Кое е по-добре - палче или залъгалка?

  • 1 872
  • 31
Моето бебе, при все - кърмаче, непрекъснато иска да джвака нещо. Най-любимото, естествено, е гърдата, на второ място идва палецът, а залъгалката е ей така - като не дават друго!  Grinning 
По книгите за отглеждане на бебета пише, че е по-добре да го научим на залъгалка, отколкото да си смуче палеца. Доводи - милион. Напоследък обаче се чуват гласове в полза и на другата теза - че палецът е по-добре от биберона. Явно няма да минем без поне едно от двете, та се чудя кое да ограничим и съответно - на кое да наблегнем!  Laughing
Виж целия пост
# 1
ха-ха-ха...това си е сложен казус  ooooh!!

Аз лично предпочитам биберон-залъгалка. Мисля си, че по-лесно мога да отуча детето от него - това ми е довода!
Виж целия пост
# 2
Същата история  Mr. Green Обаче като изключително кърмаче, Тути си смуче само палеца. Бях побесняла тези дни, защото мен ползва за залъгалка и бях тръгнала да купувам биберон. Но той не знае какво е това. Не иска, плюе и остава палеца, цялата ръка, че и 8те пръста на 2те ръце  Crazy. Прави ми впечатление, че не го прави непрекъснато. Има си гризалки на чико като от едно време с аромат на ванилия и разни други меки играчки и лапа тях. А когато се занимавам с него, не се и сеща за ръце. Така че аз избирам злото "палец" и отказвам да запуша устата на детето си с биберон  Peace

ПП. а Емата  Heart Eyes по бутчетата!!
Виж целия пост
# 3
Палеца не й го разрешавай в никакъв случай!

По-добре залъгалка, която след време ще можеш да махнеш и бебка да я забрави, но палеца/пръстите Naughty - те винаги ще са на разположение.

Интересът към джвакането Wink на пръстите при повечето бебета отшумява до към края на 5-ти месец.
Виж целия пост
# 4
Аз също мисля,че е по-добре залъгалка,защото после можеш да я вземеш,но пръстчето е къде,къде по-сладко Simple Smile!Ако малката ти дава право на избор,смело давай биберона,защото при нас само палчето важи и нищо друго(за съжаление).
Виж целия пост
# 5
аз също мисля залъгалка, защото после "баба Меца по-лесно ще я вземе за малките меченца"
Виж целия пост
# 6
И при нас палчето има превес, но ако съм много упорита, мога да я "пристрастя" към залъгалката, предполагам... Ако всеки път ги заменям...  Rolling Eyes Въпросът е дали трябва?! ooooh!
Виж целия пост
# 7
Аз, лично, избрах биберона, защото винаги може да измислиш нещо, за да го махнеш един ден, докато пръстчето ще е винаги налице и под ръка  Grinning
Купувам анатомични биберони, така че вярвам, че ползата от тях ще е по-голяма от вредата.
Успех в избора!
Виж целия пост
# 8
По-добре биберона Peace
Виж целия пост
# 9
И според мен биберонът е за предпочитане - доводът ми е същия като на Шани.
Виж целия пост
# 10
Зъхи, изчакай още - да речем, още месец-два. И после взимай решение. Защото има голяма вероятност да изгуби тотален интерес към палците, като започне да може да хваща и джвака повече неща, а ако дотогава я научиш с биба, ще си я смучка бая...
Стига и ти...направо ти се чудя - просто се чудиш и маеш за какво да се притесняваш всяка седмица... Таман разрешим дружно едното, ти - хоп! - друго...
Виж целия пост
# 11
Не се колебай дори  smile3504 , просто ако не иска една -купи няколко и най различни тя все ще си хареса една от тях Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Имах една съученичка, която си смучеше палеца до 3ти клас.
Наплашена от това набутах безмилостно бибата и на двете деца.


Обаче се случи следната ситуация. Малката явно докато е била в мен ръчичките и са били в устата, защото като я видях в креватчето за първи път и двете юмручета бяха в устата. Акушерката ги извади, обаче тя пак ги навря. Доста зор видях докато заменя ръцете с биберона. В последствие видях, че баткото (на 6 години) е почнал да си лапа пръста (при положение че дори като бебе не го е правил). Но ямно съм го видяла още в началото, защото бързо се отучи.
Виж целия пост
# 13
Предпочитам залъгалка.Има сега поне голям избор.Анатомични , безвредни.....Пръстчето освен , че после не може да се отучи , ами и може да се деформира от самото смукане ( виждала съм такива пръстчета ) , освен това ( много малка вероятност , но съществува ) може да се изкриви небцето или да се изкривят зъбките.Докато с анатомичните залъгалки шансът е далеч по- малък.При мен не стоеше такъв въпрос , защото още от болницата си свикнахме със залъгалката и след това като си лапаше пръстчетата веднага заменях със залъгалката.Не твърдя , че съм много права , но така постъпих с моето дете.Успех в избора.
Виж целия пост
# 14

 newsm78 само аз и Бу ли мислим по-различно? това, че отучването от залъгалка става по-лесно съвсем не ми се струва разумно като довод. ясно е, че ще слагат всякакви неща в устата, но оттук нататък изборът е доста по-голям - буболечки, фасове Shocked и какво ли още не. не бих казала, че имам опит - все пак това ми е първо дете, но мисля, че ако детенцето расте обградено с много любов и внимание, не му липсва нищо (нямам предвид материално), то няма да има необходимост да лапа палче, за да се успокоява, защото това е психична зависимост и в по-късна възраст не е толкова безобидно.

а всички бебета навън са със запушени усти!  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия