метформин и кърмене

  • 1 795
  • 4
Някой пил ли е някаква форма на метформин докато сте кърмили, защото на мен ми е изписан ( в минимална доза) но малко ме е страх да го започна, въпреки че последните изследвания показват че се излъчва в кърмата в минимални количества.
Моля споделете.
Виж целия пост
# 1
"
ЛИСТОВКА ЗА ПАЦИЕНТА

Metformin-Tchaikapharma 850 mg film-coated tablets

Метформин - Чайкафарма 850 mg филмирани таблетки


....................

Бременност и кърмене

По време на бременност употребата на Метформин-Чайкафарма се забранява! Вместо това, Вашият лекар би могъл да контролира Вашата кръвна захар чрез диета или чрез комбинация от диета и инсулин.

По време на кърмене не трябва да се приемат лекарства, освен в случаите, когато Вашия лекар прецени за необходимо.

Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство по време на бременност или кърмене!

"

При всяко положение според мен АМ би било много по-безопасно за детенцето от неизвестните количества от неизвестни (потенциално в кърмата може да преминава не само чистия препарат, но и негови метаболити) вещества...
Виж целия пост
# 2
Mimi leo,
Непременно питай в кърмаческия форум, там има мами консултанти, които ако трябва ще те насочат към възможно най-добрия лекар специалист по твоя проблем и в час с най-актуалното относно кърменето. Могат и да ти проверят съвместимостта на лекарството с кърменето.
Виж целия пост
# 3
Mimi leo,
Непременно питай в кърмаческия форум, там има мами консултанти, които ако трябва ще те насочат към възможно най-добрия лекар специалист по твоя проблем и в час с най-актуалното относно кърменето. Могат и да ти проверят съвместимостта на лекарството с кърменето.
PeaceСъгласна съм  с basilisk
Виж целия пост
# 4
Точно така-попитай в кърмаческия форум
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия