Не става въпрос за единия лев!

  • 2 992
  • 46
По стечение на обстоятелствата напоследък ми се налага доста често да посещавам Терапията. Варненци, а и не само те, я знаят. Преди близо година имаше само портиери на входа за автомобилите, които събираха по 1 лев вход. Но тогава този лев важеше за цял ден. Сега гледам са сложили бариера на входа, взимаш си билетче - отваря ти се бариерата, а на изхода си плащаш левчето и там ти отварят бариерата за да излезеш. Но на мен ми се наложи три пъти да вляза през тази бариера днес и три пъти да изляза. Оказа се, че за всяко излизане трябва да плащам по 1 лв.
Винаги съм се чудела за какво се плаща този лев!? Днес попитах портиерите, които са се размножили може би бяха общо на входа и на изхода около 10 човека. Та, попитах ги защо трябва да плащам за да стигна до болница. Първо се спогледаха, единият от тях повдигна рамене, а един друг ми каза: "Абе, плаща се!" Казах им, че днес вече няколко пъти влизам там, но за тях това нямало значение. Винаги трябвало да плащам.
Добре де, питам се защо искат този лев! Пазят колата ли? Охраняват болницата ли? Нито има места на паркинга да паркирам, нагъчкани колите, запушили входовете за паркинга...Наложи се да паркирам в на майната си, в най-горният край на двора. Там има едно възвишение, ударих колата отдолу, но нямах избор - трябваше да спра някъде! 
Това е болница, а не увеселително заведение, където да отивам по желание и да имат основание да ми искат вход. Болницата се посещава от болни хора, които не могат да си позволят да вървят от външният паркинг /там където не се плаща/ до самата сграда вътре пеша. Принудени са да плащат. Дори ми звучи, като изнудване. Поне да бяха обяснили за какво се събират. Не зная колко коли влизат на ден там, но са много. Почти винаги има опашка на бариерата на входа.
Това ми е темата - възмущавам се, питам - ако някой знае за какво се събират да каже и не на последно място става въпрос за болница и хората, които я посещават. 
Виж целия пост
# 1
И в Токуда е така, та дори там взимат 2 лева на час, а е толкова претъпкано, че трябва да обикаляш половин час с колата докато се освободи място.   Какво да ти кажа, само гледат как да си пълнят джобовете. Лошото е, че на никой не може да се оплачеш Sad
Виж целия пост
# 2
Не знам защо се плаща, но в много големи болници е така. Не всичко има логично обяснение, понякога е просто въпрос на печалба, както придружителската такса за родителите на децата и бебетата и редица други абсурди, но са факт. Поддържат паркинга и го охраняват, предполагам за това  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Не знам защо се плаща, но в много големи болници е така. Не всичко има логично обяснение, понякога е просто въпрос на печалба, както придружителската такса за родителите на децата и бебетата и редица други абсурди, но са факт. Поддържат паркинга и го охраняват, предполагам за това  ooooh!

Не го охраняват - всеки там може да си разбие кола на когото си поиска и да си излезе необезпокояван срещу левче! На паркинга няма охранители, нито пък камери.  Naughty Охранителита са доста далеч от паркинга  - на входа и изхода.
Виж целия пост
# 4
НЕ знам, БО, не знам кво да ти кажа.... Има хора, дето там работят(специализират) и с триста зора се навиха да им дадат пропуски, за да не плащат и те.
Виж целия пост
# 5
И в Токуда е така, та дори там взимат 2 лева на час, а е толкова претъпкано, че трябва да обикаляш половин час с колата докато се освободи място.   Какво да ти кажа, само гледат как да си пълнят джобовете. Лошото е, че на никой не може да се оплачеш Sad

Според мен точно затова е направено - наплива е голям и искат да ограничат висенето на паркинга. Така поне се замисляш за колко време ще оставиш колата.

А иначе в Токуда дават талон на влизане, така че си е вид охрана, като излизаш трябва да си покажеш талона.
Виж целия пост
# 6
НЕ знам, БО, не знам кво да ти кажа.... Има хора, дето там работят(специализират) и с триста зора се навиха да им дадат пропуски, за да не плащат и те.

Добре де, те знаят ли за какво са тези пари?
За какво се използват, къде отиват, кой ги събира, на какво основание, кой отговаря за това? 
Виж целия пост
# 7
Не знам БО, нищо не знам. Аз съм последният човек, на когото някой е решил да дава обяснения
Виж целия пост
# 8
Не зная какво представлява този паркинг, за който говори авторката, но предполагам, че се поддържа по някакъв начин. А пари от Здравната каса за поддръжка на паркинга няма как да се насочат. Ето защо ведомствата си решават проблемите самостоятелно - който, както може.
Виж целия пост
# 9
Специално пред болниците, доколко знам, прави се с цел да не се използва за "свободен паркинг" (защото 1 безплатен паркинг - 100% ще се използва от всеки, който търси къде да паркира спокойно за по-дълго време) и така да имат достъп наистина нуждаещите се да спрат там (пациенти).
Относно многократното влизане и излизане, както и това къде отиват парите, нямам идея.
Виж целия пост
# 10
И в Токуда е така, та дори там взимат 2 лева на час, а е толкова претъпкано, че трябва да обикаляш половин час с колата докато се освободи място.   Какво да ти кажа, само гледат как да си пълнят джобовете. Лошото е, че на никой не може да се оплачеш Sad

Според мен точно затова е направено - наплива е голям и искат да ограничат висенето на паркинга. Така поне се замисляш за колко време ще оставиш колата.

А иначе в Токуда дават талон на влизане, така че си е вид охрана, като излизаш трябва да си покажеш талона.

И пак няма места - това означава, че не това е начина! Специално за Терапията - тя има такива огромни площи, които могат да се използват за паркинг и място ще остане /без да събират пари/. Само трябва да се направят!
Не мисля, че това е причината да събират пари там. Ако пък искаха да си върнат парите за направения малък паркинг, то досега сто пъти са си ги събрали!
Виж целия пост
# 11
Не зная какво представлява този паркинг, за който говори авторката, но предполагам, че се поддържа по някакъв начин. А пари от Здравната каса за поддръжка на паркинга няма как да се насочат. Ето защо ведомствата си решават проблемите самостоятелно - който, както може.

Какво се изисква за поддръжката на един паркинг освен направата му и обозначения /с боя/ къде може да се паркира! Както казах до сега сто пъти се е изплатил! За боята ли плащаме?
Виж целия пост
# 12
Във Военна болница - Хасково е същата работа. Плащаш си за паркинг. Толкова коли има, че няма от къде да мине линейката!!
Виж целия пост
# 13
Специално пред болниците, доколко знам, прави се с цел да не се използва за "свободен паркинг" (защото 1 безплатен паркинг - 100% ще се използва от всеки, който търси къде да паркира спокойно за по-дълго време) и така да имат достъп наистина нуждаещите се да спрат там (пациенти).
Относно многократното влизане и излизане, както и това къде отиват парите, нямам идея.

Болницата е накрая на града на околовръстното - няма защо да си остяваш там колата - нищо няма наоколо! Военна болница е на километри от там. Пустош е! Там отиват само болни хора, които посещават болницата! Не е и това причината!
Виж целия пост
# 14
А аз мислех,че само Плевенската болница обира парите на хората,за да влязат. Mr. GreenТе обирджиите плъзнали из цялата страна май. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия