информация относноБългарското посолство в Ню Йорк

  • 751
  • 5
Здравейте на всички, трябва ми информация относноБългарското посолство в Ню Йорк, ако някой има такава!
Преди месец им писах писмо на електронната им поща, отговор НЕ ПОЛУЧИХ.
По телефона се пробвах да се свържа с тях,но пак нищо НЕ СТАНА.
Вторник смятам да ида на място и да се осведомя относно следните неща:
Дъщеря ми е с паспорт от САЩ, в края на лятото ще летим за БГ.
Интересува ме да знам дали тя може да влезе в България само с Американския си паспорт?
Или ни трябва още нещо от посолството тъй като ние с жена ми сме Българи?

Ако някой знае нещо по въпроса моля да пише...
Виж целия пост
# 1
Гледам, че детенцето е малко и си правя заключението, че все още официално не е българска гражданка (няма българско ЕГН, български акт за раждане и т.н.). Ако е така, тогава си пътува като американски гражданин и ще влезе в БГ с американския си паспорт като чужденец. Това означава, че ще трябва да и направите и адресна регистрация в полицията  в БГ като чужденец. Независимо дали ще и вадите ЕГН, БГ акт за раждане и БГ паспорт, при излизане от БГ ще трябва да излезе с паспорта, с който е влязла (т.е. американския) и може да поискат да видят адресната регистрация (спестявате си главоболия, глоби и т.н.).

С информация за посолствотот не мога да помогна, съжалявам.

Успех!
Виж целия пост
# 2
Може да влезе в България с американския паспорт без никакви проблеми.

Ако ти се наложи да ходиш в консулството,те съветвам предварително да се запознаеш с работното време.Много са стриктни Wink

За информация по телефона звъни във Вашингтон.

Успех.
Виж целия пост
# 3
Допреди 3-4 години нямах проблем да се свържа с тях по електронна поща или телефон, сега не знам как е, не ми се е налагало да се обаждам.
Можеш да пратиш запитване и до групата на българите в района на Ню Йорк - модератор е консулът:
http://groups.google.com/group/bg-ny
Конкретно на въпроса - ние и двамата сме българи, децата са американски граждани и не сме им изкарвали ЕГН-та. По-миналата година влязоха и излязоха с американските паспорти, за всеки случай носехме и актовете им за раждане, защото нас ни пише там. Бяхме ги регистрирали като чужденци в България и имахме адресните им регистрации на излизане, макар че никой не ни ги поиска.
Виж целия пост
# 4
Синът ми също пътува с американски паспорт до България, не е български гражданин. Не сме правили адресна регистрация. Престоят ни беше близо месец, мисля без виза може да се стои 90 дена с американския паспорт. Според мен излишното търсене само ви създава главоболия и проблеми, които иначе не бихте имали - пътувайте си спокойно с амер.паспорт. Честно казано с консулства само проблеми съм имала - говорила съм по един въпрос с 4 различни служителя и всеки ми е казвал абсолютно различна информация. Като поисках да говоря с консула най-нагло ме пита дали съм го познавала, че да питам за него  ooooh! - тъй че от тях помощ никаква не очаквам.
Виж целия пост
# 5

Kато поисках да говоря с консула най-нагло ме пита дали съм го познавала, че да питам за
 него  ooooh! - тъй че от тях помощ никаква не очаквам.


Да,да кажи им че сте съседи в блокчето на 57 улица. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия