Номинация за работадател, подкрепящ служителките си кърмачки!

  • 3 205
  • 39
Във връзка с провеждането на Световната Седмица на Кърменето (1-7 август), се определя Номинация за работодател, подкрепящ служителките-кърмачки. Както знаете, по ТК на кърмачката се полагат определени часове отпуск за кърмене, според възрастта на бебето/детето.  Simple Smile

Ако ползвате или сте ползвали отпуск за кърмене, моля, при Ваше желание, впишете името на работодателя си, за да участва в номинацията!

Гласувайте!  Simple Smile Това е официална анкета!

Можете да отговорите само с 1 глас, анкетата е валидна до 27 юли, неделя!
Виж целия пост
# 1
Ползвах намалено работно време като кърмачка. Но при нас това не беше формализирано - казах на шефката за съответната възможност по КТ и тя каза "ОК".
Виж целия пост
# 2
Има голямо количество майки, на които не би било отказано намалено работно време по ТК, в случай, че биха се върнали на работа, но които просто са избрали да ползват отпуск по майчинство... така поставена анкетата автоматично изключва тези работодатели. Струва ми се, че би следвало да има и такъв вариант - "биха ми позволили, ако бях поискала".
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, нещо се беше прецакала връзката и излезе 2 пъти...  Embarassed
Виж целия пост
# 4
АЗ  Mr. Green

Понеже аз съм работодател на себе си, винаги си давам намалено работно време, за да може малкото млекопитаещо да задоволи своите нужди. Heart Eyes


Бръмбазела Мрънк съкращението е КТ ,а не ТК  Hug Чудесна тема си подхванала.
Виж целия пост
# 5
Ползвах намалено работно време като кърмачка. Но при нас това не беше формализирано - казах на шефката за съответната възможност по КТ и тя каза "ОК".

По същия начин. не сме формализирали, просто идвах по-късно и си отивах по рано до навършване 8 месеца на дъщеря ми.

Гласувах!
Виж целия пост
# 6
Аз съм в отпуск по майчинство.Ако работех, не мисля, че шефката ми би отказала да ползвам намалено работно време като кърмачка.Разбира се, това би се отразило на заплатата Simple Smile.Съжалявам, но не гласувах.Подкрепям katiABV.
Виж целия пост
# 7
Аз отговорих с незнам. Та все пак какъв е отпуска? Дали става въпрос за намаленото работно време  newsm78
Виж целия пост
# 8
В моя случай ставаше въпрос за около 1 час и половина намалено работно време (говоря в минало време, защото вече не съм кърмачка). Но дори и сега, когато ми се налага няма никакъв проблем отново да мина на намалено работно време - шефката ми е на мнение "работата да е свършена навреме, а не задължително да се виси в офиса от 9 до 5".
Намаленото работно време не ми се е отразило на заплатата - получавах си я в пълен размер, дори след като се върнах на работа получих увеличение, но аз почти през цялото платено майчинство работих отвкъщи, когато се налаше.
Виж целия пост
# 9
И аз незнаех за такъв отпуск newsm78
Виж целия пост
# 10
Отпуск за кърмене и хранене на малко дете

   Чл. 166.  (1) Работничката или служителката, която сама кърми детето си, има право на платен отпуск за кърмене до навършване на 8-месечна възраст на детето по 1 час два пъти дневно или с нейно съгласие по 2 часа наведнъж.  За работничка или служителка, която работи при намален работен ден от 7 или по-малко часа, този отпуск е 1 час дневно.  След навършване на 8-месечна възраст на детето този отпуск е по 1 час дневно и се разрешава на работничката или служителката по преценка на здравните органи, докато е необходимо да кърми детето.


   
Правата на кърмещата майка, която работи
Виж целия пост
# 11
... "биха ми позволили, ако бях поискала".

Съгласна съм, но номинацията е определена за работодател, който действително подкрепя служителка-кърмачка - тази, която се е върнала на работа и продължава да кърми, а не тази, която е продължила майчинството си и счита, че работодателя би изпълнил законовата разпоредба.  Simple Smile Все пак грамотата е за свършена работа!  Wink
Виж целия пост
# 12
Аз не заех, че има такава възможност.Но така или иначе докато кърмих не ходих на работа.Започнах, когато сина ми стана на годинка.Дано повече майки го научат и се възползват.
Виж целия пост
# 13
Отпуск за кърмене и хранене на малко дете

   Чл. 166.  (1) Работничката или служителката, която сама кърми детето си, има право на платен отпуск за кърмене до навършване на 8-месечна възраст на детето по 1 час два пъти дневно или с нейно съгласие по 2 часа наведнъж.  За работничка или служителка, която работи при намален работен ден от 7 или по-малко часа, този отпуск е 1 час дневно.  След навършване на 8-месечна възраст на детето този отпуск е по 1 час дневно и се разрешава на работничката или служителката по преценка на здравните органи, докато е необходимо да кърми детето.

Само дето повечето работодатели са кърмаческо-неграмотни и дори и 8м. кърмене им се струва много.. А ако отида с моето голямо кърмаче и искам да ми дават по 1 час дневно за кърмене.. Нали се сещате че няма как да ми го отпуснат ей така  Mr. Green Мен ме гледат като извънземно като кажа, че още кърмя..
И какво значи "докато е необходимо да се кърми" .. Ей на и тия дето са написали закона и на тях не им е никак ясно що е то кърмене..
Как да кажеш, че е необходимо да кърмиш 2-3 годишно дете и да те сметнат за разумен човек  Rolling Eyes След като дори след годинка на повечето хора кърменето им се струва като излишно и дори вредно  ooooh!
Не е само до работодател..
Виж целия пост
# 14
Моята опция я няма - все още кърмя, но не ползвам този отпуск, въпреки че знам за него. Работодателят ще ми разреши, ако поискам, в офиса повечето хора знаят, че кърмя, но на мен няма да ми стигне това работно време да си свърша работата, а и вече детето ми свикна да суче сутрин и вечер през делничните дни. Иначе, поздравявам всички работодатели, които разрешават този отпуск, важно е да знаеш, че ако искаш, ще го получиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия