Въпрос за съхранение на домашно приготвените пюрета?

  • 1 160
  • 15
Здравейте!Искам да попитам тези от вас които правят домашни пюрета независимо дали са плодови или зеленчукови колко време могат да се съхраняват,тоест ако направя двойна доза единия ден мога ли да я съхраня в хладилника до другия ден ?
Виж целия пост
# 1
Може разбира се  Peace Мисля че до 2-3 дена няма да е фатално  Wink
Виж целия пост
# 2
и аз мисля че 2-3 дни в хладилника няма да е фатално Wink
Виж целия пост
# 3
Аз готвех по 4 порцийки.Така имах за 2 дена по 2 яденета...
Порцийките бяха отделно съхранявани и така вадех толкова колкото ми е необходимо.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 5
Доколкото знам, плодовете е добре да се консумират до половин час след пасирането. Което означава, че за плодовите не е препоръчително съхраняване.
Виж целия пост
# 6
Аз пазя най-много до следващия ден, особено ако в пюрето има картофи, защото много бързо им се променя вкуса. За плодовите пюрета е най-добре да се изяждат до 2 часа, защото им се загубват витамините. Иначе, ако ти остане от плодовото пюре няма проблем да запазиш за следващото хранене.
Виж целия пост
# 7
Аз ги съхранявам до следващия ден
Виж целия пост
# 8
Съхранявам до следващия ден, задължително в хладилник.
Виж целия пост
# 9
Плодови не съм правила,но зеленчуковите правех за по две-три храненета и ги съхранявах в хладилника.
Виж целия пост
# 10
Зеленчуковите пюрета затварям още горещи, правя по 5-6 бурканчета, държа ги в хладилника, запазват се поне две седмици, ако капачката е "дръпнала" добре. Иначе до 2-3 дни нищо им няма. Напоследък замразявам и плодови, и зеленчукови пюрета, идеални са си след размразяване, все едно току-що съм ги приготвила Peace
Виж целия пост
# 11
Ако не добавяш предварително АМ към тях, може.
Виж целия пост
# 12
Аз ги съхранявам до следващия ден
И аз така,особено в жегата.
Виж целия пост
# 13
аз правя домашно пюре, замразявам във фризер в кофичките на авент за кърма,размразявам и давам.Във хладилник съхранявам 1-2 дена най-много.
Виж целия пост
# 14
В хладилник съм съхранявала до следващият ден най много. А във фризер съм съхранявала за повече време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия