Палец или биберон?

  • 2 306
  • 17
Моето бебе не е ревливо Heart Eyes и не ни се е налагало да ползваме биберон досега. Аз не съм фен на залъгалките, както и на бибероните /изцяло сме на кърма и то директно от цица Mr. Green/. Дотук супер. Но от 10ина дни Ава си "откри" ръцете и за отрицателно време научи къде й е палеца и че той е най-удобен за смучене. Сега много често засмуква палец (знам, че не е от глад). Консултирах се с педиатърката ми и тя ме подкрепи, че засега няма нужда да давам биба. Успокои ме, че до месец-два ще й е много по-интересно да държи разни неща в ръцете си и ще пусне палеца.

Реших все пак да питам и вас какво мислите Peace
Виж целия пост
# 1
Палец.
Виж целия пост
# 2
  Нашата откакто го намери, не го е пускала, така че това да не те успокоява. Но не искаше биберон. Мисля, че от бибата по-лесно се отучва после.
Виж целия пост
# 3
Бибата е за предпочитане.От палеца децата получават изкривяване на челюста и зъбките.От бибата рискът от такива изкривявания е значително по-малък,но пак го има.
Отказването и аз съм чувала, че е по-лесно от бибата.И все пак можеш да я скриеш , когато решиш ,че нетрябва дасе хапва,а палецът не Wink
Виж целия пост
# 4
Сукателният рефлекс е най-силен от 8-та до около 12-та седмица, а твоето бебче е точно в тези седмици  Peace

Иначе аз съм за биберон-залъгалка, ако разбира се продължава да се забавлява с палеца си и след навършването на 3 месец Wink
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите Hug
Мисля да изчакам още няколко седмици и ако видя, че няма да загуби интерес към палеца ще пробваме с биберон.
Виж целия пост
# 6
Tвоята бебка суче ли го палеца или просто го лапа и изучава? Защото всички бебоци минават през период в който си лапат ръцете, юмруците, пръстите... И това е нормално и според мен е безсмислено и дори вредно да ги спираме, да им вадим ръцете от устата и да им пъхаме биберон. Ако наистина твоето бебе си суче палеца-и аз на твое място бих изчакала малко преди да предложа залъгалка. Може би като започне да си суче палеца можеш да предложиш гърда?
Виж целия пост
# 7
И аз съм за биба.Бебо е на 3мес и започна да си смуче палеца много усилено, за това предпочетох да и дам биба. Малко трудно започна с бибата, но сега вече я приема по-добре.

Все пак бибата може да я изхвърля, а пръста какво да го правя после? Моята приятелка си смучеше пръста до 1 клас!
Виж целия пост
# 8
Няма нищо неестествено в смученето на палците /както и в смученето на всякакви други части, включително и пръстите на краката Grinning Твоето дете тъкмо си е открило някои части на тялото и ги опознава, а сукателния рефлекс е силен, остави го да се забавлява. Обикновено това служи и за успокоение, при глад, скука, т.н. Дъщеря ми никога не е ползвала биба, дадох й да опита, но тя е изключително кърмено бебе и от малка я плюеше, но пък си намери палеца на 1-2 месеца, и доста дълго си го смучеше - докъм 10-11 м. - основно когато беше гладна, когато й се доспеше или пък се ядосваше за нещо. Това за мен беше знак, че трябва да й дам да суче. Никога не съм се опитвала да й махам ръката, даже се дразнех, когато мои близки посягаха да й махнат ръката от устата. Отказа се абсолютно сама, около 1 г., без да я насилвам. Сега не ползва биби и не си суче пръстите. Имам познато дете на 3 г., което още е с биба Confused.
Виж целия пост
# 9
И Мая започна да си смуче палеца, след като си откри ръцете. Дори пускаше гърдата, за да лапне палеца. Започнах да й давам биберон - първо го плюеше, но после се пристрасти. Но тази страст трая само около три месеца. Не знам как и защо сама отказа биберона някъде към осмия месец, без каквото и да е настояване от моя страна.
Затова и аз казвам - дай биберон, ще го махнеш после, а палецът е винаги наличен.
Виж целия пост
# 10
Цвети си сучеше палеца, имаше и мазолче.  Към една годинка започнах да му давам залъгалка, но предпочиташе да се приспива с пръстчето...
Отказа се много трудно, може би залъгалка е по-добре, но да не се дава често... 
Виж целия пост
# 11
И майка ми беше на мнението на вашия педиатър..... За съжаление се оказа тотално грешно  Sad Свеки пък като видеше бибата и викаше да съм махала тази гума от устата й. Съжалявам, че ги послушах! Ива е вече на 2 години, но продължава да си смуче палеца. Вярно, че вече е само за приспиване или като се размърка нощем, но от месеци има мазол на пръстчето, в момента е и с раничка. Мазах го с горчиво, вечер заспива без да го лапа, но през нощта го е налапала чак до китката.... Сега го вържа с бинт, а тя си налапва другия палец  Confused Точно преди няколко минути сама поиска да превържа и него. Случва се да налапа и показалец....
Така че съм твърдо ЗА за залъгалките. Живот и здраве, някой ден при второто ще се постарая да не направя тази грешка.

....
Затова и аз казвам - дай биберон, ще го махнеш после, а палецът е винаги наличен.

 Peace
Виж целия пост
# 12
Здравейте, аз съм новичък потребител  Simple Smile
Вчера с моя приятел сядаме на кафе и си поръчвам минерална вода и за моя изненада ми я донесоха в стъклена, а не в пластмасова бутилка. И понеже той за всичко си е компетентен Heart Eyes ми разясни, че това е така, защото в пластмасовите бутилки от пластмасата се отделя някакво вещество, чието име забравих, и което наподобява много женския хормон естроген.  ShockedТа затова е забранена вече в Канада, започват да ги забраняват и на други места. Каза ми също, че в детските пластмасови шишета и биберони съшо има този хормон и той също се отделя. ще го попитам за името му (на хормона) и ще го напиша в най- скоро време.  newsm78 Той водел до по- ранно съзряване на децата и по- бързо настъпване на пубертета, когато се понатрупа с годините, както и до възникване на ракови заболявания. А всички вие знаете че почти и само от пластмасови бутилки се пие, както и кафетата също ако не седнеш в заведение, а си в крачка, са в пластмасова чашка.
 Не искам да ви стряскам, просто понамалете употребата на пластмасите Simple Smile baby_neutralПриятен ден на всички.   bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз по темата съм за биберон-залъгалка. От него можете лесно да отучите децата си.
Виж целия пост
# 14
И ние имахме един период, в който палецът й беше вечно в устата. Всички баби бяха много против, защото можела да си го "просмуче", а пък аз не исках да и давам бибата. Но от много смукане палецът се зачерви и кожичката стана сухичка. Тогава реших, че  ще и давам биберон. Беше голяма мъка, чак и се повдигаше от него. Но успях  smile3504 с голяма мъка. Постепенно забрави за палеца, а биберонът го ползвам от време на време за приспиване вечер и в количката ако нещо мрънка, колкото да я залъжа, докато се приберем от разходката. На моята бебка, която сега е на 5 месеца повече и харесва да си играе с бибата, да я подмята. А за палецът вече изобщо не се сеща.  Наистина с биберон е по-добре, но и го давай по-рядко. Този период трябва да отмине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия