Бебе на годинка и алергия към слънцето...

  • 6 432
  • 18
Откакто се оправи времето с дъщеря ми сме постоянно навън. Преди няколко дена и се появиха няколко дребни пъпчици по тила. Не им обърнах особено внимание, защото реших, че е от потенето и намазах с Бочко. Да, но след още няколко излизания, тези пъпчици се увеличиха и силно ми заприличаха на моята реакция една година към слънцето. Лошото е, че не помня как се оправих аз освен че известно време не се показвах навън...
Ако някой има рецепта - да дава  Praynig Hug
Виж целия пост
# 1
Аз не бих използвала рецепти от форума.Заведи детето на лекар.Може и да не е алергия, а ако е той най-добре ще прецени каква, с какво да се лекува и т.н.Единственото което можеш да направиш е да не я извеждаш през деня за сега.
Бързо оздравяване  Simple Smile


Виж целия пост
# 2

И аз бих завела детето на лекар.Може да е слънчева алергия, но може да е нещо друго.
Виж целия пост
# 3
Като начало я мажи със слънцезащитни бебешки кремове с максималния фактор на защита.
Не я излагай много на слънце. На количката сложи чадърче, а в градинките стоите в по-сенчестите части.
Все пак се консултирай и с лекар, за да каже дали е от това, а и той ще ти даде най-добрия съвет.
Синът ми също миналата година правеше такава реакция - имаше червени петънца по тила, понякога се засилваха, понякога отшумяваха. Аз обаче го отдавах на потенето, защото, ако е от слънцето, ще се появи по други места. И педито така ми каза. Мажех тила с цинковия крем на Мустела и много помагаше. Впоследствие в по-големите жеги, леко му се изриваха ръчичките, което вече си беше от слънцето. С времето обаче това отмина, сега го мажа с кремове и да чукам на дърво, няма проблеми.
Виж целия пост
# 4
Най-добре се консултирай с лекар
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички ви за отговорите  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 6
1. Обърни се към педиатъра на детето.
2. Не го извеждай поне седмица - две, поне докато се скрие слънцето.
3. Ако все пак се наложи да излезе - до лекаря или нещо подобно - клепай яко с крем и слагай тънки дрешки, които, обаче, да покриват вратле, крачета и ръчички.
Виж целия пост
# 7
2. Не го извеждай поне седмица - две, поне докато се скрие слънцето.

И как според теб дете на годинка ще издържи две седмици без да излиза? newsm78
Виж целия пост
# 8
2. Не го извеждай поне седмица - две, поне докато се скрие слънцето.

И как според теб дете на годинка ще издържи две седмици без да излиза? newsm78

Ммм да, добър въпрос. А и слънцето се скрива обикновено през нощта.
Логично е детето да излиза, но да седи на сянка, което се отнася за всички като цяло.
А, дали е алергия от слънцето или са пъпчици от потенето?
Моята дъщеря получава пъпки по ръцете, тила и гърба, винаги, когато се претопли, дори през зимата.
Виж целия пост
# 9
Дребните пъпчици по врата въобще не ми приличат на алергия, а на претопляне
и как сама  постави тази диагноза.

Аз получавам алергичен обрив когато отида на плаж, от слънцето и водата,
излиза не само на врата и сърби.
Виж целия пост
# 10
Съгласна съм с последното мнение. Огледай се, почти всяко второ бебе сега е с такива пъпчици
по врата, това са пъпки от претопляне. Синът ми също има такива. Иначе се разхожда навън гол, би се обринал целият.
 Все пак консултирай се със специалист.
Виж целия пост
# 11
Ако пъпките са по откритата част от тялото - лицето, ръцете и краката - можеш да си мислиш за слънчева алергия. Но по вратлето или по сгъвките ако са - това си е точно от претопляне и изпотяване.
И пъпки не се мажат  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Моята пък като я напече слънце и кихва ... много е смешно. Само трябва да я преместя от сянка на слънче и "ких"  Laughing
Виж целия пост
# 13
И мойто бебе има пъпчици по врата от претопляне... Сигурно и при вас е същото... И не клепай с никакви кремове без да ти ги е предписал дерматолог...  Peace
Виж целия пост
# 14
И аз предполагам, че е от претопляне. НО, за да си по-спокойна се консултирай с педиатъра, не поставяй сама диагнози, нито приемай такива от форума.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия