Как клатите глава за "Да"

  • 4 970
  • 95
При един разговор ми направи впечатление, че на въпрос на който събеседника ми отговори с "да" за да подсили (може би) ефекта върти главата наляво-надясно. Аз този жест го свързвам с "не". Вие как показвате да и не.
Виж целия пост
# 1
Нагоре-надолу, но защото работя с чужденци.
Преди години май и аз си я въртях наляво-надясно. Embarassed
Виж целия пост
# 2
първата опция Peace
Виж целия пост
# 3
Обикновено по нормалния начин, нагоре - надолу за "Да" и настрани за "Не", обаче има по още един начин на клатене на глава, само че не мога да обяснявам пак.
Виж целия пост
# 4
Аз пък все още я въртя на ляво и дясно.
Виж целия пост
# 5
Бях толкова убедена, че в анкетата всички ще са избрали втората опция - нали уж това ни е отличителна черта от останалия свят, обратното клатене на глава?! И стават разни смешки и гафове с чужденците... Аз, когато някога съм говорила с такива, минавам на "международно" клатене  Grinning - нагоре-надолу за "да", иначе - наляво-надясно.
Виж целия пост
# 6
Нагоре надолу , не знам как стана това , защото като се замисля преди беше наляво - надясно.
Виж целия пост
# 7
Клатя по европейски   smile3521
Виж целия пост
# 8
Май и по двата начина! Кога както дойде!
Виж целия пост
# 9
Опция 1

Виж целия пост
# 10
Обикновено по нормалния начин, нагоре - надолу за "Да" и настрани за "Не", обаче има по още един начин на клатене на глава, само че не мога да обяснявам пак.
какъв е този 3-ти начин?
Виж целия пост
# 11
Винаги обратно на общоприетото - трябва да се пази автентичния български начин все пак! Peace
Виж целия пост
# 12
Нагоре-надолу я клатя,а не наляво-надясно.Защото чужденците не ме разбират и заради тях се старая.
Виж целия пост
# 13
кимам нагоре надолу  Flutter
Виж целия пост
# 14
Енергично, усмихнато и както дойде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия