падна от дивана!?

  • 958
  • 5
Бебето падна от дивана днес,много се изплаших-тя също.Добре че долу имаше килимче и омекоти падането и тя падна по-скоро на рамото си.Поплака малко и после бързо се успокои-незнам,кокво мислите дали нещо може да и стане?Неискам да казвам на никой,но ако трябва ще я заведа на лекар?!Посъветвайте ме !!!
Виж целия пост
# 1
Знам, че трябва да следиш за сънливост и повръщане.
Дано всичко да е наред с малката кукла Hug
Виж целия пост
# 2
Знам, че е много неприятно  Cry, това което ти се е случило, но бъди спокойна, че дъщеря ти е паднала от ниско и на меко.
Моята пада доста често, като последния път падна от маса, висока метър и 40см върху плочките в кухнята. Падна както беше вързана за столчето си и буквално се завъртя и столчето й се захлупи отгоре. Много се уплаших  Embarassed и ходих да я видят спешно, но слава богу нищо й нямаше. Даже педито ме укори, че съм я завела на спешно, защото не било препоръчително да й правят скенер на главата.
Това което трябва да следиш след падане или удар е: дали не губи съзнание, дали не повръща, реагира ли адекватно, сънлива ли е, дори при силен удар е препоръчително в следващите 48 часа, да й прекъсваш съня на всеки два три часа, за да проверяваш реакциите й.
Предполагам, че всичко е наред с дъщеря ти, не се притеснявай излишно.  Peace
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай.Нали си била при детенце ,когато е паднало.Не си е ударила главата,не е загубила съзнание.Пък и казваш ,че е от ниско и на меко.Все пак наблюдавай за унесеност и повръщане.Дано всичко да е наред.
Виж целия пост
# 4
признаци з проблем са - повръщане + сънливост + различни зеници или да обръща очите
не се стряскай
но мен друго ми напр впечатление - "не искам да казвам на никой"
не си малка, това е твоето дете и не виждам защо трябва да се срамуваш да кажеш или да те е страх?! в крайна сметка детето тепърва ще пада, ще ес удря, ще боледува...ако ще изпитваш вина и страх при всеки случай....
Виж целия пост
# 5
Момичетата вече са ти написали какво да гледаш - безпричинна сънливост, повръщане или различен диаметър на зениците на двете очи. Когато беше на 1 год. и 2 месеца дъщеря ми падна както си вървеше, удари се в едно столче и направи мозъчно сътресение. Приеха ни в неврохирургията, но всичко се размина възможно най - добре при нас.  Детето тепърва ще пада, не бива да се паникьосваш за всяко падане или да изпитваш угризения. Тъй като каза, че не си споменала на никого реших, че изпиваш вина, а не е необходимо. Дъщеря ми падна буквално пред очите ми. Бях там и нищо не можах да направя. Както си вървеше, залитна и падна. Нито за момент обаче не съм изпитвала угризения, че съм виновна за нещастието. Ако при всяко падане или контузия на детето се чувстваш отговорна въобще няма да бъде здравословно за теб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия