Питахте ли голямото дете дали иска братче/сестричка?

  • 5 606
  • 90
Когато решихте да имате второ дете,питахте ли по-голямото какво мисли по въпроса?
Аз искам второ,обаче смятам да изчакам Гергана да стане поне на 3 годинки,за да разбира какво става и ще се съобразя и с нейното мнение дали иска братче/сестричка.

И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Виж целия пост
# 1
Не бих питала. Ами, ражда се каквото дойде.  Laughing
Виж целия пост
# 2
Питатала съм я друг път Mr. Green
При нас така се получи , че и себе си не съм питала дали искам Laughing
Виж целия пост
# 3
Питахме ги: и двете искат братче, че вече им било омръзнало от сестри  hahaha

Цитат
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Все ще може да се уреди нещо  Wink
Виж целия пост
# 4
Децата всеки ден си менят мнението. И какво, ако каже, че не иска и вие няма да имате второ дете и като порасне голяма ви пита защо няма? Не смятам,че такова нещо трябва да зависи от решението на едно дете.
На Йони направо му казахме, че ще става батко. На моменти казваше,че не иска, но сега толкова я обича. Когато не е на градина не иска без нея да играе, казва, че му  е скучно.
Ако от сега поставяте нещата така, че толкова важни неща да зависят от прищявките на едно дете, то тогава какво ли ще ви прави като порасне.
Виж целия пост
# 5

Цитат
И още един въпрос: Какво се случва ако детето каже,че иска примерно сестричка,а се окаже братче?
Все ще може да се уреди нещо  Wink

 Joy
Не съм я питала за пола. Тя, горката, и без това не знаеше какво иска - братче, за да не си дели куклите или сестричка, за да имат още повече Mr. Green
Но по принцип много искаше "бебе някакво"
Виж целия пост
# 6
Не съм я питала беше на 2 год. когато решихме да си правим второ бебе. А и това си е решение на родителите според мен.
Виж целия пост
# 7
Не бих и не съм питала Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Aми ако каже, че не иска ще се съобразите ли с това и желание? Едно дете на каквато и да е възраст, да взема решение за такива неща е меко казано странно. Баткото искаше бебе още преди да се решим на второ, после искаше момче. Сега е доволен, че има сестра. Peace
Виж целия пост
# 9
Не сме питали, тя сама поиска когато гледа един епизод на Франклин, в който на Мечо му се ражда сестричка, така че когато след близо година й казахме, че ще има братче или сестриче много се зарадва. А сега като я попиташ какво иска братче или сестриче - едната седмица иска братче, другата сестричка, но обясняваме че това не става по поръчка и ще бъде изненада.
Виж целия пост
# 10
НЕ!
Манипулирахме го, да реши, че иска  Laughing
Родиха ни се наскоро две племеннички и все му повтаряхме - виж колко е хубаво - сега си имаш братовчедки, а скоро може да си имаш братче или сестриче и ще е още по-хубаво. НАЛИ ИСКАШ?  И той вика - искам. При така зададен въпрос  Twisted Evil При всички положения тази нагласа му я градим отдавна, но по-конкретните приказки почнаха, когато вече бях сигурна, че съм бременна. Сега все в този дух питаме: нали ще помагаш за гледането на бебето, нали ще го пазиш, нали ще сте си приятели? Ей такива неща. Все говорим за бебето - без да фокусираме пола, защото дори на видеозон не са го видяли и все му обяснявам, че няма значение дали ще е братче или сестриче. А той отвръща - добре, искам детенце  Grinning

ПП това разбира се, не значи, че не очаквам ревност след раждането, но се надявам да преодоляваме всичко така...
Виж целия пост
# 11
моля?! #Crazy я пак и по-бавно!!!

не само този пост, но и доста подобни ме карат да се замисля: все още не съм мама, но един ден като стана, живот и здраве, дали след родилния дом да не тръгна директно на работа Thinking че много седене вкъщи май май не е на добре Tired
Виж целия пост
# 12
По тази тема съм питала и съм се съобразила с мнението само на 1 човек,единственият който има значение в този сценарии-бащата на децата ми.
Виж целия пост
# 13
За сега имам само едно дете, но определено няма да се консултирам с него по този въпрос  Naughty
Това е решение, което се взима от родителите. Детето се информира, прави се съпричастно на радостното очакване, на подготовката за новия член на семейството, и... толкова. Дори не виждам какъв е смисълът на опцията "Какво искаш - братче или сестричка", след като на всички е ясно, че това не става по предварителна заявка. Няма никакъв смисъл да се създават някакви напразни очаквания, след които да настъпи разочарование - по-добре в началото да се говори за "бебе", да се уточни, че и двете имат своите предимства, и дотам.

Наистина много ми е странно обаче, какво се случва, ако детето каже "Не, не искам"  Thinking
Твърде важно за цялото семейство е едно такова решение, за да се стовари на плещите на едно дете. Не случайно има определени граници - малолетни, непълнолетни, пълнолетни... Не само защото нямат необходимия опит, за да вземат решения, но и защото това (вземането на решения) е НАША ЗАДАЧА, от която не трябва да абдикираме като родители.
Виж целия пост
# 14
Не, не бих го питала, защото ако има (каквото дойде  Mr. Green), не мисля, че ще е в негов ущърб (да не расте сам, напротив  Peace)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия