злоядо дете и хомеопатия ?

  • 2 120
  • 7
може ли злоядството при децата да се повлияе от хомеопатия?
Виж целия пост
# 1
Може ли да кажеш точно в какво се изразява злоядството на детето?
Виж целия пост
# 2
Моето , не яде нищо освен - сандвич с кашкавал, пица без месо по възможност, ябълки, солети, сандвич със сирене, макарони и краставици. Нищо друго.
Виж целия пост
# 3
Като малка дъщеря ми беше "злояда". Ето какво помогна при нас:

- избягване на даване на храна и особено "боклуци" между храненията /също и мляко, имам познати, дето не го броят за храна, дават на детето 200 гр. мл. между другото и после се чудят що не иска да обядва след 1ч./,
- даване на плодове и сокове /ама не от готовите/ между храненията, около половин час преди хранене, но не след,
- прескачане на хранене, ако на детето не му се яде, нищо няма да му стане, ако прескочи едно хранене,
- хранене на масата, по- възможност, всички заедно,
- предлагане на малки порции храна,
- предлагане на храна, която обича,
- разреждане на храненията, така че, детето да има възможност да огладнее достатъчно,
- достатъчно разходки на чист въздух и движение,
- никога насилие при хранене, като не иска, не иска и толкова,
.....
Виж целия пост
# 4
и аз да попитам същото, защото не само неяденето е проблема, не я вълнува храната, ям пред нея, много рядко иска да опита нещо и до там. При нас също са тези храни + картофи... та с хомеопатия може ли да се повлияе?
Виж целия пост
# 5
ами,аз така се успокоявам, ама не може вечно така...не мисля че някоя майка която желае доброто на детето си може дълго време да се успокоява така, като гледа колко неправилно се храни детето й. Айде аз кърмя, ама това да й е осн. храна на тази възраст...ще ми се да я влечат плодовете и зеленчуците, а не зрънчо-мрънчо и кроасани... От време на време успявам да дам пчелно млечице, но аз знам 1/2 капсула апетонин и като че ли има някакъв ефект
Виж целия пост
# 6
през деня сме на ясла и там отказваме да ядем каквото и да е било, като я прибера от яслата яде единствено от готовите супи за чашка на маги или пържени картофи, вечер ядем  кисело мляко и през ноща също пие кис. мляко а сме вече на 2год и 4м.. незнам дали да я отказвам от кис. мляко (дали ако я откажа ще почне да яде и други храни )
Виж целия пост
# 7
Пчелното млечице  е  много добро решение в случая. Само че се купува не на таблетки а в чист вид. Разрежда се 10г пчелно млечице в малко бурканче с мед и се дава по една малка лъжичка всеки ден. Стои в хладилник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия