Храните ли детето в 12 ч. вечерта?

  • 530
  • 11
Здравейте,
Моето бебче е на 40 дена и я храня през 3 часа , без в 03.00ч. през ноща,
днес ходихме на консултация и сестрата каза да спрем да я храним в 12ч.  Confused
Моля кажете ми кога при вас отпадна храненето в 12ч.?

Благодаря Wink
Виж целия пост
# 1
Не отпада.Нито това в 3ч,нито нощното,нито което и да е друго хранене,което бебето иска - дори да е само половин час,след като е сукало.Ако искаш да кърмиш дълго и успешно,е есенциално важно да нямаш паузи,по-дълги от 6 часа поне на този етап(първите 2-3 месеца).Махайки и храненето в 12ч(което така или иначе няма да стане - изключително малко са бебетата на тази възраст,които могат да изкарат и 6ч без хранене,какво остава за 9ч!),получаваш 9ч пауза без кърмене - което за гърдите е повече от очевиден знак да спрат да произвеждат толкова мляко,след като никой не го потребява.Отделно нощем се стимулира производството на хормона пролактин,който е отговорен за образуването на кърмата.Така че само ще си навлечеш проблеми,следвайки подобни съвети - казвам го от опит,с такива правила сина ми беше отбит на вашата възраст.
Прочети статиите в закованата тема Библиотека горе на началната страница на форума - от тях ще разбереш защо храненето на режим е неподходящо и вредно за кърмените бебета,както и какви са основните природни закони на лактацията и какво е нормалното за кърмени бебета на вашата възраст.
Успех и слушай бебето,не общи предписания и часовници Grinning
Виж целия пост
# 2
Бебка сама си отказа нощните хранения едно по едно, не разбирам  гладно бебе как се залъгва с вода, аз не съм и опитвала да го правя.Когато се събудеше я хранех без да гледам часовник. По добре изчакай сама да си направи режим.
 
Виж целия пост
# 3
Не съм отказвала от нито едно хранене, Ева сама започна да си прави пауза около тримесечна възраст от 20,00 до 2,00-3,00 часа. Такива залъгвания с вода и дундуркане на ревящо бебе при нас не е имало. Тя е шефът - когато каже, слагаме масата  Laughing
Виж целия пост
# 4
Голямата я храних по общоприетата схема, но тя беше абсолютно съгласна, нямах никакви проблеми, а и нямах компютър у дома, че да чета форумите. (По същата причина я захраних по бг-схемата). Сега малкото ме хвърли в ужас отначало, много реве, много иска да яде. Добре че вече имам нет, та прочетох тук (благодаря на всички мами, които подкрепят и дават съвети), поразпитах и вече нямаме проблеми - яде, когато поиска, и най-постоянното ядене в момента ни е в 4,00 нощем, през деня меним часовете. Но вече не се шашкам. А днес сутринта ме удиви, рти пъти по ред си направи паузи от по 4 часа! Та явно детето си знае най-добре какво иска, не се притеснявай и го слушай  Wink
Виж целия пост
# 5
По всяко време се храним  261uu
Виж целия пост
# 6
Бебе не искаше да пие вода, чай нощем, та я кърмех, когато каже. Crazy Не помня кога беше, си направи няколко дни нощна пауза и така до към годинката си се кърмехме по няколко пъти нощем. Много приятно, макар и изморително, но по-добре да й дам да суче и да се успокоява в моята миризма, отколкото да реве и да изпадаме в истерия!
В първите консултации и съвети с познати доктори ми се дивяха, защо съм кърмела, а не съм предлагала чай. newsm78 И аз се чудех какво пък им пречи да си кърмя шошето. Та не ги слушах, стабилизира ми се и лактацията така, щото уж дохранвах понякога, от невежество, после взех да чета Библиотеката на форума за мляко и тъй на - всички са доволни.
Приятно майчинство!
Виж целия пост
# 7
Кърмя 7 месечното си бебе на 2 или най-много на 3 часа денонощно И двете сме спокойни и щастливи! Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Кърмя 7 месечното си бебе на 2 или най-много на 3 часа денонощно И двете сме спокойни и щастливи! Heart Eyes

Хе хе ...и аз така  Party
Виж целия пост
# 9
Миличка, ако искаш спокойно дете - не гледай часовника, а храни когато то си поиска. И на мен лекарката ми каза да заменя едно хранене с чай, ама аз съм от отбора на непослушните и мързеливите и давам цица.Нощем  хищника спи при мен, така че го оставям да суче когато и колкото иска -така и двамата сме наспани и той сит и моите гърди не се препълват
Виж целия пост
# 10
Моето бебче е на 2 месеца и също спи при мен през нощта, за да е по-спокоен, а и по-лесно да го храня, така има социален мир вкъщи, а не рев до небесата, че е гладно.
Аз хич и не ги слушам докторите много, много.
Така че, като ти е гладно детенцето и иска да папка, естествено е да му дадеш:)
Виж целия пост
# 11
В началото слушах педиатърката за хранене по час и вода през нощта и в къщи беше голям кошмар, от който се измъчихме и тримата. След една седмица започнах да храня на поискване и нещата се канализираха. Жабчето взе постепенно да прави нощни паузи от 4, после от 5 часа и към края на първия месец започна постепенно да се отказва от храненето в 12 ч. Явно стомахчето му е достатъчно голямо да издържи 6 часа без храна. Сега преди лягане е взе да яде като за световно и постепенно да прави паузи от 7 часа. Успех! Гледай си бебето, а не часовника. Желая ти дълго и успешно кърмене! Ако има нещо, питай. Момичетата от форума са много мили и веднага ще ти помогнат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия