжда средно по 2 до 3 супени лъжици,значи - около 50гр.Според мен е нормално - ядем само за допълване на кърмата,не за заместване на хранене и е повече за опитване и свикване с лъжицата,отколкото за наяждане (а и какво да ти кажа - енергийна стойност на морковеното пюре - 25калории за 100гр при 75 за 100мл кърма...считай колко трябва да изяде,за да се нахрани само с него!).
За храните - ние първата седмица чинно ядохме само каша.На втората седмица - пробвах и 2 дни давах картофено пюре вместо каша - яде го с лееекичко по-голям ентусиазъм,но нищо особено.На третата седмица,т.е. вчера и днес - морковено пюре.За първи път я виждам да си отваря устата като пиленце - явно много й хареса,обаче...3-4 часа по късно морковеното пюре се намираше в памперса абсолютно непроменено,все едно директно в него го бях изсипала - за мен това означава,че изобщо не е усвоено  Sad Така че ми се затвърди убеждението,че детето си знае,че още не е съвсем готово и с право не се лакоми с храните.Така че смятам да продължавам така,като давам твърда храна веднъж дневно в количество каквото тя пожелае,а в седмицата ще въвеждам един нов вкус (максимум два,като обаче има поне 3 дена между въвежданията).
Може би след още 2-3 седмици ще започна да предлагам 2х дневно твърди храни - но засега ми се струва рано.Да добавя,че аз предлагам кашата или пюрето сутрин - защото като е сукала 100 пъти между 4 и 7ч сутрин после ми отказва да суче почти до обяд (към 11ч) и тогава ни е подходящ момент между кърменията.
Една идейка какво да правиш с изостаналата каша,за да не я хвърляш - смесваш 1ч.ч каша,1ч.ч. брашно,3с.л. олио и половин чаша (или малко повече - ще прецениш) много студена вода и омесваш на тесто,което разточваш на кора и нарязваш на бисквитки.Пече се на 180 градуса,докато започнат да покафеняват (15-тина минути).Това са teething biscuits по рецепта от един сайт за бебешки храни,който Сладка Хапка беше дала - стават сполучливи,твърди са и дребната добре си чеше зъбките (дето ги няма Laughing) с тях.От глутена не се притеснявай - на практика тя не ги яде,а и вече са над 6 месеца на възраст. Не съм ги пробвала за големи дали стават за ядене - оставила съм ги за беба само.
Виж целия пост
# 2
Хедра,както винаги ме успокои LaughingА за рецептата много благодаря,че се запекох вече от тая каша Mr. Green
Виж целия пост
# 3
....Това на захранването ли се дължи и временно ли е?Дали няма да ми намалее млякото? -Споко, Калина се държи супер разумно според мен, опитва от всичко, но не се набамква с нищо, радвай се, че имаш добро и умно бебе Grinning. Няма да е все така, ръководи се от нея, когато е готова за повече, няма да си остави магарето в калта  Laughing. Млякото няма да намалее, ако си кърмиш така, все едно, че още не си захранила.

....смятам да дам банан(последно,алергизиращ ли е,или не?) -
За повечето бебета не е алергизиращ, но давай по малко, защото бебоците го харесват и налитат, а се смила доста по-бавно.

...Не знам дали това също е захранване,но забелязвам,че и е приятно да опитва нови вкусове,а после много бързо и омръзва -
Това си е смисъла на захранването - опитване на различни нови вкусове и консистенции в малки количества.

....Дали да продължа с кашите и просто да пробвам друга марка,например Хумана,много ми я препоръчват,ама ако дам близо 6 лв.,а и нея не я яде вече ще ме заболи сърцето?
Пробвай. Няма да те заболи сърцето, защото спокойно можеш да оставиш кашата отворена и 5-6 седмици, стига да е добре опакована на сухо място. А после  на тесто а ла Хедра.

...Или да започна зеленчуково пюре? -
Малко е рано според мен, но много други мами го правят успешно преди бебовците да са привикнали към сладичкото.
....А ако го въведа намястото на кашата,или по друго време? -  -
Кашата я давах на обяд, но като почнахме плодове и зеленчуци, я преместих след следобедния сън, а новите работи на обяд, за да има време да си проличи до вечерта ако има нещо нередно да си проличава, де.

....Ако започна с картоф след колко време да добавя друг зеленчук? -
4-5 дни и после друго зеленило.

...Майка ми казва да слагам щипка сол,не е ли рано за бъбречетата? -
Рано е!!! До 1 годинка избягвай.

....Ох,съвсем се оплетох с това захранване вече -
Спокойно бе жена, съвсем си наред всичко.
Виж целия пост
# 4
Ох,мерси,момичета!Ведрра,много си изчерпателна!!!Съвсем се спекох-от едната страна бабите:"Видя ли,сега нищо няма да прояде до пубертета чак с твоите опити" #Cussing outА в главата ми-пълна каша Sick
Виж целия пост
# 5
Или да започна зеленчуково пюре?Какъв е срока,например,от 2 седмици давам каша,не е ли рано да въведа пюре?А ако го въведа намястото на кашата,или по друго време?Кашата я давам вечер,пюрето на обяд ли?Ако започна с картоф след колко време да добавя друг зеленчук?Майка ми казва да слагам щипка сол,не е ли рано за бъбречетата?Ох,съвсем се оплетох с това захранване вече...Помагайтееее!!!!
Аз, след консултация с нашия педиатър, захранвам от 3 седмици по следната схема:
1-ва седмица - оризова каша за обяд - стигнах до коли4ество 3 с.л. каша+50-60 мл кърма
2-ра - пюре от сладък картоф за обяд; около 16 ч - малко каша, но не всеки дан
3-та - сладък картоф+тиква
от днес ще дам и морков, другата седмица - тикви4ки и т.н.
Проблеми засега нямаме.
Виж целия пост
# 6
Мерси,Кейси,и аз така ще направя-всяка седмица-нов вкус Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия