Мигрена

  • 1 659
  • 14
Здравейте,мами! От години страдам от мигрена и вече ми омръзна да я потушавам с хапчета. Чувала съм, че съществува терапия, която я премахва напълно или свежда пристъпите до минимум. Ако някоя от вас може да ми бъде полезна с информация ще и бъда благодарна.
Виж целия пост
# 1
не искам да те разочаровам,но кумата ми е с мигрена и е пробвала какви ли не методи /иглотерапия,др.терапий/ и нищо.Пристъпите са и просто ужасни /с повръщане/.Дано и други майчета се включат по темата.
Виж целия пост
# 2
Имам мигрена от почти 10 години. По времем на бременността имах само 2-3 пристъпа и 4-5 пъти нормално главоболие. Беше ужасно, защото не можех да пия никакви лекарства. Откакто съм родила као че ли е по-леко но пак пия аулин поне веднъж седмично, защото не се издържа. А казваха, че след раждането има шанс да изчезне newsm45
Виж целия пост
# 3
Здравейте,мами! От години страдам от мигрена и вече ми омръзна да я потушавам с хапчета. Чувала съм, че съществува терапия, която я премахва напълно или свежда пристъпите до минимум. Ако някоя от вас може да ми бъде полезна с информация ще и бъда благодарна.

За съжаление мигрената не се лекува... Cry. Аз имам мигрена от 10 клас... знам колко е ужасно!!! Освен всичко мигренозните болки могат да имат различно естество. Отиди на невролог. Аз отидох след години мъчение и човека се хвана за главата как може при такива болки да ида на лекар след години. Тогава ми направи куп изследвания. Прати ме на зъболекар, прати ме на УНГ, на ЕЕГ. Приложи ми лечение с Диваскан и Транксен. Така малко се облекчи положението, т.е. удължиха се периодите между пристъпите и те са вече доста по-леки. Интересното е, че докато бях бременна и до момента, в който не ми дойде цикъла не ме боля глава нито веднъж. Определено при мен хормоните много влияят на мигренозните пристъпи. Леля ми пък, имаше страхотни пристъпи в менопаузата (тя също е с мигрена от малка). Сега когато вече премина началния период на климактериума вече не я боли главата.
Лошото е, че сега като ме боли глава отново започвам да се тъпча със Солпадеин, защото единствено той се продава свободно, всичко друго дето има кодеин вътре е със зелена рецепта. Май ще трябва да ходя при невролога. Истината е, че след лечението сега съм по-добре. В аптеката ми хвалеха едни индийски билки и се чудя кога ще ида да ги купя... newsm78
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички за бързите отговори. Моята мигрена също си я нося от 10-клас. По време на двете бременности се беше скрила някъде и се обаждаше много рядко. Може би има някаква връзка с хормоните. Ще се възползвам от съвета на Vache и ще се посъветвам с невролог.  Благодаря ви!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 5
И аз имам мигрена от ученичка. Нямах пристъпи единствено по време на двете си бременности. Забелязах че при мен е свързано с цикъла и се надявам някой ден като вляза в климактериума да попремине. Поне при зълва ми е така. Най-силните главоболия са й били между 30 и 40 години. Ходила съм и на невролог. Предписват някакви лечения при които по схема се пият разни хапчета и паузите между главоболията намаляват, но това е временно. Чувала съм за мануална терапия в болницата на 4-ти км. в София обаче чух че се ходи два пъти седмично на процедури а аз нямам толкова свободно време така че....Това което ме спасява е нимезил, понякога и парацетамол помага.
Виж целия пост
# 6
И аз имам мигрена от ученичка. Нямах пристъпи единствено по време на двете си бременности. Забелязах че при мен е свързано с цикъла и се надявам някой ден като вляза в климактериума да попремине. Поне при зълва ми е така. Най-силните главоболия са й били между 30 и 40 години. Ходила съм и на невролог. Предписват някакви лечения при които по схема се пият разни хапчета и паузите между главоболията намаляват, но това е временно. Чувала съм за мануална терапия в болницата на 4-ти км. в София обаче чух че се ходи два пъти седмично на процедури а аз нямам толкова свободно време така че....Това което ме спасява е нимезил, понякога и парацетамол помага.

Олееее, на мен никакъв парацетамол не ми помага... #Crazy. Понякога, ама много рядко нурофен. Основно лекарства с кодеин... баси...  #Cussing out
Виж целия пост
# 7
И аз се присъединявам към групичката с мигрените.
Моята беше от към 9-ти клас, но се появяваше предимно по време на цикъл - много силни болки, повръщане, кошмар.

По време на бременностите ми нямах пристъпи, но след това пак се появаваше.
И така до един момент, в който имах чувството, че просто нещо в главата ми ще каже "щрак" и всичко ще свърши.
Доста се бях уплашила и бях стреснала всички около мен.
Поведоха ме по лекари - първо на невролог, той ме изпрати на скенер и после на офталмолог. Оказа се, че имам проблем с очите - силен астигматизъм само на едното око. Предписаха ми очила и след като започнах да ги ползвам пристъпите намаляха, но не изчезнаха.
Изчезнаха малко по-късно, когато си поставих Мирена - хормоналната спирала. Цикълът ми спря и мигрената засега съм я забравила.
Определено при мен мигрената беше провокирана освен от проблема с очите и от цикъла.
Виж целия пост
# 8
И аз се присъединявам към групичката с мигрените.

Изчезнаха малко по-късно, когато си поставих Мирена - хормоналната спирала. Цикълът ми спря и мигрената засега съм я забравила.
Определено при мен мигрената беше провокирана освен от проблема с очите и от цикъла.

Mоят гинеколог отдавна ме навива за тези спирали и май вече е време и аз да пробвам. Така, че с един куршум,два заека. #2gunfire Ще бъде супер!

Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 9
Ето, значи просто в повечето случаи проблемът е в хормоните... #Cussing out
Мамма, знам за какво говориш като я описваш.. и невролога ми каза "От мигрената не се умира, но болката е такава, че ти иде да умреш..." Дори като тръгнах да раждам си викам "Ей сега ше видя кое боли повече". Не мога да си кривя душата - раждането боли повече... Sick
Виж целия пост
# 10
Ако минава от това и аз ще се прежаля за една "Мирена".
Виж целия пост
# 11
Да чукна на дърво, моята мигрена отдавна не се е обаждала - от както сложих под възглавницата си един магнитен пояс. Става дума за продуктите, предлагани от една немска фирма чрез промоции по време на еднодневна екскурзия / примерно да Рилския манастир /. Там ти предлагат магнитни одеяла, а като бонус ако си купиш веднага - магнитен пояс. На промоцията ти изнасят подробна лекция за ползата от магнитното поле, което създават въпросните продукти. Заслужава си да се чуе! Много съм доволна - ако проявявате интерес, ще поровя да видя как се казваше фирмата.
Виж целия пост
# 12
И мен ме мъчи едно главоболие ама от два месеца е невъжможно.
В понеделник влизам в болницата за пълни изследвания и да видим какво ще излезе.
Виж целия пост
# 13
Статия във в. Монитор

Менгемето на мигрената
Болезненият пристъп трае от 4 до 12 часа
Виж целия пост
# 14
При мен докато навърших 30 почти не страдах от мигрена,след 30-те започна ужас,оказа се че имам и хормонален дисбаланс и кистозни яйчници.Пих Фемоден цяла година,кистите изчезнаха,а и мигренозните пристъпи намаляха.Сега по време на бременността получавам чат пат мигенозни пристъпи,особено в началото.Единственото спасение е Солфадеин и сън.От Парацетамол не ми минава,а друго не смея,ащото съм и с язва и аналгина дразни язвата.Казват че стомаха и главата са свързани.Не знам дали е така, но като получавах кризи от язвата,ме болеше и глава и обратно,така че мами страдащи от мигрена проверете си и стомасите. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия