Киста и лекуване с противозачатъчни

  • 3 606
  • 2
Откриха ми киста на левия яйчник - лекарите смятат, че е ендометриозна/шоколадова.
Първо пих 10 дни Оргаметрил. Сега от 17 дни пия Jasmin, но от миналата седмица получих течение и понеже много се притесних, а лекарят, който ми го беше предписал не беше в БГ и отидох при друг лекар на преглед, като се надявах и кистата вече да е изчезнала. Кистата не е изчезнала, но другият лекар ми каза, че Jasmin е слабо лекарство и да го сменя с Диане 35 и тези дни Jasmin да го пия по 2 хапчета на ден.
Кое от 2-те противозачатъчни наистина е по-силно - Диане 35 или Jasmin?
Има ли проблем да пия Jasmin по 2 хапчета на ден?
Ще ми спре ли това течение и ще разбера ли наистина кога ми идва истинският цикъл, защото Диането трябва да го почна от първия ден на цикълът?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Не искам да те плаша, но ендометриозните кисти не изчезват, т.е. не се повлияват, от противозачатъчни. При преглед с ехограф може само да се ПРЕДПОЛАГА, че кистата е такава. Доказва се оперативно - с лапароскопия - безкръвна операция или класическата лапаротомия. Някои лекари пробват 1 - 2 мес. противозачатъчни при съмнения за ендометриозна киста.
От двете лекарства по-силно е Диане 35. Не съм пила нито един от двата медикамента. За 2 хапчета на ден - не знам. Виж какво пише на листовката на лекарството, а не се доверявай само на лекарската преценка.
Прочети и 1-та стр. от темата "Ендометриоза - да поговорим" в този подфорум.
Успех и дано кистата да не е ендометриозна.  Praynig Hug
Виж целия пост
# 2
На мен също ми откриха кисти на яйчниците и от 6 месеца пия Диане 35. Не знам какъв е вида на кистата, но скоро ще ходя на преглед гинекологичен и ще видя на ехографа дали има някакъв резултат от приема на Диане 35. Пия по едно хапче на ден. Надявам се противозачатъчните да повлияят на кистите. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия