Staphylococus haemolyticus?

  • 9 824
  • 7
Момичета  да попитам ви попитам вас, че сте доста по-наясно от всички дофтори взети накуп!!! Някой би ли могъл да ми каже какво точно е Staphylococus haemolyticus? Откриха ми това при микробиология. Ще съм благодарна, ако някой има повече информация какво е точно - гъбички някакви или нещо друго.
Предварително мерси
Виж целия пост
# 1
Бактерии -  упорити, но лечими. Трябва и партньорът да се лекува.
Виж целия пост
# 2
Стафилококите са бактерии и се лекуват с антибиотици!
Виж целия пост
# 3
Според мен са по-скоро бактерии. А за хемолитичния стафилокок май съм чела, че ако не се лекува напада бъбреците или нещо там се влошаваше - не си спомням точно. Със сигурност обаче ако не го излекувате индикацията беше за някакви сериозни увреждания. Така че направи антибиограма за да разбереш към какъв антибиотик е чувствителен и почвайте да го пиете.
Виж целия пост
# 4
Добро утро мили момичета!

Първо благодаря на модераторите, че са сметналите питаненето ми за важно и са му отделили цяла темичка  Heart Eyes На вас, момичета, благодаря за отговорите. Признавам си, че сега съм доста притеснена. При самата микробиология ми направиха и антибиограма - маркирани са пеницилин, оксацилин, ампицилин, доксициклин, амикацин, моксифлоксацин. Моята лекарка първо ми предписа Калциум фосфо С и промивки с Тантум роза - 5 бр. Аз ги свърших и сега се чудя дали пак да си правя микробиол.изследване. Другото, което ме притеснява, че два пъти "сгазихме лука" Embarassed с любимия и сега чакам резултат в края на месеца. А един прием на антибиотици вероятно ще попречи. Та затова не знам, казано честно какъв път да хвана. Не знам доколко стафилококите пречат на забременяването или влияят при една евентуална бременност?
Виж целия пост
# 5
Направи си още едно изследване. Съмнявам се, че това лечение е помогнало. Партньорът също трябва да се лекува.
Бактериите са опасни за износването /може евентуално да проникнат, макар, че вероятността е малка до плода/, но особено са опасни при нормално раждане.
Също така са опасни и за твоето здраве.
Така че, изчакай да видиш как ще се развият нещата и се лекувай сериозно.
Стафилококите са бактерии, допуснала съм техническа грешка, нещо съм се разсеяла. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Gia,

Аз не знам как влияят стафилококите на забременяването и на плода евентуанло, но задължително трябва да си направиш ново изследване, след лечението, което си направила. Не знам колко сриозна е инфекцията при теб, но Ерол е права - стафилококите могат се разпространят по различни вътрешните органи.
Аз имах жестока стафилококова инфекциа на сливиците преди много време и се лекувах с антибиотици. При това оралните не ми подейтваха и се наложи да мина на инжекции. Не се притеснявай излишно, не е голям проблем, просто трябва да се лекува навреме и с подходящи антибиотици.
Освен това е добре да вземаш витамини, за да си подсилиш имунната система. Коките се активират при отслабена имунна система.
Лекарката ти защо не ти изписа антибиотици след като са ти правили и антибиогарма? Най-добре да се консултираш отново с нея.
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета!

Доста се бях притеснила за тези стафилококи  Cry. Току-що говорих с докторката си и малко се поуспокоих. Трябва като ми дойде, на 2-я ден да отида и да ми изпише антибиотик. Тогава уж лечението било най-ефикасно. След това ще ми направи нова микробиология и дано тогава вече да ги няма тези бактерии или поне да са малко /ако може така да се каже/. Иначе е добре да се пазя, но слава богу и да стане нещо, каза, че не е толкова фатално. Само, че е добре наистина първо да ги разкарам и после да забременявам. Затова сега ще чакам леко притеснена края на месеца да ми дойде и дано всичко да е ОК.
Благодаря на всички ви за отзивчивостта.
Целувам ви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия