28 гс давайте съвети.

  • 8 665
  • 42
Момичета, миналата седмица установиха че имам скъсяване на шийката наматката. Изписаха ми  гинипрал магнерот и нош па и ме пратиха вкъщи да лежа. Много ме е страх да не родя преждевременно и ви моля да ми дадете съвети какво мога да направя за да избегна този вариянт. Утре съм на преглед да видим колко е голямо бебчето. Иначе термина ми е чак на 20 септември.  колко време според вас мога да стоя права  newsm78 за сега ставам само за да ида до тоалетната и за бърз душ- доста бърз 5 минутен, а ми се ще да излизам и на терасата на въздух  макар и седнала дали ще навреди???? Ясно е че утре всичко това ще питам и лекарката ама ми се щеше да знам и вашето мнение и вашия опит какво показват. Дайте съвет моля ви!
Виж целия пост
# 1
 Лично аз не съм запозната какви са процедурите, но ти пожелавам късмет и дано бебчо да остане колкото се може по-дълго вътре на топло. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
 Това, което можеш да направиш е да лежиш. Пий си редовно хапчетата и запази спокойствие. И аз сега през повечето време лежа, но с първото ми дете бях от 6 месец все на легло, а лекаря предупреждаваше мъжа ми да ме оставя само до тоалетна и после обратно в леглото.
Виж целия пост
# 3
Четох за някакви инжекции които се слагат през 12 часа за да се развие белия роб на бебчето, имате ли идея вредят ли по някакъв начин? Аз бих ги почнала ей така за да се подсигуря ама знам ли как ще се отрази на развитието, може пък да имам  късмет и да си го износя докрая. 

 И още нещо да питам, някой има ли инфо къде в Пловдив имат най- добро оборудване  и лекари за недоносени дечица? Аз мисля да раждам в Селена, но знам ли ако тръгне по рано идея нямам къде да се насоча, а за селена четох че  нямали кувьози, което малко ми е странно все пак са болница  Rolling Eyes..............
Виж целия пост
# 4
Привет, аз бях като теб от 4-тия месец (даже имах 1 см разкритие) и издържах да 32-ра седмица. Успокой се и се пази. Редовно си пий лекарствата и всичко ще е наред. Simple Smile
На тераската излизай - ако може да сложиш там шезлонг или 2 стола и да се поизлягаш (въпроса е да не си права или седнала и да притискаш бебока надолу). Аз даже и ядях полулегнала.
Хубаво е, че си се замислила, коя е болницата с неонаталогично отделение - ако евентулано бебчето реши да избърза - най-добре е там да родиш.
Тези инжекции за разгръщане на дробчетата се бият 3 дни преди раждането. Тоест така превантивно няма смисъл.
Пиши периодично как си (или мъжа ти да пише - ти лежи и се наслаждавай на бременността си).
Виж целия пост
# 5
 Както вече ти казах и аз съм горе- долу като теб- 50% скъсена шийка, на лекарства, в 23-24 седмица бях в болница на системи. И на мен ми се иска да ми сложат от тези инжекции, но ми отказват. Първоначално и аз се бях ориентирала към Селена, но там си просто при добри хотелски условия, ако не дай Боже стане нещо с теб или бебето изпращат в ВМИ или Окръжна, а ако тръгне по-рано от 35 седм. няма да те приемат. Четох разкази на майки с проблеми от клиниката и реших, че няма да рискувам. Намерих лекар от Окръжна и живот и здраве там ще сме.
Виж целия пост
# 6
аз не съм имала проблеми такива но поради често четене на теми
- къпи се седнала на тоалетната
- лежи и не ставай ако няма нужда...ще издържиш нали? бебето е по-важно от всичок останало
- купи полулегнали шезлонг и така на терасата иначе - в леглото, и отворена врата
въпроса е да лежиш....най-важно е бебето а другото е странично

инжекцията за дробчетата нещо не съм убедена колко време държи - мен са ми слагали но така и не разбрах - май трайността й е във периода на слагане...нещо там не разбрах как работи дано някой се вкл с повече инфо

успех и ще ви стискаме палци и да знаеш има много много случаи с такова скъсяване, даже преносили после майките, така че споко и мисли позитивно
Виж целия пост
# 7
Четох за някакви инжекции които се слагат през 12 часа за да се развие белия роб на бебчето, имате ли идея вредят ли по някакъв начин? Аз бих ги почнала ей така за да се подсигуря ама знам ли как ще се отрази на развитието, може пък да имам  късмет и да си го износя докрая. 

 И още нещо да питам, някой има ли инфо къде в Пловдив имат най- добро оборудване  и лекари за недоносени дечица? Аз мисля да раждам в Селена, но знам ли ако тръгне по рано идея нямам къде да се насоча, а за селена четох че  нямали кувьози, което малко ми е странно все пак са болница  Rolling Eyes..............


  аз НЕ бих те посъветвала да раждаш в Селена  Naughty

 ОКРЪЖНА  е най - добрия случай за теб, според мен .

  Инжекциите за дробчетата се слагат само в болница .
  На мен ми сложиха три .

  Не се страхувай ! Близко си до финала . Мисли само положително  Peace
  повече си почивай, легнала бъди на лявата страна  Peace Peace Peace.
  Никакво пътуване с кола, ама никакво .  Naughty   И по възможност не ставай от леглото .

  Успех !
 
Виж целия пост
# 8
Здравей!
Вече са ти казали основното - а то е да лежиш максимално и да си пиеш лекарствата. 
Инжекциите се слагат преди раждането, те са 4 на 12 часа. Според мен най-хубаво е да питаш лекар, но мисля, че преди да има индикация, че скоро ще настъпи раждане, няма да ти ги сложат. Все пак, консултирай се с лекар. Също и за това къде в Пловдив е най-добрата неонатология. Най-важно е това, защото раждането ще мине, но е съществено в какви ръце ще попадне бебето.
Дано все пак не се наложи да ти трябва специална грижа и да задържите бебето, докато е готово да се справи и без чужда помощ. Не се притеснявай, почивай, мисли си (доколкото е възможно) хубави неща и имай търпение. Знам, че е трудно, но после си струва всяка минута.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 9
Вчера бях на преглед, за сега положението е все така което в моя случай е нещо позитивно в смисъл че не става по зле.
По ехограф съм напред т.е 29 г.с +  няколко дена,  а бебчо излиза 1600 гр. като лекарката ме предупреди че има отклонения в грамовете и това не е съвсем точното тегло, а само ориентировъчно. На преглед съм пак на 04 юли, иска да ме прегледа и вагинално за да прецени по добре състоянието на шийката. Това малко ме притеснява да се съгласявам ли на такива вагинални прегледи през 2 седмици newsm78 Аз доколкото разбрах от нея шийката се вижда и на ехографа ама пак не е много сигурно трябвало да се види дали пропуска колко е еластична абе такива лекарски неща та се чудя.  Вие какво ще кажете по въпроса? Иначе за недоносени и тя ми каза че в окръжна са най- подготвени.
Виж целия пост
# 10
Според мен вагиналните прегледи са много важни. Именно за диагностициране на разкритие или скъсяване. Позволи да те прегледа, няма нищо страшно, лекар е все пак. Аз лежах за задържане със много момичета със скъсяване, като най-фрапиращия случей бе една жена с 50% скъсена шийка на матката и разкритие от 1 см, а издържа до 39 г.с! Така че имай кураж Peace
Виж целия пост
# 11
Здравей, мила
според мен най-доброто неонатологично отделение е във ВМИ. Моята син се роди 32 г.с., 1300, след много тежка форма на прееклампсия, с неразгърнати бели дробове. Сложиха му сърфактант два пъти за разгръщене на дробчетата, имаше доста усложнения, ако не се беше родил там, просто нямаше да оживее, същото важи и за мен. Така че относно това къде да родиш,аз бих ти препоръчала ВМИ. Иначе сега ти трябва почивка и може спокойно да си родиш в деветия месец, не се настройва, че ще се случи преждервеменно, просто почивай. Стискам ти палци!
Виж целия пост
# 12
С малкия си син имах скъсяване на шийката, което се откри в 24 г.с. Шийката ми беше изгладена, според доктора като за пред раждане, но нямах разкритие. Това скъсяване се вижда и на ехограф - не е необходим вагинален преглед, но трябва да се следи. Аз също пих магнерот, но шпа и гинепрал и си износих бебето до деня на секциото. Не съм лежала непрекъснато. Думите на д-ра бяха - Ти да не вземеш сега само да лежиш - ще се разхождаш, но няма да вдигаш тежко и ще си почиваш повече. Аз имах  и непрекъснати контракции, които така и не спряха до раждането.
Виж целия пост
# 13
Беба28, как си?
Вече мина критичните 32-ра - 33-та седмица. Пожелавам ти да устискаш до термин.  Hug
Виж целия пост
# 14
Милички за сега държа фронта. Ама стриктно пазя леглото, след 2 дена стават 2 месеца плътно лежане ooooh!а бебчо обаче съм готова на всичко. Др седмица съ на консултация. Тогава ще съм в 36 седмица и се надявам да ми спрат поне част от лекарствата че толкова химия ме притеснява да не се отрази на бебока.
БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАГРИЖНОСТТА
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия