пак вирус

  • 3 648
  • 8
От днес пак сме с висока температура и леко разтройство и повръщане.След цяла зима запушен нос и кашлица сега започнаха чези истории.Преди 25 дни пак го кара но само с повръщане и ниска температура.Сега не мога да бутна температурата под 38.8 за пръв път не и действа нурофена.Дадох една ампула натриев цитрат 1 ентерол и свещичка вомитусхил и засега овладяхме положението,но тази температура.Лекарката каза ако продължи акането да включа и хидрасек 3 по 30 мг. прахче (ние сме на 3 г. 16 килограма) и вомитусхил при нужда до 4 на ден.Споделете вие колко пъти на ден давате ентерол и хидросек(досега не съм давала),но ако се изака пак ще започна).Сега заспа но ме е страх да не вдигне по висока температура докато спи редувам на 3 часа нурофен и панадол(според лекарката няма да има ефект че този вирус протичал с висока температура)>каза ако вдигне много висока да дам 10 капки хексалгин.Вие давали ли сте хексалгин като видите че нурофен и панадол не действат и детето продължава да вдига .Колко време от последния прием на нурофен или панадол мойе да се даде хексалгин
Виж целия пост
# 1
Аз давам третинка прахче Немизил  Rolling Eyes Може да си спокойна , че поне 4, 5ч. няма да ти вдигне температура  newsm78
Моето Педи ми е казвала , че през два часа мога да редувам температуропонижаващите  Thinking
Виж целия пост
# 2
и ние вчера бяхме с много висока температура, стигнахме до 39.5 и педито каза че веднага след панадола мога да дам хексалгин и ако не е свалила температурата след два часа пак хексалгин. Малката е на 7 месеца и аз дадох 5 капки. Днес също има температура, но около 38.1 и давам само панадол.
Виж целия пост
# 3
И аз редувам свещички Ефералган с Хексалгин, но на по-големи интервали, а Хексалгина го давам само през нощта, когато вдига най-висока температура. Когато е под 38 градуса гледам да не давам температуропонижаващи, освен ако не е вечерта, преди лягане.
Бързо оздравяване на детето!
Виж целия пост
# 4
Analogichen sluchai i pri nas. Veche 4 den se borim s visoka temperatura,povrachtane,pone razstroistvoto ovladiahme. Parvata lekarka ni izpisa CLACID, no Bobo go povarna,II-ta kaza da go sprem, i taka...ostanaha ni samo svechti4kite.
Виж целия пост
# 5
Аз давам третинка прахче Немизил  Rolling Eyes Може да си спокойна , че поне 4, 5ч. няма да ти вдигне температура  newsm78
Моето Педи ми е казвала , че през два часа мога да редувам температуропонижаващите  Thinking

Нимезил не се дава на деца под 12 годишна възраст!
Виж целия пост
# 6
ДАни редовно вдигаше до 39
редувах панадол, с нурофен и свещички ефералган
държа да кажа, че панадола нищо не струва пред нурофена /ибупрофена е просто по-силен от парацетамола/
хексалгин е аналгин - можеш ако нямаш да дадеш - не съм давала щото повръщат

свещичките също са много добри нищо че са парацетамолови /ефералгана/ - просто начина на "даване" предразполага за бързо усвояване от организма
Виж целия пост
# 7
Хексалгин съм давала в краен случай,когато видя,че температурата не се повлиява от нищо друго.Основно вечер.Свещичките ефералган са много ефикасни,но в случай на разтройство са без мислени.Прахчета съм давала ентерол и хидрасек,но по мое мнение нямат голяма файда,разтройството си спира чак когато организма пребори вируса.Давай много течности,за да не се обезводни детето.Ако се изходи за деня повече от 7-8 пъти отидете до педиатъра,може да се налага вливане на системи.Моя 5 дни беше на системи сутрин и вечер заради подобен вирус Cry
Виж целия пост
# 8
Здравейте,
от снощи Вики е с висока Т на моменти и се оплаква, че я боли корема.Никакви други оплаквания няма.Засега давам само Нурофен.Дано се разминем, че в събота пътуваме за морето. Praynig
През нощта ту вдигаше, ту сваляше, а сега май няма.Досега хексалгин не съм давала, въпреки че имам.Дано не се и налага де Praynig
Всички дечица да оздравяват бързо Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия