Посъветвайте ме!!!

  • 858
  • 13
Моля ви, посъветвайте ме!
 2 месеца пих Клостилбегит и Дуфастон. Общо-взето през тези 2 месеца се чувствах ужасно - беше ми лошо, бях много изнервена и депресирана, напълнях доста и всеки месец бях под напрежение дали ще има бебе или не.Сега трябва да започна да ги пия отново. А аз се чудя дали изобщо има някакъв смисъл. Лекарят ми хем ми казва, че ми няма нищо /според него е на психическа основа/, хем ми ги изписва отново. Не знам дали да започвам въобще или да изчакам няколко месеца и да видя какво ще стане по-нататък.
Виж целия пост
# 1
Това състояние на нервност и напрежение, дали е от лекарствата?
Аз също от време на време изпадам в такива състояния, макар да не вземам подобни стимулиращи!
Защо не опиташ да се успокояваш с нещо? Ако може дори да си вземаш някакви билкови успокоителни- напр. глог, мента и валериана!!! Но нека някой по-компетен потвърди дали може! Успех мила, бъди само спокойна!
Виж целия пост
# 2
Моля ви, посъветвайте ме!
 2 месеца пих Клостилбегит и Дуфастон. Общо-взето през тези 2 месеца се чувствах ужасно - беше ми лошо, бях много изнервена и депресирана, напълнях доста и всеки месец бях под напрежение дали ще има бебе или не.Сега трябва да започна да ги пия отново. А аз се чудя дали изобщо има някакъв смисъл. Лекарят ми хем ми казва, че ми няма нищо /според него е на психическа основа/, хем ми ги изписва отново. Не знам дали да започвам въобще или да изчакам няколко месеца и да видя какво ще стане по-нататък.

Аз съм на Дуфастон. Не мисля, че съм по-изнервена от обикновено. Но първите два месеца качих 8 кг. В последствие ограничих някои храни и сега, в периода, когато го пия си задържам същите кг, а през останалото време дори отслабвам.

А лекаря като твърди, че на психическа основа(честно казано аз не вярвам в нея. Просто някои като не знае каква е причината си има готов отговор.) правили ли сте стандартните в такива случаи изследвания, за да сте сигурни, че няма проблем?
Виж целия пост
# 3
Ами правихме цитонамазка, спермограма, изследване на тръбите, меря БТ вече почти 5 месеца- според лекаря няма място за притеснение.
Виж целия пост
# 4
Снежи,
Аз пия Клостилбегит и Дуфастон, за 4 месец. Първите два месеца изпадах в депресии и то само в дните в който пиех клостилбегита и 1-2 дни след това. Сега не е така. Незнам може и да не се дължи на лекарствата. През последните два месеца имах много положителни емоции и не ми оставаше много време да мисля и да се разстройвам.
Аз не съм качила нищо от както ги пия. По едно време си мислех, че съм напълняла, но се оказа че не е така и слава Бого.
Може би това е тактиката, да не мислим за това. Знам че, няма как да стане за съжеление.
Успех мила, стискам палци всичко да е наред.  Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ами правихме цитонамазка, спермограма, изследване на тръбите, меря БТ вече почти 5 месеца- според лекаря няма място за притеснение.

ако всичко ти е наред и няма място за притеснение - защо тогава лекарят те тъпче с Клостилбегит? Това е лекарство за стимулиране на овулацията при жени, които нямат спонтанна овулация. Също така се прилага за хиперстимулиране на яйчниците при инсеминация. Ти кое от двете имаш - проблем с овулацията или правиш инсеминации? Ако нито едното, нито другото - за какво ти е Клостил? А знаеш ли, че Клостил не се приема вечно - най-много 3 месеца, след това почивка поне 3 месеца, след това най-много още 3 месеца.

и нещо друго - спермограма на съпруга правихте ли?
Виж целия пост
# 6
Да, знам че тоя Клостилбегит не мога да го пия повече от 3 пъти подред.Но аз се чудя дали въобще да го пия.За такива проблеми не ми е казвал доктора.
Виж целия пост
# 7
И спермограма правихме - и тя уж била наред.
Виж целия пост
# 8
Moже би антитела трябва да направите. Наистина рядко се срещат, но все пак.
Виж целия пост
# 9
И спермограма правихме - и тя уж била наред.

а от колко време опитвате?
Виж целия пост
# 10
искам да споделя и аз,пих 1г. противозачатъчни и след като ги спрях лекарят искаше да ме натъпче със стимулиращи,но аз не исках.Според мен изчакай да видиш дали яйчниците ще направят овулация и чак тогава пий лекарствата.Дай почивка на организма и се надявам скоро да ни зарадваш с добрата новина. Успех
Виж целия пост
# 11
Снежи,

И аз мисля, че трябва още веднъж да се помисли имаш ли нужда от тях. Проследяваш овулацията с БТ, нали е наред? За Дуфастона - изследваш прогестерон 7 дни след ову и на УЗ гледат достатъчна ли е лигавицата, ако да - за какво ти е дуфастона. Знам че понякога ги дават, особено Дуфастона за всеки случай, ама не знам доколко има смисъл...

Наистина, от колко време пробвате? Спермограмата къде е правена, защото в София само на някои места правят надеждни сп-ми (за страната - още по-малко).

Поздрави Sunglasses

П.П. Току що прочетох по-предния ти априлски постинг и казваш, че има колебания в температурната крива. Тогава може би съветът на лекаря не е лош. А правила ли си проследяване на ову с УЗ? Според мен е силно препоръчително!!
Виж целия пост
# 12
и при мен всичко беШе наред и ми дадоха Клостилбегит и Дуфастон на 3тия месец стана даже блиzнаци  Wink иначе и аz бях нервна и понадебелях но си струва успех  Praynig
Виж целия пост
# 13
Много хубава статия има в Зачатие за стимулация на овулацията - за какво служи, в кои случаи се налага, как трябва да се направи. Пише за дуфастона и от кога трябва да се взема, също има и няколко думички за клостилбегита.

Ето линк:  http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=228

jam благодаря за превода

А това е много важно според мен:

Първото УЗИ обикновено се прави няколко дни след началото на стимулацията. По-нататък, УЗИ се прави на всеки два-три дни (в зависимост от състоянието на матката и яйчниците, лекарят може да назначи следващия преглед по-рано или по-късно) до денят, в който фоликулите нараснат до нужните размери - около 20-25 мм.
След това (независимо от схемата на стимулация) се прави инжекция с ЧХГ (необходимата дозировка се избира от преценка на лекаря, обикновено е около 5000-10000 ЕД). Това спомага за задействане на процеса на овулация и предотвратява възможността за регресия (обратно развитие) на фоликулите и образуване на фоликулярни кисти.
Овулацията обикновено настъпва 24-36 часа след поставянето на инжекцията с ЧХГ и се потвърждава с УЗИ-изследване, като само след това се предписва допълнително "подпомагане" на яйчниците (жълтото тяло) – с прием на прогестерон или Утрогестан (а не от 11, 15, 16 или който и да е друг ден, както правят много лекари).
При стимулация, времето и честотата на половите контакти или инсеминации се определят индивидуално от лекаря в зависимост от мъжкия фактор. При добра спермограма, обикновено това се прави през ден (или всеки ден), започвайки от деня на инжекцията с ЧХГ (Прегнил) и до образуване на жълто тяло (когато овулацията вече е факт).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия