Крем парфе с кайсии

  • 2 635
  • 6
Наскоро ми попадна сп." Вкусотии в чинии" и там видях следната рецепта за парфе:

                           Крем парфе с кайсии


        Продукти: 600 г заквасена сметана (1 голяма и 1 малка кофичка "Данон"), 4 супени лъжици пудра захар,
                          1 пакетче желатин, 200 мл компот от кайсии с плодовете.
     
        Приготвяне: Разбива се заквасената сметана с пудрата захар и се прибавя предварително разтопения желатин в 200 мл сок от компот. Разбива се още 2-3 мин. и получената смес се изсипва в купички, на дъното на които са сложени част от кайсиите от компота. Купичките се поставят в хладилника, за да се стегне желатинът.

Един чудесен разхладителен десерт за летните горещини!

Бон апети!

Виж целия пост
# 1
Да, по принцип за такива десерти, тип парфета може да се сложи и кисело мляко към сместа, също става хубаво.
Аз ще правя торта тези дни като кремът ще ми бъде полупарфе полу чийзкейк, та събирах сумата й рецепти на такава основа тези дни, записвам си и тази   bouquet
Виж целия пост
# 2
А снимка, може ли? Praynig
Виж целия пост
# 3
Аз съм се приготвила да правя кисело мляко с парченца пресни плодове-кайсии .Ама то си е желирано мляко.Няма яйца като в истинското парфе newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 4


Разбира се, но по-късно. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Много свежо звучи  Peace

Може да го пробвам, но ще напрявя 600-те гр. сметана на 300 гр. кис. мляко и 300 гр. сметана. Все пак много калории иначе  Whistling
Виж целия пост
# 6


Ето закъснялата ми снимка. coolcool
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия