Как да махна дохранването с шише

  • 554
  • 6
Вече се кърмим 6 месеца с дохранване след 20ти ден, когато кърмата ми беше почти спряла - 20 грама от двете преди ядене.  От тогава цедя всеки ден от страх да не спре пак.  От два месеца карам сина ми да суче повече, по-дълго, намалявам количеството дохранване. За един месец тъкмо постигнах резултати, останахме на само едно дохранване вечер преди да заспи _един ден само,  но ми се наложи да пропусна хранене, оставих едно единствено хранене на шише, и почнахме от начало...Някой от вас успял ли е да махне шишетата, и как. Имам ли шанс да кърмя някога като повечето от вас безпроблемно.
Виж целия пост
# 1
Забравих да уточня - на поискване сме, детето яде когато иска, нощем също. Спирала съм дохранване неуспешно вече три пъти, не суче повече, просто спира да яде, не наддава. С плоски зърна съм, каналите са ми тесни, и рефлекса на потичане го тренирам всеки път с визуализации, за да тече кърмата...рядко тръгва от само себе си.
Виж целия пост
# 2
Martani, първо искам да те поздравя за това, което си постигнала, браво на теб! Според мен се справяш повече от успешно!
Искам да ти дам линк към една тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=296926.0
За да знаеш, че дори да додаваш АМ пак можеш да кърмиш толкова дълго, колкото искаш!
Понеже бебето ти е вече на 6 месеца-сигурно вече захранваш или скоро ще захранваш? В такъв случай можеш по-спокойно да намалиш добавката-ако кърмата не е достатъчна детето просто ще хапва повече твърда храна!
Можеш и да пишеш на авторката на темата-мисля, че тя може да ти даде ценни съвети за смесеното хранене Hug
Виж целия пост
# 3
Не съм се сблъсквала с такъв проблем и за съжаление не мога да ти помогна със съвет, но ти стискам ръката за положените усилия да кърмиш! Успех Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за подкрепата момичета. Сега като чета собственото си съобщение ми звучи като борба за изгубена кауза. Прочетох и линка. Май наистина няма смисъл да го насилвам детето да суче.  Освен да почна да увеличавам количеството добавка.  Thinking И без друга много хора ми се чудят на акъла защо не мина на шишета да си му оправя храненето. Иначе захранвам от един месец, малкият си пада много по пюрета, макар и да яде малки количества, и само след като се е нахранил с добавка кърма, иначе не излиза от транса на изчакване на шише, като цока с празна уста.
Виж целия пост
# 5
Martani, аз точно обратното исках да ти кажа-детето ти получава кърма и се възползва от предимствата на кърменето в момента. Това, че получава и АМ не омаловажава факта че го кърмиш. Разбира се, ако вече не ти се занимава и то тежи кърменето-отбивай. Но ако имаш желание да продължиш-да, има смисъл да продължаваш. Момичето от темата, за която ти дадох линк кърми с дохранване година и няколко месеца, като от 6 месеца до годинка добавката беше много малко (поне доколкото си спомням). Каузата изобщо не е изгубена, напротив, всяка капка кърма е полезна за бебето!
Трудно е да ти се даде конкретен съвет, защото личи че доста си чела, опитала си повечето неща, които по принцип се правят, пък и ти самата познаваш себе си и детето си най-добре. И все пак, ако решиш да махаш добаваката може би ще е полезно да се обърнеш към консултант по кърменето.
Желая ти успех, каквото и да решиш, и още веднъж-поздравления за упоритостта ти, за това, че в най-важните първи 6 месеца от живота на детето си си му дала най-добрата храна!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти, Янаст, наистина съм разбрала погрешно. Не, нямам намерение да отбивам, ни най-малко. Ще го оставя малкия сам да реши кога.  Не мога така просто да оставя тези безценни мигове на кърмене, дори и да е егоистично.  Може и да е инстинкт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия