Синът ми пишка често

  • 8 726
  • 29
Не мога да разбера, какво му е. Tired
Верно, че пие много вода, много течности. Ама той си е така от бебе още.
Прави ми впечатление, че пишка 4-5 минути след като е пишкал преди това.
Питах го, дали го боли, пари щипе, но твърди, че нищо му няма. а и съм сигурна,ч е ако имаше нещо, то той нямаше да търпи без да ми каже.
Интересното е, че нощно време това не се случва.
Страхувам се да няма някакъв проблем. Sad Praynig
Виж целия пост
# 1
Вместо да се притесняваш помоли педиатъра да ти пусне едни изследвания на урината. Така ще разбереш, ако има проблем. Ако пък няма още по-добре, нека си пишка детето особено щом пие много течности.
И не се притеснявай излишно щом няма други оплаквания.  bouquet
Виж целия пост
# 2
А защо не го заведеш при нефролог?
Виж целия пост
# 3
Да, знам, че трябва да го заведа при педиатърката, но междувременно ми се щеше да разбера, дали някой вече се е сблъсквал с подобен проблем и евентулано има ли сходни неща. Rolling Eyes

А за нефролог, предполагам, трябва с направление да отидем. Thinking
Виж целия пост
# 4
Копче, най вероятно е настинал
Какъв е цвета на урината - ако е бистър и светъл, няма място за притеснение, обаче ако е мътен, най добре го грабвай и на лекар.
Ако му е бистра урината, вземи да му напариш крачетата довечера по най бабешки и ще видиш че ще се оправи.
Може да е седял бос на течение и затова така да се е простудил
Моята кака ми прави така от време на време и като я напаря се оправя. Но винаги проверявам урината и дали е бистра. Слава Богу не ни се е налагало да тичаме на доктор.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми беше същата /преди лечението/. Четири месеца и десетина изследвания, за да определят диагнозата.
До 5 год. възраст децата трудно контролират мускулатурата. Но пишане на пресекулки, връщане в тоалетната отново след 3-4 митути не е съвсем редно.

Не се притеснявай излишно, но го заведи на лекар
Успех
Виж целия пост
# 6
Копче, най вероятно е настинал
Да, но ако е временно.
Но Копче пише, че така е от бебе.
Виж целия пост
# 7
Здравей-и ние с малкия имаме същия проблем.Понеже вече времето се пооправи(чук-чук),реших да го приучвам без памперс,но честно казано се отказах за сега,защото пишка през 5-10мин и аз почти никога не го хващам да седне на гърнето и нямаме в наличност 20 чифта панталони и слипчета-незнам дали е нормално,но аз мисля да се обърна към педиатърката,още повече че той не пие мн.вода или др.течности(освен кърма).
Дано при вас (а и при нас) няма нищо обезпокоително!
Виж целия пост
# 8
Копче - малкият ми племенник е така. Мине не мине 5-10мин. и айде - пишка му се!На 7г6м е.
Не е изследван и най-вероятно му няма нищо, но...Нощем е спокоен и ако е много зает с нещо - пак забравя да пишка често.

Но ти изследвай Христо, за да си спокойна, че не е нещо здравословно!
Виж целия пост
# 9
Копче, най вероятно е настинал
Какъв е цвета на урината - ако е бистър и светъл, няма място за притеснение, обаче ако е мътен, най добре го грабвай и на лекар.
Благодаря ти за съветите! Simple Smile
Дано да е само настиване, защото той наистина ходи постоянно без пантофи, а сега в това преходно време подът в къщи е студен. Thinking
Е, ама тогава си викам, то бебето непрекъснато на пода си пълзи, пък... Rolling Eyes
Иначе, урината не съм я заглеждала какъв цвят е, но веднъж се изпишка в гърнето си и не ми се стори нищо подозрително.
Довечера ще го водим при JP-то. Тя да видим к'во ще каже. Praynig
Виж целия пост
# 10
Копче, най вероятно е настинал
Да, но ако е временно.
Но Копче пише, че така е от бебе.
Не, не.
Писах, че така е от бебе, затова, че пие много вода. В смисъл, че това не е от скоро с по-високият прием на течности=> по-често пишкане.
За водата ставаше дума.
Виж целия пост
# 11
Здравей-и ние с малкия имаме същия проблем.Понеже вече времето се пооправи(чук-чук),реших да го приучвам без памперс,но честно казано се отказах за сега,защото пишка през 5-10мин
Мисля, че нямате проблем, просто детенцето още свиква с 'новата обстановка'. А и в началото не могат да владеят мехура си. Това се научава. Simple Smile

Нашият батко е на 5 г. и това е прецедент за него. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Копче - малкият ми племенник е така. Мине не мине 5-10мин. и айде - пишка му се!На 7г6м е.
Не е изследван и най-вероятно му няма нищо, но...Нощем е спокоен и ако е много зает с нещо - пак забравя да пишка често.
Но ти изследвай Христо, за да си спокойна, че не е нещо здравословно!
Да, непременно ще го заведа да го изследват, че съм притеснена от това непрекъснато: "пак ми се пишка''.  Sad Sad Rolling Eyes
Вчера в детската градина е пишкал 6-7 х само преди обяда. ooooh!
Иначе нощем е спокоен, няма нищо тревожно. Следобедният сън също. Confused
Виж целия пост
# 13
Вчера заведохме Христи при нашата лекарка.
Тя го пипа на разни места, гледа му и пишока. Нищо. Нито реагира на болка. Нищо.
Вечерта пак пишка около 5-6 х на чести интервали. Thinking
Днес излязоха и изследванията на урината. б.о.
Т.е. че урината е чиста. Praynig Hug Whistling Simple Smile

Лекарката ни питаше, дали не е наказван скоро и такива работи, та да не търсел начин да му обръщаме повече внимание.
Дали в детската градина нещо не го травмирало и др. подобни. Thinking newsm78
Виж целия пост
# 14
Днес и моя син го забелязах ,че пишка така като махнах памперса мислех да го изпишквам на 20 минути ,че и без това на яслата го слагат на гърне ,та да махаме вече памперса ,но той за 20 минути се изпишка 3 пъти в гащите #Crazy.Направо и аз се чудя каква е тази работа ,чиста като вода му е урината .И си мисля ,че може да е от стрес ,защото е в период на адаптация към яслата-от скоро тръгна.Дано е от това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия