Удряли ли сте някога децата си?

  • 18 988
  • 286

Анкета

Удряли сте някога шамарчета?

Опции:

Знам, че има много теми по въпроса, но анкета не открих. А ми е много интересно количественото съотношение между мненията. Моля ви, бъдете откровени.
Резултатите можете да видите само след гласуване, за да не се повлияете от тях. Много благодаря на всички, които ще се включат.
Виж целия пост
# 1
Не, никога не съм удряла малкия и нямам такива намерения и за вбъдеще. Не виждам нищо възпитателно в това.  Peace Колкото и да съм изнервена, предпочитам да проведа разговор и да се изяснят чувствата. Ако съм афектирана, предпочитам да отида в друго помещение или да оставя малкия на друг, по-спокоен от мен възрастен, докато бурята отмине в моето сърце. Чета усилено Ф. Додсън..
Виж целия пост
# 2
Тези, който твърдят, че никога не са удряли децата си - определено не са напълно откровени. При мен се е слувало да плясна дъщеря си по дупето. Разбира се това не е ежедневие, позволявам си го в много краен случай.
Виж целия пост
# 3
Не одобрявам,но съм удряла в момент на афект.
Виж целия пост
# 4
Много се надявам да се съсредоточите основно в гласуването и да избягвате поредния скандал. Защото всички знаем как приключват тези теми ... принудително и с ключ, нерядко директно в коша.
Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 5
Не одобрявам , но си признавам че от време на време прилагам наказателна акция върху памперса .
Виж целия пост
# 6
Бях пуснала анкета преди месеци точно на сьщата тема за шамарите. Виж тук, има много мнения:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265157.0
Виж целия пост
# 7
За себе си установих, че удрям когато се уплаша за него. Пример - Вчера го залових как доволно си пляска в кофата с белина. Изкарах си акъла, защото на Никола най-редовно ръката му е в устата. И като се изплаших - първата ми реакция беше да го плясна по дупето. Гнева си макар и трудно се научих да овладявам, обаче страха явно не мога
Виж целия пост
# 8
Случвало се е.
Виж целия пост
# 9
Нито един отговор не избирам, за мен един шамар няма възпитателен ефект, а наказателен. Не го шамаросвам за всяка беля, но се случва да го плесна ако преценя (не през лицето), примери няма да давам.
Виж целия пост
# 10
Детето ми е добро и разбрано, но се е случвало да я шляпвам по дупето или ръката.
Преди седмица обаче изчезна за секунди от погледа ми  (в ХИТ е изтичала към детския кът, където дават филмчета).
Полудях от страх, макар че баща й бързо се сети къде да я потърси. За пръв път откакто се е родила наистина можех да я набия доста сериозно, ако нямах задръжки. Успях обаче да се овладея (гордея се със себе си).
Пих едно кафе докато тя си изгледа филмчето и вече по-спокойно проведохме сериозен разговор как не бива да се отделя от нас без да се обади. Май има ефект.
Виж целия пост
# 11
Гласувах с последната опция,но не свързвам шамаросването с това дали ще стане човек или не.
И аз съм на мнение,че пляскането не възпитава,а наказва,но често ми се налага,именно с наказателна цел.
Виж целия пост
# 12
Янечек, ами според мен си за отговори 3 или 4 според това дали шляпаш в изключителен случай или това е част от набора ти педагогически средства. А наказателният ефект нали пак е възпитателен, според мен двете не си противоречат. Но ако не ти се гласува, твоя работа, де.
Виж целия пост
# 13
Удряла съм я, гласувах с втора опция.
Например когато е поосмукала мокра кърпичка , с която си е бърсала ръцете доста , и хич не е от най-чистите, когато се е пускала от ръката ми на улицата , веднъж облиза една количка в супермаркет и подобни...тогава хич не мога да се стърпя.
Виж целия пост
# 14
Ми нито един отговор не е подходящ. Нито ползвам шамарите за педагогически цели, нито бия, когато съм ядосана. Просто възникват ситуации, в които ми идва да го плесна. Може и да не са грозящи живота му провинения, а да се е държал обидно към някого.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия