Как пресичате улицата ако сте с количка с бебе.

  • 5 438
  • 128
Днес присъствах на една случка която ме накара да се замисля - как трябва да се пресича улица с количка с бебе.
Една майка с количка ще пресича улицата. Пред нея обаче има спрял голям камион и тя нямаше видимост за идващите коли. За да види дали идва кола трябваше да се подаде пред камиона. Тя обаче тика количката пред себе си. И се оказа че количката с детето вече се подава пред камиона а майката все още няма видимост дали идва кола. И изведнъж един Опел профуча точно на 1 см. от количката. Майката се паникьоса абе изобщо много неприятна случка.
Сещам се за подобна случка тук в Ст. Загора миналата година когато камион не можа да вземе един завой и премаза количка с дете в нея след като майката пак е бутала пред нея количката на пътното платно а самата майка още е била на тротоара.
Не е ли по-логично когато ще се пресича улица първо майката да върви отпред а след нея количката. Особено пък когато няма видимост..
Виж целия пост
# 1
Оф, това ми е болна тема.
Толкова несъобразителни майки има, че...
Най-често срещаният вариант - майката чака да преминат колите, стъпила на тротоара, а количката, половината на платното. Побеснявам като ги видя!
Виж целия пост
# 2
Логично е, Боре, ама жените нямат такава логика! Аз съм виждал майка на тротоара, който заради колите е доста тесен, седи и си приказва, а с една ръка клатушка количката, която е на улицата и в този момент минава кола и тя естествено я "благослови". Попитах я защо тя не е на улицата, а количката на тротоара - естествено за тези географски ширини и мен ме благословиха! И така - до следващия некролог...
Виж целия пост
# 3
Ей така: Фиууууу!  Laughing
 Всъщност преди да пресека дъъълго се оглеждам, никога, ама НИКОГА не рискувам, защото скоро взех книжка и се убедих, че да шофираш е изкуство  Peace .
Виж целия пост
# 4
Оф, това ми е болна тема.
Толкова не съобразителни майки има, че...
Най-често срещаният вариант - майката чака да преминат колите, стъпила на тротоара, а количката, половината на платното. Побеснявам като ги видя!
 Само дето колите трябва да чакат да премине майката,а не обратното.Колите трябва да са намалили още преди пешеходната пътека,а малко до нея вече задължително трябва да са заковали спирачки!И да изчакат да мине майката с количката!При нас е някакъв ужас това пресичане!Ако някой все пак благоволи да спре,за да премине жената с количката,няма да я изчака да се качи дори на отсрещния тротоар,пропуска я пред себе си и отново дава газ,минавайки зад гърба и...
Виж целия пост
# 5
А защо пресича там, където има камион? Или може би трябва да питам защо има камион там, където тя пресича? Или мястото не е за пресичане, или не е за паркиране на камиони. Ако има пешеходна пътека или светофар и всички се държат според правилника, не виждам проблем да се бута бебето напред.
Борис, ти ли си на аватара?
Виж целия пост
# 6
  Ако този въпрос зададеш на някой човек от нормална държава,той едва ли ще разбере какво го питаш.Но нали сме в България,на всички ни е ясно-да се пресича улицата у нас е опасно за живота!
Виж целия пост
# 7
...
  Само дето колите трябва да чакат да премине майката,а не обратното.Колите трябва да са намалили още преди пешеходната пътека,а малко до нея вече задължително трябва да са заковали спирачки!И да изчакат да мине майката с количката!...
Не говоря за места с пешеходни пътеки (това е друга тема).
Вчера ми се случи  - на ул. Черковна, на завой, без никаква видимост заради движението, "патицата" решила, че светофарът е далече. И тика количката напред, а дано някой да я пусне.
Виж целия пост
# 8
Логично е, Боре, ама жените нямат такава логика! ...
Аре, леко с логиката. Има места, където е по-зле и от гигантския слалом и като не можеш и отникъде по тротоара да минеш с количката, казваш една молитва и газ по шосето.  Confused
Иначе, как пресичах аз-количката е встрани до мен или зад мен, аз се подавам, подавам, подавам, понякога излизам направо на средата на платното, псувам, псуват ме, коментират ми логиката и прехвърчам. Такива ми ти работи, една разходка километър през града ми вдига адреналина повече, отколкото, евентуално, скачане с ластик от Аспаруховия. И, моля, не споменавай подлези, щото аз един не видях да пасва на моята количка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
 Пресичам напред, количката до мен след като съм се огледала и все пак подозирам вероятността някой да не ме е видял, внушавала съм си, че инстинкта ми ще е  достатъчно добър и  ако някой нелеп шофьор се на тресе в мен, количката с детето ще има шанс.
  В централни улици, трябва да си нащрек било пешеходец или каращ, правилата за движение не ми оправдават ничия смърт или вина.
Виж целия пост
# 10
Никак няма да пресичам, ако имам бебе няма изобщо да го разхождам, ще си го държа в къщи Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Защо се води детето на разходка по задръстените улици..не е ли редно да се разхождат в парка..но и ако са тръгнали към парка..да се ползват пешеходните пътеки и светофари...там абсолютно всеки спазва правилата..особено като има майка с дете или с количка...
даже много пъти набивам спирачки....с мисълта че някои може да се натресе зад мен..но по-добре в моята ламарина..отколкото в човек...
Виж целия пост
# 12
там абсолютно всеки спазва правилата..
Laughing Това беше виц нали!  Joy
Виж целия пост
# 13
Защо да е виц....шофиорите са най-толерантни точно към тези пешеходци..според моите наблюдения...затова е хубаво да се пресича на по-видни местал
Виж целия пост
# 14
...да се ползват пешеходните пътеки и светофари...там абсолютно всеки спазва правилата..особено като има майка с дете или с количка...
                     Ха-ха-ха... Ха-ха-ха-ха-ха-ха... Виждала съм и това, наистина. А Франзела Калина много добре е описала действителността   bouquet.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия