срок на годност на слънцезащитните продукти

  • 863
  • 3
Здравейте, вчера си купих от Метро слънцезащитен крем Dreaming sun, производител - немска фирма, дистрибутор - Метро. Никъде върху опаковката не е опоменат срокът на годност, разрових се и разбрах, че за продукти със срок на годност повече от 30 месеца не е задължително отбелязването на срока на годност, а е достатъчно отбелязването на срока на годност след отваряне на опаковката, в случая - 12 месеца. В случая обаче според мен трябва да има  дата на производство, единственото, което виждам обаче е напечатан номер 757067. Възможно ли е последните 3 цифри да показват месеца и годината на производство и как да съм сигурна, че продукта е годен за употреба?
Виж целия пост
# 1
Ами не можеш да си сигурна Mr. Green И на нашият лосион няма отбелязаян срок на годност нито дата на производство. Мажеш и чакаш да видиш резултата. Laughing
Виж целия пост
# 2
Мисля, че на повечето козметични продукти срокът на годност е 1 година след отваряне на опаковката.Прочети внимателно-някъде трябва да е отбелязано  Peace
Виж целия пост
# 3
Мисля, че на повечето козметични продукти срокът на годност е 1 година след отваряне на опаковката.Прочети внимателно-някъде трябва да е отбелязано  Peace
А всъщност защо е така  newsm78?
Аз не си обяснявам следното - опаковката не е херметично затворена, а просто има фолио върху капачката, което в никакъв случай не предпазва от влизане на въздух примерно... Щом няма херметична затворена капачка, защо 9 или 12 месеца е срока на годност, при положение, че когато не е отворено, е примерно 36 месеца  newsm78
Ползвала съм слънцезащитен крем ЧИКО няколко месеца, да не кажа и година, след "изтеклия" 9 месечен срок на годност и кремчето си е със същата структура, цвят, мирис и на първо място - пази чудесно от слънцето! Сравнявах го с новозакупеното същото Чико (което бе за децата, а старото оставих за мен и таткото). Зная от опитни фармацевти, че срокът на годност за всеки лекарствен продукт е +6 месеца от написаното на опаковката за БГ-производители и + 12 месеца от написаното на опаковката за американски и европейски производители...
Та  newsm78, голяма чуденка ми е и на мен това и всъщност, дали не е "купувайте ни редовно продуктите, защото трябва да ни върви производството".

Същото съм се чудела и за следното - АМУКИНА или която и да е стерилизираща таблетка/разтвор за бърза и студена стерилизация, ти гарантират супер високи резултати и премахването на какви ли не бактерии. А в същото време - четките за зъби са задължителни за хвърляне след 2-3 месеца??? НЕ, не пестя от четки за зъби  Joy Mr. Green, просто се замислих в онзи момент, когато в ТЕХНОМАРКЕТ не бяха внасяли месеци наред накрайници за ел. четки за зъби на Филипс и си търсех решение дали да си ползвам любимата ел.четка...

НЕ говорим ли за манипулативни призиви на пазара?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия