Тежест имам заради неискрени приятелки

  • 5 774
  • 31
здравейте

Така ми дотежа на душата,че реших да го споделя с непознати то човек не смее вече с познати знаете следват подигравки и приказки ,а къде остана разбирането и човещината .Та нали всички си приличаме колелото се върти днес аз съм зле утре ти ако не същтото то почти същото и ако не днес утре  уф...
Разбрах що за приятели/ки имам и да ви кажа много ми е гадно е меко казано изпратихме малкия извън големия град и така се случи ,че и мъжът ми имаше извънредна работа и хоп никойа не се сещта за мен. Започнах аз да звъня да се видим доскуча ми но в един момент се усещтам ,че все аз звъня и никой не се сеща за мен . Една т.нар.приятелка ми каза ,че сега защо да ти звъня аз съм с дете, а ти не и искам да излизам с  някой с дете за да не скучае малкия . Много ми докривя като им кажа обадете се все казват ти се обади сакън да не се набутат с някоя стотинка ,а иначе демонстрират че са с пари и така ми е самотно и се чувствам предадена .Та на всичко отгоре ми забравиха рождения ден . Надявам се да ме разберете правилно и да пишете
Виж целия пост
# 1
Аз вероятно не съм те разбрала правилно и драмата ми се струва излишна. Сега ти си свободна, а те явно не са, не можеш да ги обвиняваш, че не хукват да се виждат с теб когато искаш ти. Не може целия свят да се върти около теб, само защото мъжът ти е имал извънредна работа и на теб ти е било скучно. Пишеш за "разбирането и човещината", но самата ти разсъждаваш доста егоистично.
Виж целия пост
# 2
Според мене тя говори по-принцип, че са такива и е обиден факта, че проявяват избирателност при срещите. Незнам какво пречи да се видят, да пият по-кафе, да си побъбрят, дори да не са само двете и да има и други жени с тях с децата, за да си играят. Не мога да допусна мои приятелки да ми каже така - аз нямам деца, а те имат и какво да спираме да се виждаме ли?
Мисля, че трябва да си поговориш с тях и да им кажеш какво ти тежи, ако са ти приятелки ще изясните тези отношения и ще спреш да се тормозиш.
Лично за мене това, че само ти им звъниш не е кой знае какво, но за това, че детето ти не е при тебе и не си удобна за срещи и, че са забравили за рождения ти ден ............. просто нямам думи - поговори с тях
Виж целия пост
# 3
Погледни на тази гадна ситуация от добрата страна. Вече знаеш кои са ти приятелки. Не е нужно да ги отричаш, просто вече мисли за тях като за познати. Кофти е да ти забравят рождения ден, но на мене собствените ми родители преди няколко месеца не ми честитиха 30 ми годишнина. Верно е разговорите с чужбина са скъпи, ама съобщението е 20 ст. Много тъпо ми стана когато на съпруга ми роднините се обадиха всичките, независимо колко ще им струва, а наще ме попитаха ... ми ти защо не звънна ... doh ама какво да се прави. А това дето твойта позната иска да излиза с майки с деца е нормално, не се сърди. Едва ли едно скучаещо дете ще ви остави да си пиете кафето на спокойствие.
Виж целия пост
# 4
Не се натъжавай, те не го заслужават. Сама може да прецениш кои са ти истински приятелки. Може и една да е, но да иска да бъде с теб и ти с нея в всяка ситуация. Аз имам една такава за която важи максимата:"Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат" Simple Smile Имам и други, но не толкова близки, но все пак приятелки.
Виж целия пост
# 5
Не се натъжавай, те не го заслужават. Сама може да прецениш кои са ти истински приятелки. Може и една да е, но да иска да бъде с теб и ти с нея в всяка ситуация. Аз имам една такава за която важи максимата:"Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат" Simple Smile Имам и други, но не толкова близки, но все пак приятелки.
Peace Така мисля и аз. Това е чудесен повод да разбереш за коя да казваш, че ти е приятелка. Повечето т.нар. "приятелки" са само хора с които излизам, срещам се защото имаме за в момента общи интереси, нещо което ни е сближило. Не си споделям и не говоря за проблемите си.После така ни завърта живота, че дори може и да не се познаеме. Такъв тип приятелство е до време. Намери си нови  хора, с които да излизаш! И не им вземай глупостите и дребнавостите толкова навътре. Истинските ми приятелки се броят на пръстите ми и с тях се срещам 2-3 пъти в годината, но знам че би ги заболяло за мене и ако имам нужда от помощ винаги ще са до мен. Hug
Виж целия пост
# 6
Спокс и моите приятелки странят от мене щото имам бебенце. Като ги засека случайно някъде и те "Айде кога ше се видиме?" после не се обаждат и след няколко месеца пак ги засичам и така е винаги...ама сега мога ли да ги принудя.В крайна сметка си намираш приятели според статута- намират ми се две мами на по 32 и две три приятелки на мота възраст-20г и така.Интересното е, ч с тези на 32 се разбирам перфектно, с другите винаги имам някакви търкания.Просто си намери нови приятелки, които да не се оправдават с децата ти Peace аз поне съм си супер така, пък и този форум доста ми запълва времето...пълен е с готини мамчета Hug Hug Hug Успех  bouquet
Виж целия пост
# 7
Може би ти е необходим някой, който истински да те разбира. Но  такъв приятел трудно се намира и според мен не може с всички. Такъв приятел дори , когато не е с теб може да ти "удари едно рамо" и да ти стане по-леко. Останалите са просто за борба със скуката, за обмяна на опит, информация, общуване. Явно приятелките са се оказали във втората група и не са оправдали очакванията ти. Но не можеш да ги виниш за това. Ти искаш едно, те не могат да ти го дадат - предлагат друго, получава се разминаване и ако не се нагодите взаимно вероятно отношенията ви съвсем ще се прекъснат. И аз съм попадала в подобна ситуация-доверявам се на неподходящ човек и след това съжалявам, но предпочитам да съжалявам, отколкото да стана обект на подигравки и да продължа да споделям тайните си с най-неподходящите. Така  че направо са ти направили услуга. Сега можеш да махнеш с ръка, да продължиш да пиеш кафе с тях и да си спокойна, че е дин ден ако им пропуснеш РД няма да ти  тежи на съвестта.
Виж целия пост
# 8
Ехеееее...ти сега ли се усети,че хората се сближават,само когато имат интереси???
Никой не ти е длъжен,нито да те търси,нито да те забавлява...осигури си това сама Peace
Виж целия пост
# 9
хм, ами дали не е проблемът в теб, а.
ако лепваш етикет на всяка жена, с която що-годе се разбираш, приятелка, така ще е винаги.
приятелството се гради с години. то не служи затова да пиеш кафе с някого, когато ти скимне, а за да имаш до себе си човек, който може да разчита на теб и ти на него. най-вече в трудни моменти.
пробвай да поканиш някого и да му плащаш сметките. знаеш ли колко приятелки ще намериш веднага. и ще ти се обаждат сами да те карат да излизате.
и мен като ми доскучае, почвам да въртя телефоните. една е на работа, друга е болна, трета е заета........това, че аз съм айляк, не ги прави лоши.
виж, ако съм в криза, имам проблеми и тогава не са налице за мен, тогава наистина ще се замисля.
вземи малко си подреди ценностната система и ще видиш как нещата ще станат хубави.
Виж целия пост
# 10
bell0, не е вината в теб. Никакви приятелки не са това!  Naughty Щом и РД са ти забравили, няма какво да говорим. Ако само общите интереси ви събират, това са само познати  , с които да си уплътняваш времето.
Приятелите са малко и не всеки може да си намери такива, с които да си заслужава да поддържа връзка.  Peace
Желая ти успех в намирането на нови.  Hug
Виж целия пост
# 11
bell0, да си чувала за пунктуация?
Почти нищо не разбрах от написаното...
Виж целия пост
# 12
bell0, да си чувала за пунктуация?
Почти нищо не разбрах от написаното...
Аз разбрах. А ти за това ли влезе в темата, за да се възмутиш от правописа на авторката? Това твоето са нарича СПАМ, пък и вече взе да става банално с този правопис! Ще рече човек, че свички тук са безгрешни.  Sick

Авторката, разбирам, че ти е мъчно. Отсей си приятелите и не се коси - винаги ще има такива, с които да те свързва само временно споделяне на общи интереси. Това не са трайни връзки, както съм разбрала с годините, време е и ти да го проумееш. Ще ти стане по-леко.  Wink
Виж целия пост
# 13
bell0,на колко си години?Питам,защото аз за моите 27г поне 500 пъти до сега разбрах,че добри приятелки почти няма.Имам 5-6 наистина добри,ама съм ги пресявала през плява.Трябва глава,за да отсяваш наистина стойностните хора.Има такива,просто се срещат вече рядко.А жените са змии,кобри,клюкарки и т.н.-все повечето неща,дето не ми допадат.
Виж целия пост
# 14
Мдааа,много болна тема Немците си имат страхотен израз за това Freundschaft pflegen, което ще ре4е грижим се за приятелството, застото то не се ограни4ава само до пиене на кафе и сладки приказки,а се гради с години и се познава в тежки моменти. И на мен ми се слу4и да установя,4е приятелки с които страшно много сме си помагали през годините в странство,след като се върнаха в бг решиха,4е живеят на друга планета въпреки skype, e-mail и телефони. Много болно ми стана, но насила хубост не става. Отсвири ги, да се надявам,4е скоро ще разберат какво са загубили, за съжаление губят винаги и двете страни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия