бременност и алкохол

  • 76 315
  • 114
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?
Виж целия пост
# 1
Зависи какво имаш предвид под умерени количества Confused
Мисля че чаша бира или вино не вреди, но концентратите трябва да се избягват.
Виж целия пост
# 2
Някои хора казват, че бирата не е вредна (разбира се в съвсем малки количеста). Онзи ден четох обаче в една книга за бременни, че  е абсолютно недопустимо всякаква употреба на алкохол, защото бебчо не може да го преработи. Все пак в някакви изключителни случаи може би, ако изпиеш 1 чаша бира нищо няма да ти стане. Например в сайта пише, че на сватбата си (ако си бременна) може да изпиеш чаша шампанско.
Виж целия пост
# 3
Аз си позволих на нова година,на св.Валентин и на 8-ми март по една чашка червено винце за цялата бременност Grinning  и на Евичка май нищо и няма от тях.Но концентрати наистина избягваи.
Виж целия пост
# 4
Да не си помислите, че не сядам без чашката сутрин, обед и вечер Laughing  Laughing  Laughing
Нищо подобно  Wink
В края на 5-и месец съм. По принцип много рядко употребявах алкохол преди, а пък сега съвсем, но напоследък ми се допива бира-ей така няколко глътки само, защото е студена и горчива, а това ми харесва. Но не смея  Neutral Face
Затова очаквам да споделите вашия опит Wink
Виж целия пост
# 5
и на мен ми се пие бира и си пийвам по една чаша през няколко дена. аз по принцип не мога да пия много бира и цяла....рядко:)
но по една чаша....просто не мога да устоя......

мисля, че няма проблем...важно е да избягват концентратите:)
Виж целия пост
# 6
Миналото лято бях бременна и по веднъж-два пъти седмично пийвах по една бира, даже докторката ми беше казала, че е полезно. Laughing
Виж целия пост
# 7
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....
Виж целия пост
# 8
Лиорена, мила, трябва да си се убедила вече, че тук освен теб, всички други сме тъпаци, простаци и безотговорни...така че...ти се чудя как може да се учудваш на такива неща.....

Просто нищо неможе да ни спре явно да се търкаляме пияни след чаша бира по градинките:))))))

УПАДЪК ми се вика на това!!!
ПРОСТОТИЯ.....бих си теглила ножа, само да можех да се осъзная.... #Sniper  beer2
Виж целия пост
# 9
И аз съм изпивала по чаша вино на седмица-две, когато е имало някакъв празник. Понякога даже не я и допивах, но не си отказвах удоволствието от няколко глътки вино.
По дебелите книги няма единодушие по въпроса. В някои пишат, че е категорично забранено, в други-че може лек алкохол, но да не се прекалява.
Що се отнася до концентратите-не!!!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?

прочетох и другите постинги и ще сопедял своя опит - родих края на юли и по време на жегите си пийвах биричка

не знам защо се някои хора твърдят, че бременните трябва да спрат да живеят - за 9-те месеца, а и още около 6-7 при кърменето не трябва да се пие бира, кафе, да не се яде незнам-си кво си, защото бебето щяло да му стане нещо

аз съм твърд застъпник на мнението (ако ще да ме изядат тука), че всичко, което е в умерени количества не е забранено (е, с изключение на концентрирания алкохол), особено ако доставя удоволствие на майката
абе и бременните са хора - в края на краищата от бременността трябва да останат само хубави спомени, а не спомени от ограничения, вкарване в някакви рамки (вкл. на тегло) и др.п. -
Виж целия пост
# 11
И аз си позволявам да изпия една чаша червено вино,като излезем някъде с приятели,но много рядко  Drunk И не мисля че е вредно  Rolling Eyes Бира не обичам да пия,за нея немога да кажа нищо.Но за твърдия алкохол съм абсолютно против  Imp
Виж целия пост
# 12
Алкохола не е вреден стига да не е концентрат и да е в ограничени количества  Wink Според мен може да е чаша вино или чаша бира,но не всеки ден! Wink
Виж целия пост
# 13
В интерес на истината на мен ми казаха, че бира мога да пия и пия по чаша от време на време. По празниците пиех и по 1/2 чаша вино, а иначе концентрат - само 1 капка в сока (буквално), за да мога да кажа "Наздраве!" Simple Smile.
Виж целия пост
# 14
Глория....ей сега Лиорена ще ни обяви за идиоти:))))))))

но и аз съм на това мнение.....нищо прекалено не  е хубаво!
това включва и прекаленото пазене и прекаленото пиене на бира и тнт:)

но когато нещата са в нормални и в разумни граници.....няма проблем!:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия