На есен с песен в 5ти клас, ще е набор '97г.

  • 14 560
  • 305
Нова тема, дами  Hug
Виж целия пост
# 1
 Да ни е честита новата тема , и да слушат петокласниците  Wink.
Виж целия пост
# 2
Хайде и от нас едно добре заварили  Hug
Шани да те питам ти нали правеше списък с препоръчаните заглавия за лятото? Дали да не ги сложим в първия ти постинг?
Защото те са различни за различните училище, но все пак са идея за тези които нямат списък или пък са изчели голяма част от него.
Виж целия пост
# 3
Хайде и аз да се разпиша в новата тема Hug
Днес ни е предпоследен ден на училище, така че ние сме си още в 4-ти клас. Вчера им бяха последните изпити и утре ще им раздават рипорт картите. Очаквам да има повече 5-ци отколкото 6-ци, но това изобщо не ме притеснява, важното е да е здрава и да се чувства добре в училище. През последния месец забелязах тенденциозно намаляване на оценките й от класната - понеже всички пишат с моливи, вкл. класната, на няколко пъти засичам първо поставена оценка 6 (при нас това значи "А"), после изтрита и написано "В", т.е. 5-ца. Здраве да е, така или иначе другата учебна година ще е с нова класна/класен. Новата учебна година (започват на 2-ри септември) ще й е последна в това училище. От сега съм се зачудила дали да си върви със съучениците в кварталното училище или да я запиша в католическо newsm78
Шани и аз имам предложение - в първия постинг може да се изредят училищата, в които учат децата (не включвам тези дето сме в чужбина по обасними причини), може да се окаже, че освен в СМГ има и други в едни и същи училища.
Виж целия пост
# 4
дами, каквото кажете, това ще сложа в началото.
Аз обаче не го знам списъка на щерката къде е? Камо ли тя да е захванала книга да чете  Close

1. Детска Библия.

Само това помня от тоз списък.

Sneji - поздравления за Деси   bouquet Вече е почти утре, тъй че ств и вие в 5ти клас  Grinning
Можеш ли да разкажеш повече за тези католически школа и с какво са по-различни от кварталното ви? Много ми е интересно...
Виж целия пост
# 5
Sneji - поздравления за Деси   bouquet Вече е почти утре, тъй че ств и вие в 5ти клас  Grinning
Можеш ли да разкажеш повече за тези католически школа и с какво са по-различни от кварталното ви? Много ми е интересно...
Ааааа, при вас може да е почти утре, тук още няма обад Grinning Не че няма да премине в 5-ти клас. Утре ще имат сладоледено парти в училище и ще си е по-скоро купон.
За Католическите училища - дисциплината и убочението са на по-високо ниво, задължително ходят и с униформи. Задължително изискване е да си християнин, а ако си католик веднага те приемат (стига да не са запълнени всички налични бройки). Имат квота за децата от другите християнски религии - в зависимост от големината на училището 3-5 ортодоксални, 10-15 протестанти и т.н. За всяко училище бройката е ундивидуална и не се оповестява. Принципа е подаваш документи и се надяваш да ти приемат детето. Имаме много приятели и познати тук, чиито деца се прехвурлят в католически училища чак в хай скул (след 8-и клас) защото дава добра основа за колеж. Аз още не съм решила. Първо ще издиря католическите училища в района, ще видя и отзивите за кварталното училище. Имам още година в чудене.
Виж целия пост
# 6
Снежи, ясно.

Тоз модел от пустите му Хамериканци ли е взаимстван?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Lina d, честито радвам се за вас и ви желая успех!
Като заговорихте за книги, ще надавам ухо. Моят синковец не е по тази част, за което ясно че ме е яд.
Виж целия пост
# 8
Привет в новата тема!
За списъка с книги,не съм виждала и чувала за такъв  Embarassed.Когато се върне Алекс ще го попитам за конкретни заглавия.Иначе по телефона мога да проуча дали въобще имат списък.
Sneji аз съм на Вихрен и ползвам услугите на Ковачев.Всъщност цялото семейство го посещаваме при нужда още от далечната 99 година.
Честита ти петокласничка!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Браво,Шани за новата темичка.На Цеци му остават ,само 3 книги от задължителните да прочете.Някой се повтарят от миналата година,но това не значи,че после няма да чете нещо друго.
Виж целия пост
# 10
    Здравейте!Нашият списък с произведения за 5-ти клас е:
     1."Косачи"-Ел.Пелин
     2."Игра на врабчета"-Й.Радичков
     3."Котаракът в чизми"-Ш.Перо
     4."Грозното патенце"-Х.Кр.Андерсен
     5."Най-справедливият"-Ел.Пелин
     6.Старогръцки легенди и митове
     7.Български народни приказки
     8.Български народни песни
Виж целия пост
# 11
Нашият списък е от гърба на читанката за 4 клас. Нямаме го записан,щот той моят синковец не е прочел само 4-5 книги и си ги е запомнил. Другата седмица ще ходим до библиотеката да ги вземем и ще ги почва. До сега го бях оставила да почине от задачите, чете някаква енциклопедия.
 Лени,да попитам ,задачите на изпитите в ПЧМГ по-трудни ли са от тези в СМГ? От любопитство, нали е ходило детето ти и на двете места, та какво е неговото впечатление?
Виж целия пост
# 12
Ali_sun не мога да кажа дали са били по-лесни или по-трудни. Явно за него обаче са по-разбираеми, защото е факт че всичките му явявания там са на доста над средното ниво, докато в СМГ имаме само 1-2 добри пробни изпита, на състезанията резултатите му бяха не особено добри. Дали пък не се е притеснил на самия изпит и от това да не се е справил. Дали нещо друго .... идея нямам... На практика преподавателите в ПЧМГ са от СМГ, но явно атмосферата е друга - не зная ....

Сетих се още нещо - те със  сигурност имат прием в 6-ти клас и ако идеята за ЧУ не ти е чужда бихте могли да се пробвате догодина. Peace
Виж целия пост
# 13
Да, определено за ПЧМГ идеята не ми е чужда.За таксата ако се напънем-ще се справим, но много ме притеснява транспорта.Училището ни е много далече и транспорт ни товари. Но живи и здрави има цяла година.
 Аз като цяло харесвам сегашното училище, и при добър късмет да попаднем на добри учители/каквато вероятност има/, изобщо няма да се напъвам да го местя преди  7 клас.
Виж целия пост
# 14
Привет в новата темичка Hug
Щерката вече е на 4-та книга от списъка. Вчера подновихме абонамента си в библиотеката. Довечера тръгваме за Хисаря. Надяваме се на хубаво време за плаж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия