Ортопедична възглавница...

  • 38 989
  • 40
Искам да ви споделя че от близо 2 год. спя на ортопедична възглавница и незнам дали си внушавам ама болките които имах в гърба значително намаляха.Възможно ли е да ми е помогнала възглавницата.Ако някоя от вас е ползвала такава възглавница нека сподели мнението си.
Виж целия пост
# 1
Имам, но не спя на нея, защото ми се изкривява врата. Но на приятеля ми му е много удобна!!:)
Виж целия пост
# 2
Това така наречената латексова възглавница ли  е?  newsm78
Виж целия пост
# 3
Моята не е латексова а дунапренена.Латексовата ми е много твърда.
Виж целия пост
# 4
Купих си такава и само си сложих тиквата на нея. Веднага я махнах и сега гние някъде. Баси неудобното.
Виж целия пост
# 5
Аз ползвам латексова на Magniflex и определено болките в гърба и врата ми изчезнаха.
Виж целия пост
# 6
Аз имам латексова...Не се сещам как се казва фирмата производител..помня само,че струва 25 лева...Има дупки по материала,так,че както и да се завъртиш формата не се променя.Главата и вратът ми престанаха да ме болят откакто спя с нея...Много съм доволна...И изобщо не е твърда.Нормална е твърдостта...
Виж целия пост
# 7
И аз спя от няколко години на ортапедична и то най-обикновена - дунапренена. Много съм доволна и мисля да я сменя с латексова. Определено се махнаха болките във врата. Така , че мисля - да има полза от ортопедична възглавница. А на мен ми е и удобна. Купих и на мъжа си, но той категорично отказа да я ползва - не му била удобна! newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз също имам латексова, а моичкия-дунапренена и нито той, нито аз ги ползваме. Явно си е до човек, до навик...  newsm78
Виж целия пост
# 9
Мъжът ми спи такава, дунапренена.Била му удобна, ноо много запарва.Под калъфката слагам парче плат, но  пак му спарва.
Виж целия пост
# 10
http://bulgaria.tempur.com/page2442.aspx

това е най-доброто..., но си е бая  Money Money
Виж целия пост
# 11
аз спя на ортопедична-дълга и по-тясна в сравнение със стандартните възглавници.не знам с какъв пълнеж е ,някакъв немски продукт.но около мен друг не иска да спи с такава.оплакването им е , че е много мека и ниска.а аз "жертвата" нямам оплаквания и определено отпочинала.другите ни възглавници са високи.
Виж целия пост
# 12
От около 6 години цялото ми семейство и родителите ми спим на ортопедични латексови възглавници. Сега си купихме нови и за новата къща /детето още няма креват там, но възглавница има  Mr. Green/. Много е важно да се подбере подходящата възглавница за всеки - нашите са различни - има варианти за по-висока /19-21см/и по-твърда - предпочитани от мъжете, моята е от по-меките с две извивки и е 17 см, има варианти да е с една извивка или с две /анатомична/ - въпрос на навик, предпочитания и удобство. В магазина когато си ги купувате е трябвало да ви ги обеснят тези неща. Първият път когато ги купувах се изнервих защото продавачката ме държа 1 час да ми обеснява за тия възглавници, но сега съм благодарна.
Не бих си купила - дунапренена - поради 1000000000000 причини, нищо че е доста евтина. Дунапрена е материал който е алергогенен, задържа прах, акари, запарва и т.н. - отречен е вече  Peace
Виж целия пост
# 13
А къде има сравнително евтини латексови възглавници? Аз обичам да спя на висока и твърда възглавница и от много време търся подобна по форма и твърдост на тази с която съм свикнала и не мога да намеря. Латекса не поти ли? Дали първо да пробвам с дунапренени, коя форма ще ми е най-удобна?
Виж целия пост
# 14
Аз съм ползвала    и нямаше такъв ефект  Cry
Виж целия пост
# 15
А къде има сравнително евтини латексови възглавници? Аз обичам да спя на висока и твърда възглавница и от много време търся подобна по форма и твърдост на тази с която съм свикнала и не мога да намеря. Латекса не поти ли? Дали първо да пробвам с дунапренени, коя форма ще ми е най-удобна?
Можеш да пробваш пенолатексовите на ЕКОН -на място можеш да си избереш и по твърдост и по височина.
Латекса не поти.
http://www.ekon-bg.com/latex/menu3.html
има и цени
Виж целия пост
# 16
Малко съм скептично настроена към тези възглавници.Все си мисля че както обичам да спя по корем няма да ми е  удобна. newsm78
Виж целия пост
# 17
Аз ползвам на НАНИ и съм много доволна. Моята е с някакъв пух и струва около 25-30 лв, а на мъжа ми съм му взела латексова, с извита форма- беше по- скъпа , около 70 лв
Виж целия пост
# 18
Моята я взех нашега от щатска Икеа, дунапрен. Оказа се адски ниска и неудобна, още повече ме боли врата.. Подарих я на дядо, който дори спря да хърка, използвайки я.  Shocked Ноо, запарва, да.
Виж целия пост
# 19
Малко съм скептично настроена към тези възглавници.Все си мисля че както обичам да спя по корем няма да ми е  удобна. newsm78
И аз обиам да спя по корем  Crazy Нямам проблем с моята възглавница.Много съм доволна...
Виж целия пост
# 20
А къде има сравнително евтини латексови възглавници? Аз обичам да спя на висока и твърда възглавница и от много време търся подобна по форма и твърдост на тази с която съм свикнала и не мога да намеря. Латекса не поти ли? Дали първо да пробвам с дунапренени, коя форма ще ми е най-удобна?
Можеш да пробваш пенолатексовите на ЕКОН -на място можеш да си избереш и по твърдост и по височина.
Латекса не поти.
http://www.ekon-bg.com/latex/menu3.html
има и цени
Peace не бих я сменила д друга Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Аз имам проблеми с врата си, често се схващам.
Преди спях по 6м с възглавница, и по 6м - без. Направих си една много ниска възглавница от нарязан дунапрен.
Нямам проблеми откакто си взехме ортопедични възглавници. Даже и Дияна спи на такава Simple Smile
Виж целия пост
# 22
Цитат
Можеш да пробваш пенолатексовите на ЕКОН -на място можеш да си избереш и по твърдост и по височина.
Латекса не поти.
http://www.ekon-bg.com/latex/menu3.html
има и цени

Благодаря Диони, за линка, веднага започвам да разглеждам. Hug
Виж целия пост
# 23
Zdraveite  Hug Iskam da popitam ot kude moga da se snabdq v Sofiq s vuzglavnichka ot Ekon? Blagodarq predvaritelno  Heart Eyes
Виж целия пост
# 24
http://www.ekon-bg.com/latex/menu3_2.html
Mnogo sa удобни. В къщи имаме възглавница "Класик" на тази фирма. Много е удобна. Който иска по-корава и по-висока възглавница - това е решението. Другата е малко по-ниска и по-мека (модел "Анатомична" пак на същата фирма).
В Плевен я купих от фирмения магазин на матраци "ТЕД".  Grinning
Виж целия пост
# 25
И аз спя на латексова съзглавница.Много съм доволна.И врат спря да ме боли и да хрущи....екстра просто!
Виж целия пост
# 26
Преди време бях купила ортопедични възглавници на мен и съпруга ми, обаче на по-неудобна възглавница не бях спала и ги разкарах. За съжаление нямам спомен дали бяха латексови или не, купих ги от Метро мисля. Но сега като гледам , че сте доволни от латексовите , и в  сайта на ЕКОН има и различни височини на възглавниците ще си взема пак.
Виж целия пост
# 27
Zdraveite  Hug Iskam da popitam ot kude moga da se snabdq v Sofiq s vuzglavnichka ot Ekon? Blagodarq predvaritelno  Heart Eyes
Фирмата има два представителни магазина, но мисля че в почти всички магазини за матраци можеш да си купиш и тяхна възглавница /но често е на по - високи цени/
За София - магазин РОСМАРИ - тел 8558656
магазин ЖИ ДИ ЕМ - тел 951 61 82
Адресите не мога да ги обесня - обади се - хора ще ти обяснят как да стигнеш до там. Първият работи и в Събота.
Виж целия пост
# 28
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН АЗ СИ КУПИХ ЕДНА ОТ А.И.О БЪЛГАРИЯ, МН СА ГОТИНИ СПРЯ ДА МЕ БОЛИ ВРАТ, ШИЯ.... НЯКАКВИ ВИСКОСТЕП ....
СЪПРУГЪТ МИ МИ СЕ ПОДИГРАВАШЕ КАК МОГА ДА ДАМ ПАРИ ЗА ТАКАВА СМЕШНА ВЪЗГЛАВНИЦА, А КАКВО СТАНА НАКРАЯ... ВЗЕ МОЯТА, Е ПОНЕ СПРЯ ДА ХЪРКА...
Виж целия пост
# 29

А колко бая? newsm78
Виж целия пост
# 30
Вселена,моята е на Tempur,латексова със специална калъфка,преди 8 години струваше 75евро.Наистина е много удобна,имам проблеми с врата,затова изобщо не се замислих,когато я купувах.
Виж целия пост
# 31
Значи си доволна? А можеш ли да направиш сравнение с някаква друга латексова напр.?
Виж целия пост
# 32
Не съм ползвала друга.Преди 8 год.се събуждах със страшен главобол,откриха ми шипове във врата и лекаря ми препоръча Tempur.Пътувам много,но винаги я нося със себе си-побира се в куфара,защото/може би си внушавам/,но от другите пак започва да ме боли глава.
Виж целия пост
# 33
Ткс.  bouquet
Виж целия пост
# 34
Вселена,моята е на Tempur,латексова със специална калъфка,преди 8 години струваше 75евро.Наистина е много удобна,имам проблеми с врата,затова изобщо не се замислих,когато я купувах.
И не си я сменила 8 години? Възглавниците  е хубаво да се сменят поне на 1 година , някой казват и на 6 м. (но ми се струва твърде кратък период ). Peace
Виж целия пост
# 35
Не съм сменяла възглавницата,не мисля,че е необходимо.Латексова е,а те са еластични,с отворена клетъчна структура,могат да се използват повече от 10год.
Виж целия пост
# 36
Аз пък съм чувала за смяна на три години. newsm78
Виж целия пост
# 37
Да, на Магнифлекс и съм много доволна.
Виж целия пост
# 38
харесах си анатомичната възглавница на Екон, но се чудя как точно ги перете тези  възглавници от латекс. На самата възгалвница има знак за ръчно пране, ама да ги пера на ръка хич не ми се ще. Вие как процедирате?
Виж целия пост
# 39
Вселена,моята е на Tempur,латексова със специална калъфка,преди 8 години струваше 75евро.Наистина е много удобна,имам проблеми с врата,затова изобщо не се замислих,когато я купувах.

В Айко тези възглавници сега са 200-250 лв.
Виж целия пост
# 40
харесах си анатомичната възглавница на Екон, но се чудя как точно ги перете тези  възглавници от латекс. На самата възгалвница има знак за ръчно пране, ама да ги пера на ръка хич не ми се ще. Вие как процедирате?
Пробвай в пералнята на програма за пердета. Аз така съм решила да направя, но сега не е подходящо, защото няма да изсъхне. Ще чакам слънцето. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия