Моля за съвет!(за спиране на кърма с достинекс)

  • 1 822
  • 5
Момичета, налага ми се да спра кърмата...От вчера пия достинекс, по половин таблетка сутрин вечер, досега три половинки. Ефекта обаче е никакъв, гърдите са ми страхотно напрегнати и на бучки. Снощи и сутринта изцедих по малко за да се махнат бучките. Дали е правилно? И ако тези 2 таблетки не свършат работа, да продължавам ли с други 2 таблетки? Да се цедя ли за да освободя напрежението?
Не стига, че се чувствам достатъчно зле психически, че трябва да я спра, ами и това...
 CryА пък и малката  изобщо не хареса вкуса на адаптираното мляко, което и дадох тази сутрин  Cry
 
Виж целия пост
# 1
Аз също съм пила,но не както ти моята схема беше следната/ходих на мамолог и той ми я изписа/:
Сутрин изцеждаш до максимум пиеш 1 таблетка -цяла, слагаш стегнат сутиен 1-2 номера по малък, след 24ч. нова таблетка и през това време НИКАКВО изцеждане.Може да имаш усещане за дискомфорт в гърдите но ще отшуми за ден-два.След 1седм. от първата таблетка пиеш 3-та последна-за да е сигурен ефекта, а не да "сълзиш" месеци наред.Успех и пиши какъв е ефекта!
Виж целия пост
# 2
Велика глупост е това-никакво изцеждане-точно мамолог ми изписа изцеждане по малко,колкото да махнеш напрежението-ако искаш се мъчи,като се връзваш и не се цедиш-твоя воля-но Достинекса,така или иначе дава командата в мозъка ти и спирането на кърмата вече е почнало,така,че с по малко изцеждане нищо няма да навредиш-нали аз така процедирах едно време,че щях да пукна,ако не се цедях.Кърмата си спря от само себе си,малко по малко.Това с нецеденето е бабешка история-вече ми писна да го чета навсякъде.
Пих Достинекса по 1/2т-сутрин и вечер.Пих ги така 4 дена по 1/2 всяка сутрин и вечер,но го направих по-скоро от страх,че няма да спре така лесно кърмата.После разбрах,че и двете таблетки са достатъчни,колкото и да е много кърмата,просто чакаш,цедиш се по много малко,колкото да махнеш буците и твърдото и ще видиш,че след 2-3 дена няма да имаш никаква нужда от цедене.Ако гърдите не са твърди,не те мъчат,не те болят,няма буци-по-добре въобще не цеди.Успех!!! Hug
Виж целия пост
# 3
Аз пих хапчета за спиране на кърма след първото раждане-ужас...беше кошмар.От таблетките ми ставаше толкова лошо-имах гадене и повръщане.Накрая ги спрях
Виж целия пост
# 4
Здравей, значи първо схемата на достинекса не е наред, а когато искаш да спираш кърма ограничаваш течностите за два три дни и не изцеждаш!
Достинекса е с депо ефект и се пие по рядко, мога да ти дам схема, но все пак си е редно да го направи мамолог.Виждам, че си от София затова мога да ти препоръчам един доктор ето ти линк     http://www.mediart-bg.com/
Виж целия пост
# 5
Достинехса го пих  по следната схема 2 дни по 1т. сутрин и вечер. Имах напрежение в гърдите и ме боляха затова се изцеждах по-малко. На 4 -5 ден всичко си беше наред,не чувствах напрежение в гърдите, кърма имах малко само като ги натиснех. Схемата ми беше предписана от лекар. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия