Ясла и връщане на работа?

  • 1 016
  • 10
Здравейте,
Искам да   запиша  дъщеря  си  на  ясла за  да  мога  да вземам храна от  там.
Но  никой  не   ми  дава  отговор дали  ще  ми се  прекрати  майчинството и  трябва  да  се  връщам  на  работа? newsm78
Ако  знаете  моля  ви  кажете ми.
Виж целия пост
# 1
А защо трябва да я записваш??? Аз записах моят син само за храната (беше на 11 месеца), никой не е казал, че трябва и за яслата...
Виж целия пост
# 2
А тя ще ходи ли на ясла или само за храната, аз нещо не вдянах?  newsm78 Детската кухня не е ли тя за храна само? Доколкото знам, не се прекратява майчинството заради ясла.
Виж целия пост
# 3
Щом няма да посещава яслата не е необходимо да го записваш.Ако има възможност да ползва кухнята към яслата, го запиши само на кухня.

Аз мисля, че се прекратява.Не мога да го открия, но тук някъде го четох.Щом запишеш детето си на ясли, трябва да се подадат документи до НОИ за прекратяване изплащането на майчинство.Друг е въпроса, дали ще го направиш, но има вероятност да те "хванат".Връщаш парите, заедно с лихвите.Дано греша, но нещо такова ми се върти в главата.

Ако някой се сеща къде е дискутирана темата, моля за линк!Благодаря!

Открих го.
Виж целия пост
# 4
за една храна да си прекратиш майчинството ми се вижда доста необмислено; освен това, поне в нашата ясла, менюто ще ти отнеме не повече от 5 минути в кухнята
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
Искам да   запиша  дъщеря  си  на  ясла за  да  мога  да вземам храна от  там.
Но  никой  не   ми  дава  отговор дали  ще  ми се  прекрати  майчинството и  трябва  да  се  връщам  на  работа? newsm78
Ако  знаете  моля  ви  кажете ми.
при постъпване  на дете в яслата-майчинството се прекратява. PeaceТо ти се плаща за това/един вид работа е / ,че си гледаш детето.Щом държавата го гледа/в нейно детско заведение/ няма логика да получаваш пари за това.Наистина може да скреш този факт ,но ако стане ясно се връшат парите,както са ти казали по горе !!!
Виж целия пост
# 6
Там, където живеете, детска кухня не се ли предлага?
Виж целия пост
# 7
Ако запишеш детето на ясла и тръгнеш на работа ще получаваш половината майчинство (110 лв.). А ако запишеш детето и си стоиш вкъщи ти спират майчинството.
Виж целия пост
# 8
Ако може авторката да уточни точно за какво става на въпрос,
че аз нещо не можах да схвана newsm78
Виж целия пост
# 9
Ако запишеш детето на ясла и тръгнеш на работа ще получаваш половината майчинство (110 лв.). А ако запишеш детето и си стоиш вкъщи ти спират майчинството.
Да това уточнение пропуснах в поста си.Точно така е!
Виж целия пост
# 10
Ако запишеш детето на ясла и тръгнеш на работа ще получаваш половината майчинство (110 лв.). А ако запишеш детето и си стоиш вкъщи ти спират майчинството.
Да, плюс това нямаш право да си в отпуск за гледане на дете.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия