цвят на изпражненията при кърмаче

  • 5 783
  • 9
Здравейте,

въпросът ми е свързан с изпражненията при бебе изцяло на кърма. Освен че пълни пелените на 3-4 дни, акото е оранжево и с гъстота на пюре /напарво си прилича на пюре от моркави Simple Smile/. Може ли това да е от жегата?
Виж целия пост
# 1
Нормално е да са с жълтеникав цвят.
Едва ли е от жегата. Сети се какво си яла ти.
Виж целия пост
# 2
Здравейте,

въпросът ми е свързан с изпражненията при бебе изцяло на кърма. Освен че пълни пелените на 3-4 дни, акото е оранжево и с гъстота на пюре /напарво си прилича на пюре от моркави Simple Smile/. Може ли това да е от жегата?

Цветът не е проблем, но виж да пълни памперса на 3-4 дни, да не би да искаш да кажеш по 3-4 пъти на ден?
Виж целия пост
# 3
Пишка си редовно /на 3ч. като го сменям е пълен/ ама акането нещо го няма.Дали има общо с цвета...?
Виж целия пост
# 4
Пишка си редовно /на 3ч. като го сменям е пълен/ ама акането нещо го няма.Дали има общо с цвета...?

Яла ли си наскоро моркови, праскови, кайсии?
Виж целия пост
# 5
Яла съм.Ама повече ме притеснява че не ака често...
Виж целия пост
# 6
Яла съм.Ама повече ме притеснява че не ака често...

Това не е особен проблем за бебе на кърма.
Важното е, че пишка редовно.
Ако, минат още ден.два се обърни към педиатъра.
А, като ака боли ли го?
Виж целия пост
# 7
А моите си акаха по 3-4 пъти на ден като бяха на кърма.
С малката се бях панирала като изкара 3 дни без да се изходи и пидиатърката ми каза тогава,
че до 4 дни е нормално, виж след това  Naughty и трябва да се предприеме нещо за да се из...  Wink
Виж целия пост
# 8
Нормално е да са с жълтеникав цвят.
Едва ли е от жегата. Сети се какво си яла ти.

Много точно, бебо яде това което и ти!
Виж целия пост
# 9
Според мен акито на бебето не може да се оцвети кой знае колко от това, което майката яде. Вярно, че много силните пигменти в храната оцветяват кърмата - примерно от червено цвекло тя може да стане бледорозова, само че трябва доста да изядете. А колко ли ще трябва да е червена кърмата, за да се боядисат чак акитата на бебето?
На мен честно казано това с акането на 3-4 дена не ми звучи толкова тревожно, стига да няма други признаци на запек като мъчително изхождане и твърди, сухи изпражнения.
Виж, за цвета не знам. Вероятно не бих се тревожила, ако детето няма никакви други проблеми, но все пак бих го споменала пред лекаря си. Моите деца са имали стомашни проблеми с диария със слуз и кръв, и тогава е било ръждиво на цвят акито. Но все пак не беше само цветът, имаше силни болки и колики.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия