Доколко сме собственици на терасите си

  • 17 974
  • 109
Извинявам се, ако въпросът ми не е точно за този форум, но поради възникнал междусъседски спор искам да попитам дали има регламентирани по закон часове от денонощието, през които е позволено на хората да си мият терасите и ако има какви са.

Малко глупаво звучи, но наистина една съседка успя да ме изкара извън нерви днес и бих желала да си изясня как проблема стои законово.
Виж целия пост
# 1
Ами предполагам че трябва да се спазват часовете в които е забранено да се вдига шум. В смисъл не миеш терасата м/у 14 и 16 часа и т.н. Друг е въпроса ако водата от въпросното миене се отича директно долу, а не във водосточната или друга тръба примерно - това май е забранено. А че сме собственици - собственици сме - нали ти влиза в квадратурата на жилището и плащаш данъци за нея.
Виж целия пост
# 2
Беше ми обяснено от съседка на долен етаж, че имам право да мия терасата си между 8 и 10 сутринта и след 9 вечерта и че терасата ми била обща собственост на блока и че няма как трябва да не се съобразя. И със съд и полиция бях заплашена, затова че я измих в 18.30 часа един единствен път (отскоро сме в жилището) и 2 поредни дни детето изсипва по 1 малка бутилка вода от половин литър на терасата, за да си разхлади крачетата. Чудех се дали е така по закон или нещо я дразним и си търси за какво да се заяде.
Виж целия пост
# 3
Ако водата се стича навън през чучур, който да прави поразии върху нейното пране е в правото си да се сърди, но ако се стича по вътрешна тръба не може да има претенции. В нашият блок водата се стича по вътрешна тръба и дори съм си вързала пералнята там (защото жилището е малко и няма друго възможно помещение). До сега никой не ми е претендирал.
Виж целия пост
# 4
Какво по точно те е изкарало ,,извън нерви,,....?
При нас се получават неприятни ситуации когато комшийката започне да си полива цветята ,по начин по който дрехите ни на балкона са опръскани с кална вода......голямо къпане прави на цветята и на нашето пране.... hahaha
До сега за толкова години още не съм и казвала за тези неудобства ,които ни създава,но се успокоявам,че са рядкост и едва ли ще се наложи да влизам в спор..... Laughing
Виж целия пост
# 5
ха ха
каква обща собственост бе
тая да не мисли че може да си стои на вашата тераса по което си време иска или нещо такова.
естествено че е твоя собственост по нотариален акт, само че не са описани и тях както стоите например.
доста са ме заплашвали заради климатиците, но си го слагам от единия крачол в другия. аз съм си в къщи и си правя каквото искам.
иначе доста комшии си хвърлят я семките, я трохите, я фасовете през терасите и прозорците, но на никой не му пука какво пада на "общата" собственост пред блока

СПОКО хора всякакви, иначе ако тече на пране или нещо си там е неприятно
Виж целия пост
# 6
Аз я мия след 18 часа в неделя...оплаквания няма, но 1 кофа от 10 литра яко полива лозината долу...


а,ама аз съм на 5-ти етаж а комшията от 6-ти честичко си използва съндъчетата ми за пепелник #Cussing out
Ма аз ще чистя, кво да правя...
Виж целия пост
# 7
Блокът е стар, водата се стича по поставени за целта чучури в ъглите на терасата, вътрешна тръба няма, но това значи ли че не бива да си мия терасата? Не става въпрос когато има пране. Да, тя простира, но не виждам проблем когато няма дрехи, за което проверявам. 18.30 толкова неприемлив час ли изглежда, че чак да идва да ми прави скандали, да ме нарича селянка, маймуна и изрод? Затова съм извън нерви.

Освен това терасата гледа към задната страна на блока, отдолу има треви и храсти, на никого не тече на главата.
Виж целия пост
# 8
Доколкото си спомням от няколко години е абсолютно забранено да миеш балкон, ако няма вътрешна канализационна система. Т.е. ако е с чучур.
Аз затова мия само по време на проливен дъжд  Laughing
Виж целия пост
# 9
Не се връзвай.....в тези жеги можеш да си мокриш балкона колкото пожелаеш......
Всъщност на нея какъв и е проблема ,като няма дори пране на балкона в този момент?
Виж целия пост
# 10
k.a.l.i., имам подозрения, че това е скандалджийката на входа и че си мисли, че целият вход е неин. Откакто сме започнали ремонт на апартамента постоянно се заяжда с нас - мръсотия сме правили, местили сме носещи панели и други неверни неща. Може и от жегата да е леко изнервена, но може и да е луда, незнам, затова ми се иска да знам дали наистина съм в нарушение и къде точно се забранява миенето на терасите. Сега чета ПУРНЕС, но такава забрана не откривам. С луд човек шега не бива.
Виж целия пост
# 11
Абе май в такива случаи си е забранено. Навремето помня че и глобяваха за това. Но за общата собственост и т.н. са пълни глупости естествено. А и явно жената търси с кого да се скара.
Виж целия пост
# 12
Има хора всякакви....,спри да отваряш вратите ,когато ти звъни тя и когато я срещнеш,каквото и да говори я подминавай......
Наистина е изнервящо ,когато някой непрекъснато се чуди как да създава напрежение ,но в случая друг изход няма.....
Виж целия пост
# 13
водата трябва да се излива във водосточната тръба,наистина е неприятно с тези чучури за по-долните етажи.освен това закон няма написан,но етичното е миенето да става през вечерта.
а за това,че съседката ти е скандалджийка-спор няма.
не й обръщай внимание,но все пак се съобразявай с това да не причиняваш дискомфорт на съседите отдолу.
Виж целия пост
# 14
Какви са тези глупости - да не си мия терасата? Ще си я мия дори и 1 часа да е.То от такива съседи - аман!Още малко ще ти дойдат в къщата да ти кажат  и кога да се къпеш, че се чува на долния етаж и ги смущаваш.Няма такова нещо като забрана за миене на тераси.Не й обръщай внимание  и това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия