Отпуска на бащата при раждане - спешно!!!

  • 12 981
  • 49
Момичета наскоро се говореше че има вероятност да се приеме ползване на 15 дни платен отпуск при раждане на дете от бащата.Знае ли някой дали се прие тази промяна или все още се разглежда.Днес се ровя цял ден из нета и нищо  не успях да открия.Много ще съм ви благодарна за малко повече инфо.   bouquet
Виж целия пост
# 1
До колкото разбрах все още е само проект Thinking
Силно се надявам да го приемат до началото на август Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Не вярвам че е приета или ще бъде приета, но и не вярвам някой работодател да откаже,въпреки че в бг всичко е  възможно.
Виж целия пост
# 3
...15 дни платен отпуск при раждане на дете от бащата...   bouquet
Звучи сякаш бащата ще го ражда Simple Smile
Шегувам се, разбира се. За съжаление не знам нищо по въпроса. А тези 15 дни ще са допълнение към годишната платена отпуска или ще се компенсират от нея и примерно отпуската за следващата година?
Защото ми звучи твърде хубаво, за да е истина. Като си помислиш какви смешни дни платен отпуск дават при смърт в семейството, се съмнявам да отпуснат цели 3 седмици при раждане.
Непременно ще следя тази тема за повече новини.
А до тогава - нашият татко разчита на добрата воля на работодателя да го пуснат 2 седмици отпуска покрай появата на бебка.
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам от счетоводния, това все още е само проект и евнетуално ще бъде прието за след януари 2009г. Така че и мен не ме устройва. Ще разчитам на плаващото работно време на таткото.
Виж целия пост
# 5
А от прочетеното тук , излиза че вече е прието и е в сила
 ЦЪК
Виж целия пост
# 6
И аз чух,че е прието,но докато не се обнародва в Държавен вестник,доколкото знам не влиза в сила.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че тези промени трябва да се впишат в Кодекса на труда, а той не е променен или все още не са обнародвани промените...
Виж целия пост
# 8
A ако мъжът не може да си го вземе този отпуск (не му го дават, заради многото работа), то тогава той натрупва ли му се към другите дни полагаем отпуск  и да може да го ползва след месец-два...? Изплаща ли се, ако не се ползва?
Виж целия пост
# 9
И аз разбрах че е прието ползването на 15 дневен отпуск, но не мисля че се натрупва и може да се ползва по-късно.
Виж целия пост
# 10
Хм, по новините преди няколко дена казаха, че е прието, но още не е обнародвано - поне до колкото ми е известно, ама не съм преглеждала последните няколко броя...
Виж целия пост
# 11
ще следя темата, но ми се струва малко нереално за да е истина Mr. Green тя годишната отпуска е 20дни, а сега изведнъж дават 15 за раждане на бебенце  newsm78
Виж целия пост
# 12
A ако мъжът не може да си го вземе този отпуск (не му го дават, заради многото работа), то тогава той натрупва ли му се към другите дни полагаем отпуск  и да може да го ползва след месец-два...? Изплаща ли се, ако не се ползва?

Няма такива филми... Все едно теб да не те пуснат 45 дни преди термина... Ако по закон има право на такава отпуска щат не щат трябва да го пуснат... Ще се изплаща от НОИ, не се натрупва и ако не го ползва не му се изплаща....
Виж целия пост
# 13
На моя мъж му дадоха 2 седмици отпуск. Шефът му не бил наясно, щял да говори с девойката отговаряща за човешките ресурси, но пък тя била отпуска. И му дал 2 седмици.
Виж целия пост
# 14
По принцип правителството може да решава много неща, но не може да прави промени в законите.  Heart Eyes
Това го прави Народното събрание. Тези промени в КТ все още не са приети от НС, нито решението е обнародвано в ДВ. ( всичко е въпрос на време )  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия