Изследвания и лекарства

  • 902
  • 14
Здравейте! Simple Smile

Не знам дали това е обсъждано някъде другаде, извинявам се, ако повтарям предишни неща.

Първо искам да ви кажа, че е страхотно, че има такава голяма общност и има къде да си зададеш въпросите, много съм благодарна.  Hug

Въпросът ми е: Можете ли да ми кажете, кои са задължителните изследвания, които трябва да се направят като забременееш и кои са препоръчителните? Аз бих си направила едва ли не всяко едно изследване, стига това да предотврати аборт или някакви усложнения. Знам, че е малко параноично, но като се замислиш, че нещо толкова простичко като аспирин може да ти спаси бебето...

И второ: кои са задължителните лекарства/добавки/витамини, които се пият? Засега знам само за фолиева киселина, но със сигурност има и други... Става дума за стандартните неща, аз в момента пия сума ти лекарства, но питам за това, което всяка бременна трябва да пие.

Много ще съм благодарна за всякакви отговори, дори и да ми кажете: на мен ми правиха това изследване и аз пия това и това. Моля ви, обяснете също с две думи за какво е всяко изследване и лекарство.

Мерси!!!  bouquet






Виж целия пост
# 1
Здрасти Hug

Ето ти една статия, в която са описани необходимите изследвания, които могат да се направят преди забременяване. на мене лично ми направиха изследвания за рубеола, токсоплазмоза, херпес, цитомегаловирус, хламидии, микоплазмоза, както и пълна кръвна картина.  Peace - http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=158

За пиенето на добавки - взимах единствено фолиева киселина, до края на 3-и месец и 2-3 месеца преди забременяването, после нищо. Не е задължително да пиеш витамини, все пак е по-добре да се храниш здравословно и с разнообразна храна Simple Smile А какви лекарства пиеш в момента?

Успех  bouquet
Виж целия пост
# 2
Лекарства през бременноста( особено първите 3 месеца )  не е желателно да се приемат,освен фолиева киселина и витамини и евентуално при някакво заболяване с разрешението на лекар.В този сезон при изобилие на плодове и зеленчуци не е препоръчително вземането на витамини, но това ще прецени твоят гинеколог.
Относно изследванията - ПКК ( пълна кръвна картина), урина, определяне на кръвна група, СПИН,Васерман,хепатит,влагалищен секрет и ехографско изследване на плода са задължителни, а за други изследвания се преценяват от наблюдаващият те гинеколог.
Виж целия пост
# 3
аз лично (по съвет на лекарката ми) взимах само фолиева киселина преди да забременея и до 4 месец след това, без да приемам други витамини, освен чрез плодовете и зеленчуците.
до края на 3тия месец от бремеността, тъй като имах спонтанен аборт, приемах и утрогестан, но това е в моя случай, не се предписва на всички.
изследванията които ми направи преди да забременея бяха цитонамазка, хламидии, ПКК, урина, васерман. по време на бремеността -всички стандартни изследвания- БХС (биохимичен скрийнинг), кръв, урина всеки месец+ ехографско изследване, 3Д видеозон 2 пъти, хепатит и др.
успех ти желая! Peace
Виж целия пост
# 4
Аспирин и други лекарства, съдържащи салицилати, не се препоръчват по време на бременност. В редки случаи лекарят може да предпише използването им при постоянно наблюдение. Acetylsalicylate, обичайна съставка на много продавани без рецепта обезболяващи, може да забави раждането и да причини сериозно кървене преди и след раждането.
Дори лекарства, които са били предписани преди бременността, може да се окажат вредни за вас и растящия плод през бременността. Уверете се, че всички лекари, които посещавате, знаят, че сте бременна и никога не взимайте лекарства, без да са ви казали.
Направих всички необходими изследвания, които лекарят, следящ бременността ми, след като се запозна със състоянието ми, препоръча да направим с бащата на детето, т.е. направи изследванията, препоръчани ти доктор, следящ бременността ти и познаващ състоянието ти.
Лека и безпроблемна бременност!
Виж целия пост
# 5
Здравейте!

Мерси за отговорите! Party

Аз взимам следните неща: Лимфомиосот и Euthyrox (имам леки тироидни проблеми), Аспирин Протект (който е само 100 гр.), Селен, Неофолик мета и Утрогестан (имам и ПКЯ, веселба Joy)

Всички лекарства са ми предписани от д-р Катя Тодорова, на която имам безусловно доверие. Никога не бих си предписала някакъв медикамент сама.

За аспирина: на много места четох, че той се предписва срещу имунологични проблеми, каквито се предполага, че аз имам. Баща ми има Хашимото, а аз самата имам следи от автоимунно заболяване по щитовидната жлеза (само следи, не е активно в момента). Мисля, че затова утре ще ми правят изследване на NK-клетки.

И в тази насока се чудех за изследвания като антифосфолипидни и всякакви други антитела, имуноглобулини, генетични изследвания, скрийнинг... Със сигурност има и други...

Честно да ви каза, абсолютно съм боса в цялата тази работа и искам да знам какво се случва. Не знам дори каква е разликата между ехографски преглед, скрийнинг, фетална морфология, видеозон и т.н! Може би са едно и също?! Joy 3D прегледът май със сигурност е различен.

Ще се радвам на отговорите ви!

Засега всичко е наред, а това е най-важното, усещането е невероятно!!!  1swing




Виж целия пост
# 6
Хммм, доста лекарства пиеш  newsm78 Сигурна ли си, че са необходими всичките и то по време на бременността? По принцип се избягва приемът на мног лекарства, особено в началото на бременността, когато се формират органите.
Виж целия пост
# 7
Ами, да, за повечето съм сигурна... Само за Аспирина и Селена не съм много сигурна, може да разпитам за тях повече. Другите са много нужни, първите две са заради проблемите ми със щитовидната жлеза, а утрогестанът си е прогестерон, който е за задържане на плода.
Виж целия пост
# 8
Аспирин от бременни се пие, само при установен антифосфолипиден синдром.
Виж целия пост
# 9
аспирин протекта беше за разреждане на кръвта доколкото помня и като ти видях поста се сетих че го пих за около месец някъде, 1вия месец.

Честно да ви каза, абсолютно съм боса в цялата тази работа и искам да знам какво се случва. Не знам дори каква е разликата между ехографски преглед, скрийнинг, фетална морфология, видеозон и т.н! Може би са едно и също?! Joy 3D прегледът май със сигурност е различен.

видеозон и ехограф са на практика едно и също нещо. на 3Д видеозон се прави изследването наречено фетална морфология, което се отнася до преглед на вътрешните органи. това е накратко, но тук в библиотеката на форума има доста информация, която можеш да погледнеш Peace
Виж целия пост
# 10
Въпросът ми е: Можете ли да ми кажете, кои са задължителните изследвания, които трябва да се направят като забременееш и кои са препоръчителните?
http://estestveno.wordpress.com/2008/01/13/izsledvaniya
Виж целия пост
# 11
Момичетата доста подробно са ти обяснили всичко и сайтове са ти дали и има доста информация тук из форумите.Разрови си и ще намериш всичко необходимо.Лека бременност и на финала едно здаво бебешоче! Peace
Виж целия пост
# 12
аспирин протекта беше за разреждане на кръвта доколкото помня и като ти видях поста се сетих че го пих за около месец някъде, 1вия месец.

Честно да ви каза, абсолютно съм боса в цялата тази работа и искам да знам какво се случва. Не знам дори каква е разликата между ехографски преглед, скрийнинг, фетална морфология, видеозон и т.н! Може би са едно и също?! Joy 3D прегледът май със сигурност е различен.

видеозон и ехограф са на практика едно и също нещо. на 3Д видеозон се прави изследването наречено фетална морфология, което се отнася до преглед на вътрешните органи. това е накратко, но тук в библиотеката на форума има доста информация, която можеш да погледнеш Peace

Не "на практика". Ехограф е уред, използващ отражение на вълни ("ехо") за определяне местоположение и физически характеристики на обекти. "Видеозон" не означава нищо конкретно, но е добило гражданственост в смисъл на изследване, показващо резултат във вид на картинка на екранче. За фетална морфология не е нужно 3D - всъщност на екрана на специалиста, извършващ изследването, си е 2D. Но понеже много не се разбира какво се вижда от неспециалист, 3D-то е за родителите, да си видят рожбата "реалистично".

Аспирин в  никакъв случай не се пие "самоназначено" от бременни.
Виж целия пост
# 13
Не съм си го "самоназначила"! Grinning

Оказва се, че се пие и при завишени НК клетки, а моите са 20% (нормата е 12%).
Ето една тема, където много хора пият точно Аспирин Протект:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211374

Много ви благодаря за отговорите за изследванията, специални багодарности на ЛУРДЕС и veni9 за линковете!  bouquet

Виж целия пост
# 14
autumnsphere , все пак - бъди внимателна!
Желая ти безпроблемна бременност!  Hug
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия