Фризовом и фризолак

  • 9 643
  • 13
Мили мамчета нуждая се от помощ и съвет!
Синът ми е на месец и половина, но по стечение на обстоятелствата е на АМ. До понеделник бяхме само на Фризолак, но започна да повръща при хълцане, рев, игра (която е интензивно махане на ръце и крака) и започнах да давам Фризовом по съвет на лекарката. Дозата е 50 на 50 от двете. Той още яде като новородено на 3 часа и няма начин да го отуча та съм го оставила сам да се откаже от две яденета. Повръщането спря, но започна да на всяко хранене. Всъщност за вчера 6 пъти. Последното му беше леко по рядко, но не е разстройство. Днес дадох само Фризолак и пак повърна освен дето вече се беше и изакал. Сега съм като в омагьосан кръг и се чудя какво да правя. Довечера ще го водя и на лекар, че ме е страх да не го обезводня. И по-малко ми яде днес и повече спи. Направо истерясвам. А водичка си пи детето на последното ядене.
Дали може да се е обезводнил? И какви са признаците, знаете ли?

Благодаря предварително  Hug!
Виж целия пост
# 1
Здравей, по принцип за бебе на тази възраст е нормално да ака след всяко хранене/стига да не е разстройство/.Не мисля че е от Фризовома.А за обезводняването най-добре ще прецени лекар.Успех.
Виж целия пост
# 2
Според мен повръща от ФРИЗОЛАКА-много бебета повръщат от него,изобщо трябва да спреш с него Rolling EyesНа твое място бих му давала само фризолом или ще пробвам някое друго АМ,но в никакъв случай наведнъж-примерно правиш малко фризолом само и му даваш-ако не повърне значи е от фризолака.Или купуваш някое друго мляко,да речем на ХИП са много хубави според мен и пак правиш малко за да видиш дали го приема HugДано не те обърках,но аз така уцелих млякото на дъщеря ми и разбрах от кое АМ повръща-УСПЕХ
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите  Hug!
Той определено харесва Фризовома поне за сега. Притесни ме само честото акане иначе не бих го спряла. Сега пробвах с една лъжичка Фризовом и 3 Фризолак и ще видим как ще подейства. Излапа си го младежа и дано всичко е наред  Praynig! А иначе определено си повръща точно от Фризолака, ама с това го бяха захранили в родилния дом и за това продължих с него.
Виж целия пост
# 4
И моята дъщеря много повръщаше през първите месеци и започнах да й давам само Фризовом и от него спря напълно, но й го давах в продължение на месеци. За акането не си спомням как беше, но според мен е нормално да ака след всяко хранане и не виждам нищо обезпокояващо, щом няма разстройство.
Виж целия пост
# 5
За да се справим с рефлукс-а, ни помогна друг вид мляко. На тази възраст, синът ми си акаше доста често. Наблюдавай акото - за цвят, слуз и т.н. Ако всичко е наред и детето се чувства добре, не се притеснявай.
На мен ми се е случвало два пъти да се притесня като теб, грабвах пълния памперс и право при докито за компетентен преглед. Слава Богу, всичко си беше наред!
Виж целия пост
# 6
И ние сме 50/50 Фризолак-Фризовом. Фризовома разхлабва, според мен не е обезводнен.
Виж целия пост
# 7
Нищо чудно, че ака след всяко хранене. По принцип Фризовома както вече са ти казали действа слабително.
А пък и е нормално едно толкова малко бебе да се изхожда след всяко хранене.
Виж целия пост
# 8
Фрозивома, по-принцип води до запичане...така, че според мен няма как да е от него.
Според мен, ако детето до сега е било само на Фризолак се адаптира.
Смяната на млякото води до период на адаптация, така че е добре да се изчака известно време.
А честото ходене до тоалета е хубаво нещо (когато акитата са нормални на вид)....и 5-6 пъти на ден не е много за тази възраст.
Виж целия пост
# 9
Обезводняването ще го познаеш по сухите памперси или по-тъмна и с остра миризма урина, хлътналата фонтанела, сухата устичка на бебето. А също така ще е отпуснато и апатично. Тургурът на кожата ще е лош, т.е. като я стиснеш леко с пръсти няма да се опъва веднага. Но това са признаци на тежко обезводняване, дължащо се например на вирус с повръщане и диария. Дано всичко да е наред при вас.
Виж целия пост
# 10
Ох, наистина се побърквам  Sad! Лекарката каза, че е гърдичките и гърлото му са наред, но му измери Т 37.5 и каза че е вирус. Ама той беше спал в количката и всъщност аз го събудих и беше топличък. Пък и се рзасърди от буденето. След половин час имаше 36.8 Т без да съм давала нищо. Това което много ме притеснява е, че спи много. В 17 часа му смених памперса без да се събуди и го изведох към лекарката, а той продължи да си спи. В 18.15 се наяде и заспа. В 19.30 започна да плаче много силно и по-точно крещеше. Дадох му Панадол и Витамин С по предписание на лекарката и в 20 часа пак заспа в количката. Така го и прибрахме и той още спи. По принцип не си пропускаше яденетата, ама днес прескача с много.
Честно казано много ме притеснява.
Виж целия пост
# 11
Успокой се  Hug Нормално е да се притесняваш, аз бях същата в началото. При първото повръщане се съдрах от рев  Confused
Забелязала съм едно, че при бебетата ден с ден не си приличат. Ако днес спи повече и плаче по-малко, то на следващия може да не спи и постоянно да плаче. Това понякога ме побъркваше, защото не знаех каква изненада ще ми поднесе на другия ден. И сега е така, но вече ги приемам по-спокойно нещата или поне така си мисля  Simple Smile.
Сина ми, когато беше на възрастта на твоя постоянно спеше и повечето пъти си изпускаше часовете за хранене. Никога не съм го будила. Изчаквах да се събуди и тогава го хранех. Няма как да спи гладен, нали  Wink. Относно акото, напълно подкрепям veni9. Нормално е да ака по-често. Не е нормално акото да е воднисто, със зелен цвят и с примеси от слуз.
Т 37,5 е ниска и в този случай не давам нищо. Просто я следя по-често, за да не стане много висока.
Виж целия пост
# 12
Дай го малко по-спокойно:) Нормално е за толкова малко бебе да спи много. Не знам колко тежи и как наддава. Ако е роден с ниско тегло или наддава зле може да го будиш в часа за хранене или половин час след като просрочи. Температура 37.5 нищо не е - може просто да се е попретопллил докато е спал. Честото акане е нормално.
Виж целия пост
# 13
Моята дъщеря акаше след всяко хранене до 6-я месец....така,че не се притеснявай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия