2 годишен вече, а казва "кака" вместо 'мама'. Какво да правя?

  • 2 566
  • 37
Здравейте,

от една година синът ми се обръща към мен с 'кака'  Предполагам е объркан от това, че има по-голяма сестра по линия на тати и понеже тя ми казва 'како' на мен от там и той възприема, че аз съм кака. Wink

Всички го поправят, но той дори се сърди. Като му кажеш това е мама, не е кака, той казва "не, кака е!" Иначе знае, че съм мама. Ако трябва да посочи мама или да занесе нещо на мама го прави, но за казване е КАКО.

Не знам какво да правя. Сигурно ще съм Кака до 5 годинки Simple Smile Бял кахър, но все пак ако някои е имал подобен проблем да помогне Wink

Катрин
Виж целия пост
# 1
Синът ми наричаше:
-  баща си - МАМА
- котите, гълъбите и кучетата - БАУ БАУ;
- каките и батковците - КАКА
- наскоро едно едно момченце - МОМИЧЕ, тк. беше с дълга коса, а дългокосите чичковци са ЛЕЛЯ
Виж целия пост
# 2
Мда....малките човечета си имат мнение кое какво е. Simple Smile

Аз свикнах вече да го гледам от веселата страна като плаче КАКААААА..връзката му с мен не се губи, но е странно, тъй като до 10 месеца ми казваше МАМА и после почна КАКА.. КАКА.. и така вече 1 година...Аз на всяко негово кака, отговарям "Да мамо, добре мамо"...и така, но не..за него съм си кака и това си е. Предполагам има значение и факта, че беше на 4 месеца когато се върнах на работа и реално се виждаме по-малко.

Катрин
Виж целия пост
# 3
Не  е кой знае каква драма.Когато съм на работа събота и неделя и децата са били с баба си,малката също се бърка и ме нарича бабо Confused
Виж целия пост
# 4
Според мен нищо не трябва да правиш. Ще мине периода.
А и не е болка за умиране.
Като порасне малко, няма да го ръгаш в ребрата и да казваш "няма да ми казваш 'мамо', ще ми казваш 'како'" Simple Smile Детето от малко си знае Simple Smile
Дияна като малка казваше от време на време на баща си "мама".
А до преди 2 години на въпроса "Как се казва майка ти?", Дияна гордо отговаряше "Мама Иванова". Иди обяснявай, че не си мама Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 5
Моето дете нарича "Кака" всички по-големи деца, независимо дали са момичета или момчета, по някой път и към мен се обръща така.
Кучетата са Ба-Ба, котките са Ма-Ма.
Разбирам че ти е криво, но детето много добре знае коя е майка му, така че няма значение дали се обръща към теб като мама или кака.
Аз в последните няколко дни сам БаМа  Crazy
Виж целия пост
# 6
 Joy
 Ще се оправи след време.   Дори преди няколко години на морето зет ми каза на племенника, когато са в ресторант или някъде в заведение, детето да не му казва ТАТИ, а БАТИ!   
Виж целия пост
# 7
А не може ли дъщерята на мъжа ти да смени обръщението си към теб. То е ясно, че "мама" едва ли ще те нарече, но поне по име да се обръща  Thinking
Виж, ще отмине с времето, дори нищо да не предприемете. Като порасне още малко ще оправи понятията... Wink
Виж целия пост
# 8
Братовчедка ми като беше малка и като чуваше ние как казваме на майка й вуйна и тя се обръщаше към нея с това обръщение.Не се притеснявай всичко ще се оправи и ще започне да те нарича мамо.
Виж целия пост
# 9
Мъници... моето голямо момиче пък на "баба меца" викаше "мама меца", като се опитвах да я поправям, го повтаряше много усърдно. Като видя, че не й обръщам особено внимание, спря.
Виж целия пост
# 10
Синът ми вика на баща си "кака".
Според мен буквата "к" му е по-лесно за произнасяне от буквата "т" и за това така говори.
Не виждам нищо притеснително. Flutter
Виж целия пост
# 11
Не виждам защо се притесняваш.
Алекс викаше  на всички "тата".
Виж целия пост
# 12
Не виждам защо се притесняваш.
Алекс викаше  на всички "тата".
Ох, и Дияна беше така като малка. Тогава живеехме в друга част на квартала. Имахме кафе във входа. И една постоянна компания. Дияна на всички викаше "тата, тати" и т.н.
Сетих се един случай. Писах дипломната работа на един приятел, учеше в Благоевград. Трябваше да я предава и каза "хайде да ви водя с Дияна малко да се разходите". Тръгнахме аз, той, и още един комшия (Пупи) с приятелката си. Та, Пупи, е голям фен на Дияна. (Дияна е на годинка и малко)
Разхожда я в центъра на Благоевград, след малко се връщат, той се хили и казва
- Щерка ти ме прееба. Разхождам се. Гледам три мацки и се засилвам към тях. И тя изведнъж да ми каже "Тате"  Joy
Виж целия пост
# 13
 Не се притеснявай,ще отмине.Моето момиче до преди известно време като я питахме коя е и тя-мама[не можеше да си каже името].На жените казваше-кака или баба,нямаше леля.А на мен все още понякога като бърза ми казва-мате[нещо средно между мама и тате].  Wink
Виж целия пост
# 14
За синът ми (1 г. и 3 м.) пък всички сме "та-теее" - аз, кака му, а и хората по улиците...  Joy

Не искам да си спомням как дъщеря ми на две годинки, където видеше слон на картинка, започваше да вика "мамо, мамо"...  #Cussing out  hahaha - повлияна от песничката "мамо, мамо, я кажи, колко слончето тежи"...

С това исках да те развеселя, естествено, че ще отмине!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия