Мърда ли или ни се струва, ДЕКЕМВРИйското бебоче почва май да се бунтува

  • 11 495
  • 284
За заглавието се е вдъхновила Invisible!
Нашият отбор




01.12.2008
San4es
02.12.2008
iv4e6aralieva
03.12.2008
Invisible stork-boy, sacura, Каспър  stork-boy (втора бременност), Leny (втора бременност), abel stork-boy
04.12.2008
ankaa, mama_na_misho (втора бременност), eternity (втора бременност), shivacheva.1978 stork-boy
05.12.2008
wondergirl, maiski, zuerich stork-boy, Mila_N (втора бременност), Tedi_Nikolova  stork-girl (втора бременност)
06.12.2008
harem style (втора бременност), alessia stork-boy (втора бременност), DIDKA_87, penkova
07.12.2008
k jordanova, plam, daniela jd, denibs
08.12.2008
bubabo, Sun. stork-boy, newradost, roritka, desi jul (трета бременност), 6u6inka
09.12.2008
Poli, nolita
10.12.2008
дани т, stassi
11.12.2008
fineti (втора бременност), BIBI SZ  stork-boy, cveti & petyo73
12.12.2008
beborina (втора бременност), mimeto-rz, Илияна Калоян (втора бременност)
13.12.2008
елинор (втора бременност), @->--wild flower (втора бременност)
14.12.2008
Pupinka, Didi*
15.12.2008
Сасано
16.12.2008
bebenceto
17.12.2008
Mari M, donichka t, Deny`
18.12.2008
desitka^, jelanie (трета бременност), gerri_as
19.12.2008
soufi
20.12.2008
amber (втора бременност), nikolina-pikolina twin_neutral, Karacheviyska
21.12.2008
andreaivano, Elmina, bambi25  stork-girl, bg_desi
22.12.2008
neda.dikova, maria_taushanowa
23.12.2008
Meryl, Steil
24.12.2008
bokita, eses, ninanb (втора бременност)
25.12.2008
Love Revolution, pav111, Чаено момиче (втора бременност), kika (втора бременност), geni23 (втора бременност), mellie, sisi_87
26.12.2008
kabzi
27.12.2008
Славея, Сбъдваща мечти (трета бременност), Вени (втора бременност)
28.12.2008
shark, Eqisihora (втора бременност), sunkaa
29.12.2008
pipi fifi
30.12.2008
Nenna stork-girl, anhelito, мимина stork-boy (втора бременност), silvanka, rrhh, Гевито
31.12.2008
Бръм, yoyoana, Dani_cat, barboran4e, Aнели

Бремелинки с все още неопределен термин:
alek sandra (втора бременност), petia ta, zor4eto, Jojobba, marinex, stasi76 (втора бременност), liliiv, lilitka2, latka, KrisDeMar (втора бременност),
DeeDee76, summer beauty, gerines, cveta, hipi, Ванина-, alex og97, radka 74, bebe to, maya1982, tsveta_pile (втора бременност), miIV

Нашите муцунки
потребителското име е: tengri_t@mail.bg, а паролата: december
Малки и малко по-големи коремчета!
потребителско име: dek2008     
парола: 2008-1

Полезно за четене и разглеждане
Калкулатор-бременност
Как изглежда бебето в момента
Размери на бебето по седмици
3D календар на бременността
Какво поема здравната каса
Витамини и бременност
Календар на бременността по седмици
Ръководство за успешна бременност
Бременност и повръщане
Депресията при бременните
Бременност и кръвно налягане
Съвети за добър сън
Бременност и домашните любимци
Здравословното хранене по време на бременност
Ползата на организма от плодове и зеленчуци
Можем ли да контролираме теглото си?
Калкулатор на килограмите през бременността
Ние чакаме бебе - Дневник-календар
Биология на вътреутробното развитие
Развитие на сетивата при бебето
Видове ултразвукови изследвания
Пренатална диагностика
Фетална морфология
Биохимичен скрининг



Гимнастика за бременни



Старите ни темички
Има ли мами чакащи Декември 2008?
Първа сладка тема за късмет, чак ДЕКЕМВРИ ни е ред!
Стискаме палци от сега силно да туптят ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ сърчица
Щур отбор сме се събрали всички ДЕКЕМВРИйски мами!
През ДЕКЕМВРИ ще покажем на света, най-красивите деца!
ДЕКЕМВРИ бавно наближава, расте мъниче сладко в мама
ДЕКЕМВРИ още е далече, но бързичко расте малкото човече!
Тупкат в нас по две сърца, до ДЕКЕМВРИ чак ще е така
Нека Господ с нас върви и ДЕКЕМВРИ със здрави бебета да ни дари!
На мама ДЕKEMВРИЙКА вече и личи, бюста напращял е а коремчето стърчи!
ДЕКЕМВРИйската тайфа расте, в нас живее мъничко дете!

Предложения за нови теми
"Навън горещо стана вече, а в нас расте си декемрийското човече" по идея на Mila_N
"През ДЕКЕМВРИ на ръце с най-красивото дете!"   по идея на дани.т
"Макар ДЕКЕМВРИ за другите да е далече, кроим ний планове за малкото човече." по идея на Karacheviyska
"ДЕКЕМВРИ може и да е далече, но чакаме го с нетърпение вече!" по идея на Karacheviyska
"ДЕКЕМВРИ може и да е далече, но чакаме го с появата на малкото човече!" по идея на Karacheviyska
"Балони, песни и дъга радват ДЕКЕМВРИЙката сега!" по идея на Чаено момиче
"Хайде през ДЕКЕМВРИ идвай малко бебче, че мама е нетърпелива вече!" по идея на Didi*
"Господи, ДЕКЕМВРИ с бебче ни дари и с усмивки озари!" по идея на Didi*

Виж целия пост
# 1
Май първа ще се запиша в новата тема Grinning
Искам да помоля, да ми сложите синьо щъркелче.
Приятна вечер на всички  bouquet
Виж целия пост
# 2
ехоооо и аз съм тук ,темиката е много сладка
Виж целия пост
# 3
Здравейте на всички мами,
Хиляди благодарности   bouquet , целувки и  Hug за отговорите.Както ме посъветвахте се обадих на Здравната каса-Пловдив, разбрах , че неправомерно са ми взели цялата сума за цитонамазка и влагалищен секрет, защото всичко за нас бременните е безплатно /ОТ това , което са ми взели като изследвания де /.Много се ядосах  Twisted Evil и проведах 15 минутен разговор с моята гинеколожка.С него развалих почивните й дни и тя се почувства много  Embarassed, мълчеше на телефона и след дълго мислене  Thinking Thinking Thinking ми отговори, че направленията за този триместър били свършили и , за да не чакаме месец Юли с новата й бройка ми ги е пуснала ,въпреки че се заплащат.Разбрала от поведението ми , че искам всичко да е точно и не е мислила, че това ще е проблем.Обясних й че не са проблем парите , а това , че тя изцяло ми каза , че не се поемат от ЗК.Обеща , че повече нямало да позволи да се почувствам "ощетена".Аз ще мисля дали да остана при нея и така... 

В сряда направих ФМ-при Марков , днес и БХС.При Марков всичко е ОК , БХС ще са готови след седмица и се надявам и там всичко да е наред  Praynig!
В сряда на първата ФМ се записах и за втора на о2.09.2008г.Видях че се записват вече и за август и за септември и няколко да же и за октомври.Голям наплив , голямо чудо.Имам си и клипчета и снимки и въпреки , че съм в 13 + се вижда всичко много ясно и си е направо оформено малко човече.Много съм доволна от д-р Марков.Пожелавам на всички успех !Много е хубава новата темичка.Толкова сте бързи, че аз успявам през една /в най-добрия случай / или през две да Ви пиша.Чао и целувки и   bouquet !!! 
Виж целия пост
# 4
Момичета ,кога се прави втората ФМ в коя седмица беше?
Виж целия пост
# 5
Здравейте,мацки
От няколко дена и аз съм със много силни болки в кръста и по-леки в корема.Снощи не можах да заспя от болки,а и корема ми се подува много.Изпих 2 нош-па,1 магнерич и така заспах след около 1 час.Нямам търпение в понеделник да отида на ЖК,та да видим всичко ли е наред.Имам и някакво течение Embarassed,което между другото го имам от втория месец на бременността,но ми казаха,че било нормално.Понякога направо гащичките ми са мокри и сега вече се принуждавам да слагам ежедневни превръзки. Embarassed
Вие имате ли течения?За болките виждам,че вече няколко мами се оплакват,за което много съжалявам.Дали е нормално newsm78 newsm78 newsm78Иначе и аз вече усещам бебо как се движи,особенно вечер като си легна или като съм в полу-легнало положение.Усещането е неповторимо.Бях го забравила.Все пак съм раждала преди 10 години и половина.Лелееее колко отдавна беше Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
И аз тук
Виж целия пост
# 7
Да, наистина много нахална тази докторка rrhh
Защо не е я смениш?
Моята по ЗК ме гони една седмица да й дам резултатите от цитонамазката и секрета, защото си ги бях правила месеца преди да забременея и после отказах да ги правя втори път. Даже секрета беше два пъти... И си ги искаше да ги сложи в досието, че от касата можели да я глобят ако ги няма. А тази толкова нахална да те кара да ги плащаш.

Аз ще си правя ФМ във 20 седмица.
Останах с впечатление, че никой в Пловдив не прави ранна ФМ
Да, гледали са ме обстойно на 4Д, но не са ме таксували като за ФМ.

За кожата - много ми се е изчистила, разхубавила съм се, свежа, направо хубавица, тъкмо като за момче. Жалко че с това лежане няма на кой да се покажа.
Виж целия пост
# 8
Никой ли не си е правил все още васерман, хепатит и СПИН?
Виж целия пост
# 9



Каспър, сега лежи да се оправиш пък ще има на кой да се показваш.Аз днес си записах час за ФМ при Даскалов , а ще съм в 14 седмица.Така че той явно прави.

Кика,  аз васерман и всички други една камара излседвания  си ги правих още в 9 седмица като се записах на ЖК.
Виж целия пост
# 10
На мен във Фемина ми казаха, че ФМ се прави между 19 и 22 седмица.
Виж целия пост
# 11



Каспър, сега лежи да се оправиш пък ще има на кой да се показваш.Аз днес си записах час за ФМ при Даскалов , а ще съм в 14 седмица.Така че той явно прави.

Кика,  аз васерман и всички други една камара излседвания  си ги правих още в 9 седмица като се записах на ЖК.
Точно той ми каза, че ще направи ФМ в 20 седмица, а като го попитах за ранна, каза, че било излишно.
Ще видиш, че Даскалов ще ти хареса.
Само да се закрепя малко, ще стана и ще отида да ме види и той.

ИНаче всички изследвания ги правих някъде към  9,10 седмица. Без рубеола и токсоплазмоза. Тях няма да ги правя въобще.
Хемоглобинът ми пада 107, холесторолът се качва, започна интересното...
Виж целия пост
# 12
Мами,моля ви отговорете ми по повод течението.При вас как е?
Виж целия пост
# 13
И аз  имам течение, но  докторката ми каза че е нормално.Появява се във връзка с подготовката за раждане.

Каспър може да е излзишна , ама нещо ме яде отвътре да си я направя  newsm78,Мисля за мое собствено успокоение да ида.Аз допреди няколко месеца имах доста висока кръвна захар-интересното е че откакто съм забременяла нямам проблеми
Виж целия пост
# 14
Хайде и аз в новата темичка, че предната малко я пропуснах Wink

Днес бях на ЖК и видях малкия човек.  Heart Eyes Всичко е ок с него, но отново не се видя пола. Нещо голям срамежливко ще е.  Grinning  Исках да ми пуснат да му чуя сърчицето, но ехографа нямал такава опция Crossing Arms Искам и да ви питам, на всички ви виждам, че ви казват размера на бебчо. Аз откакто ходя в Токуда един път не са измерили бебето, а само главичката му. Днес я попитах какъв е размера и тя ми каза, че още е много малко и няма смисъл да се мери Thinking Преди като си ходих при другата лекарка ми мереше всичко, показваше и обясняваше, а сега ме гледат за 2-3 минути максимум, ако не си поискам да го видя, няма и да ми го покаже дори. Честно казано съм доста разочарована от това отношение! Успокоих се като го видях, че му бие сърчицето и е добре, но все пак. За пореден път се убеждавам в теорията за прехвалените лекари и болници! Crossing Arms
Анели, втората ФМ се прави от 19-22 седмица, но най-хубаво било в 20, нямам представа защо.
Кика, на мен ми пуснаха СПИН, васерман и хепатит още в 10 седмица за регистрацията на ЖК.
От днес съм в отпуск и утре заминаваме на планина и после на моренце малко Grinning Така, че и тази тема май ще пропусна. Виждам, че и снимки на коремчетата сте си качили. Ще се отчета и аз след седмица Simple Smile

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия