Гъбата на Сано

  • 43 324
  • 74
Купих си гъбата за почистване без препарати на Сано. Чисти добре само с вода наистина, но после тя самата как се почиства. Чистих леко омазнен плот на газов котлон и сега е тъмна и мазна от едната страна. Само с вода не мога да я изчистя. Или това си е нормално, да си я ползвам само за това, пък за банята да си имам друга.....
Виж целия пост
# 1
Купих си гъбата за почистване без препарати на Сано. Чисти добре само с вода наистина, но после тя самата как се почиства. Чистих леко омазнен плот на газов котлон и сега е тъмна и мазна от едната страна. Само с вода не мога да я изчистя. Или това си е нормално, да си я ползвам само за това, пък за банята да си имам друга.....

Ти смяташе и за къпане ли да я ползваш?!  Shocked Laughing
Виж целия пост
# 2
За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /
Виж целия пост
# 3
Зъхи, за къпане съм си наела теляк, добро е момчето  Mr. Green Аз за фугите се интересувах  Laughing

сиси, не са микрофибърни кърпи това, а гъба, като обикновена гъба е, но е по-плътна
Виж целия пост
# 4
Май няма начин да се изчисти.  Confused

За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /
- това не е микрофибърна гъба, а гъба, която мокриш малко и чистиш с нея без препарат. Тя малко по-малко изчезва. Поради тази причина не е много удачно да я пуснеш в пералнята.  Mr. Green  Не знам по друг начин как да го обясня.  Crazy
Виж целия пост
# 5
Май няма начин да се изчисти.  Confused

За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /
- това не е микрофибърна гъба, а гъба, която мокриш малко и чистиш с нея без препарат. Тя малко по-малко изчезва. Поради тази причина не е много удачно да я пуснеш в пералнята.  Mr. Green  Не знам по друг начин как да го обясня.  Crazy
Ползвам тази гъба от миналата година.Наистина е страхотна-чисти всичко само с вода. bowuuИвон е права,че тя си се стопява някак,незнам как да го обясня? newsm78Като намалее достатъчно или се омазни(както в случая)просто взимаш следващата. Wink
Виж целия пост
# 6
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy
Виж целия пост
# 7
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy

Няма нужда от  doh  За първи път я ползвам и не е чак толкова необичайно да не знам. Ама като почнете да припадате за щяло и нещало Laughing Моята гъба май само се цапа, не изчезва...дали да не ходя да я сменям,че е дефектна Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Аз пък дори още не съм я видяла - да се гръмна ли сега #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy

Няма нужда от  doh  За първи път я ползвам и не е чак толкова необичайно да не знам. Ама като почнете да припадате за щяло и нещало Laughing Моята гъба май само се цапа, не изчезва...дали да не ходя да я сменям,че е дефектна Twisted Evil

Когато започнеш да я използваш по предназначение,тогава ще започне да изчезва!
Докато я мокриш малко и чистиш леко омазнен плот на газов котлон,гъбата няма да изчезне.
Аз пък дори още не съм я видяла - да се гръмна ли сега #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да се гръмнеш трябва да стреляш по себе си а не в другата посока!
Така,че обърни пистолетите към теб и стреляй бясно щом това ти е желанието!
Аман от необразовани злобарки! Joy
Виж целия пост
# 10
А какво е точното предназначение на гъбата? В магазина ми казаха много неща, включително и това /както на микрофибърните кърпи, впрочем/

Аман от необразовани злобарки! Joy

Това го подминавам, все едно не си го писала.  Stop
Виж целия пост
# 11
Драга ми Джейн - Ангел грешен,
да не си мерим образованията, че не се знае къде ще си...
Съжелявам, че не си доловила моята ирония, но май ти нещо си много крива...........
Виж целия пост
# 12
Сиси ли к'ва си,не си меря  нищо с никой!
Ти сама скочи с главата надолу!

Агата-какво ти казаха в магазина?Какво чисти гъбата?Мазното от котлона,така ли?Що си хабиш гъбичките за такива неща.За тях има циф и други специални препарати.
Ще си позволя да ти отговоря за какво ползвам аз гъбата и как.
Дечко се подпря с маратонката на стената в коридора.Тъй като петното беше малко,скъсах от гъбата едно малко парченце.Леко го намокрям.Изцеждам и нежно забърсвам по латекса.Петно,няма!
Бяхме на квартира.По радиаторите имаше напръскано от латекс(когато са боядисвали стените,са си остваили ръцете).Тогава заминаха цели 4 гъби.Но боя по радиаторите нямаше.
Щерката надраска бюрото с фулмастри.Беше попрекалила с рисуването. Mr. GreenГъбата почисти всичко.
На плота в квартирата имаше наръскано от олио.Доста отдавна е било.Засъхнало.Циф не помогна.Гъбката се справи.
Детенце решило да прави упражнения.Сложило крачка на стената и хоп-хоп,раз-два...оставило тъмни дъги по стената и пръстчета.(беше лято а тя ходи боса и съответно обира всичко Crazy).Скъсах малко парченце от гъбата,леко я намокрих,изцедих и позабърсах върху следите от крачета.
Много други случаи имам,но няма да ги описвам всичките,че ще се отегчите!
Агата,онова което подминаваш все едно не съм го писала,не е адресирано до теб! Wink
Виж целия пост
# 13
Казаха ми всичко - мазно, мръсно, мухъл от банята, всичките твои примери и т.н. Каквото се сетиш. Както микрофибърните кърпи. Казаха ми да пера и е като нова. Пак както МФ кърпи. Но ми се стори с по-удобна форма за хващане. Иначе мазното го изчисти идеално. Малко потърках де, не е като да напръскам обилно с Меглио /от който кашлям сериозно/. Сега ще отрежа зацапания край и ще го ползвам, докато може /не е ужасно мръсна, да не помислите, че съм ужасна скръндза/. А пък бялата част ще я пробвам в банята. Като пусна теляка в отпуска Mr. Green
Мерси за отговорите!
Виж целия пост
# 14
Е,аз пък съм скрънза,затуй късам по малко....толкова колкото ми трябва.
Що да разхищавам цялата гъба за едно петънце.
Не става дума да си скръндза а да си практична домакиня! Wink
За мухъл не съм я ползвала(защото нямам мухъл)! Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия