За използването на 4ужди ли4ни данни

  • 3 609
  • 35
Слу4айно споменах за моя слу4ай в "здравен справо4ник" и понеже събудих интерес,реших да пусна и тема тук,понеже там не му е мястото. Та зна4и,в подробности: Преди 2 години решаваме да закупим апартамент и понеже малка 4аст от сумата не ни достигаше,пускам документи за кредит.От банката ми искат удостоверение от НАП,4е нямам задъжения,вклю4ително и невнесени здр.осигуровки.Тъй като за период от 5 години съм била предимно в 4ужбина и никога не съм избирала ли4ен лекар,нито съм ползвала услуги по ЗК,имам право да се освободя от тези задължения. Най-спокойно си подавам съответните документи,убедена 4е вси4ко е наред,НО за моя огромна изненада при проверка в здравната каса се оказва,4е ИМАМ ли4ен лекар. Отивам накокошинена в РЗОК,да ми обяснят какви са тези истории,но хората най-любезно ми изваждат формуляра с който съм регистрирана. newsm09 И какво виждам- моето име,моето ЕГН,адрес и т.н,името на д-р Диана Нинова Радославова,подпис,пе4ат и уж мой подпис( ЕА със заврънкулка),който няма нищо общо с истинския ми. Намирам кабинета на въпросната лекарка и отивам да я видя на живо-да не би да съм ходила за нещо при нея и в бързината да съм попълнила и формуляра!? Но не-никога не бях я виждала. Тя потвърди,4е подписа и пе4ата са нейни,но нямаше обяснение как мойте данни са се озовали на документ с нейния подпис. Въобще голяма каша-никой нищо не знае,никой нищо не може да ми обясни-резултата е 4е аз се принудих да си платя 900лв здр.осигуровки,за да можем да минем сделката и ве4е 2 години пускам жалби,давам показания и 4акам някакво разяснение Praynig. Слу4вало ли се е и на вас да злоупотребят с ли4ните ви данни и какво направихте?
Виж целия пост
# 1
Да, такива случаи станаха публични преди време. Много хора с изненада установиха, че са сменили личния си лекар.

Виж целия пост
# 2
и в моя град имаше подобен случай, но всичко се размина с даване на пари на ръка от GP-то на потърпевшия
Виж целия пост
# 3
Аз веднага пуснах жалба,но пркурора ми каза,4е това е много трудно за доказване и да не о4аквам 4удеса.
Виж целия пост
# 4
Много интересно
И неприятно
Засега не знам как да коментирам, малко ще го обмисля
Виж целия пост
# 5
Аз веднага пуснах жалба,но пркурора ми каза,4е това е много трудно за доказване и да не о4аквам 4удеса.

  doh doh doh е как ще е трудно да се докаже, някой те е подписал , с една експертиза може да се докаже,че това не е твоя подпис , ама явно не им се занимава. Имаш ли обяснение, как лекарката се е сдобила с твоите лични данни  newsm78
Виж целия пост
# 6
Аз веднага пуснах жалба,но пркурора ми каза,4е това е много трудно за доказване и да не о4аквам 4удеса.

  doh doh doh е как ще е трудно да се докаже, някой те е подписал , с една експертиза може да се докаже,че това не е твоя подпис , ама явно не им се занимава. Имаш ли обяснение, как лекарката се е сдобила с твоите лични данни  newsm78

Идея си нямам откъде newsm78 Но това което наистина ме ядосва е 4е дори и да е станала грешка,както тя твърди(да,бе Wink) как може служебно лице да приема документ,без да удостовери самоли4носта на този който го подава и никой да не му търси отговорност. 4е то така представяте ли си какви каши могат да станат(и стават)! А за нейната вина в подправяне на по4ерк и подпис е просто недоказуемо-"извършител неизвестен". Може да се докаже 4е не съм аз и толкоз! А бе въобще...
Виж целия пост
# 7
Очаквам в най-скоро време да злоупотребят.Преди 20дена ми откраднаха портфейла пред яслата с всички документи.Но знае ли човек?Може да ми се случи и нещо хубаво.Нали такава е поговорката....
Виж целия пост
# 8
Да направя запис да следя темата,че ми е много интересна Peace
и все още не мога да повярвам,че  става въпроса за Радославова!
Виж целия пост
# 9
Егати и прошляците.. не бях чувала и за тези им похвати. После реват за уважение.  Sick
Виж целия пост
# 10
http://www.zdrave.net/Portal/News/?evntid=k9xewXBXaOw%3D

Лекари продължават да си крадат пациенти
21.05.2008, zdrave.net


 Районната здравна каса в Пловдив е внесла в Прокуратурата 7 жалби на пациенти, които без да са дали съгласие са били преместени в листите на друг личен лекар, съобщи директорът на касата д-р Борис Джуржев за радио Пловдив.

Според д-р Джурджев в тези случаи са касае за кражба на лични данни, на подправяне на документи и фалшифициране на подписа на пациента, което налага вече да се търси и съдействието на компетентните органи. Припомням, че преди няколко месеца имаше общо 10 сигнала, в които пациентите твърдят, че без тяхно знание са прехвърлени при други лични лекари. До момента обаче в касата не са получили потвърждение за конкретна виновност на общопрактикуващите лекари, което изключва и възможността за тяхното санкциониране.
Виж целия пост
# 11
Ето в това е проблема-хем по всякаква логика са виновни,хем няма как да се докаже и търси отговорност. Конкретно в моя слу4аи-д-р Радославова може да е много добра в професията си,но не оправдава факта 4е се е подписала и подпе4атала под фалшив документ.Дори и да е станало недоразумение,подписа и е  доказан факт и дори само за това би трябвало да и се търси отговорност.
Ако някой си мисли 4е просто си говоря празни приказки ето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258564 Не е добро ка4еството,но най-важното се вижда
Виж целия пост
# 12
Преди време споделих в Споделете, че банката, обслужваща нуждите на МВР, разполага с личните ми данни без да съм им била клиент никога. Най-логично е обяснението, че самата Полиция им ги е предоставила.  Rolling Eyes
Зачудих се на кого да се оплача от полицията и реших, че тук във форума поне ще срещна състрадание.  Grinning
Виж целия пост
# 13
В пощата, когато получавам запис, например,пиша всичките си данни. newsm78
 Май само номер на л.к. имат право да искат, не егн, ама така и не разбрах точно...  Embarassed Blush
Виж целия пост
# 14
Май от години стават такива неща. Преди 4 години смених лични лекар на мъжа ми (с негово знание, съгласие и подпис де). Преди 3 отиваме двамата за медицинско и джи-пито ми вика той е мой пациент, но ти не си Shocked Но ме помни човека, каза че ще направи някаква проверка и след 2-3 дни пак си бях негова пациентка. Как обаче стана тоя номер така и не разбрах, пък и не ми беше до това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия