столче за хранене - кое ?

  • 5 419
  • 21
  newsm78 двоумя се между дървено столче от тези, където после стават с масичка, и пластмасово с регулиране на седалка и облегалка с колелца, най-вече чуденето ми е от гл.т. на това, кое ще ми заема по-малко място, кухнята ни е доста малка  newsm78
помагайте мацки   bouquet
Виж целия пост
# 1
здр..--ми според мен е важно колко сте големи--сгъваемите имат няколко позиции на гръбчето и можеш спокойно да го слагаш след 6-тия м-ц---поне аз така мисля--това бе определящо като купувахме тези дни--ние сме точно на 6м. и се спрях на Inglesina Zuma--друг фактор са и парите--някои определят столчето като ненужна покупка newsm78прецени--малкия за сега се кефи и седи да се храни в столчето--вземи си бебко и го сложи в столчето което си харесаш-да видиш как реагира
Виж целия пост
# 2
ние имаме пластмасово на Кенгуру и досега се оказва, че това ни е най-успешната покупка на бебето. Заема място, но кухнята ни не е малка и това не е проблем.
Дървените столчета, които стават на масичка не ми допаднаха, защото в тях детето трябва да може да стои седнало само стабилно, пък и нямаха колани, а моят син съм го сложила в стола на 5 мес. и 20 дни, когато още въобще не стоеше седнал /нашето столче има позиции на облегалката и все едно беше в кошница за кола/. Ползваме го постоянно, освен за хранене го връзвам понякога да си играе там или за да мога да си свърша нещо.
Виж целия пост
# 3
Нашето е на кенгару и съм много доволна - препоръчвам го на всеки Peaceструва около 120лв! Като е разгънато заема място, но може да се сгъне и да стои прибрано до стената! Освен това има много удобни таблички и детето може ( като поотрасне ) да си стои и да си драска там или да гледа телевизор, а и да разглежда книжки - моя син така прави Peace Има няколко позиции на седалката - за гръбчето на бебо! Има и няколко позиции за височината - Например аз винаги го свалям на най-долното ниво, а мъжо си го вдига на по-горно - и това става много лесно Peace
Виж целия пост
# 4
 ...най-вече чуденето ми е от гл.т. на това, кое ще ми заема по-малко място, кухнята ни е доста малка ...

Пластмасово-след хранене го сгъваш и прибираш в някой ъгъл.
Виж целия пост
# 5
 ...най-вече чуденето ми е от гл.т. на това, кое ще ми заема по-малко място, кухнята ни е доста малка ...

Пластмасово-след хранене го сгъваш и прибираш в някой ъгъл.
И аз мисля че пластмасовите са по-добрия вариант, и са по-удобни за такова млко дете. Peace
Виж целия пост
# 6
Има 2 вида от тези пластмасовите - едните са с тънки тръби, а другите с по дебели - казват, че вторите били за предпочитане, дори пред дървените столчета с оглед на сигурността, а и в последствие можело да махнеш таблите и да сложиш детето да се храни на масата.
Виж целия пост
# 7
а от този тип ползвал ли е някой
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2883
доста по-малко място заемат но не знам пасват ли на всички столове и стабилни ли са наистина?

Виж целия пост
# 8
Ние купихме пластмасово столче - Кенгуро Канди. Заема доста място, но кухнята ни не е малка.
Аз сложих беба в него от 5 месеца. С дървено столче това нямаше как да стане. Облекалката се пуска назад, има колани. В момента не ползвам таблата.
И според мен, както някой вече беше писал, това е най-добрата покупка за бебето. Когато се свали седалката до земята, детето ще може да го ползва и като проходи за да си сяда. Става за на масата. Пет степени за височина на седалката има.
Въобще аз съм за пластмасовите столчета  Peace
Виж целия пост
# 9
а от този тип ползвал ли е някой
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2883
доста по-малко място заемат но не знам пасват ли на всички столове и стабилни ли са наистина?



Сина ми  използваше такова столче при баба си, но след 7-ми месец таблата се врязваше в стомаха му. Ако  бебето е по- пухкаво като моето, има вероятност да не се използва дълго време. Peace

***
по темата- бих препоръчала  столче, чийто колани минават и през рамената на детето, не само през кръста.
Ако разрешават пробвайте в магазина с детето. На място ще прецените кое му по- харесва  и му е по- удобно Peace
Виж целия пост
# 10
а от този тип ползвал ли е някой
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2883
доста по-малко място заемат но не знам пасват ли на всички столове и стабилни ли са наистина?



Сина ми  използваше такова столче при баба си, но след 7-ми месец таблата се врязваше в стомаха му. Ако  бебето е по- пухкаво като моето, има вероятност да не се използва дълго време. Peace

***
по темата- бих препоръчала  столче, чийто колани минават и през рамената на детето, не само през кръста.
Ако разрешават пробвайте в магазина с детето. На място ще прецените кое му по- харесва  и му е по- удобно Peace

Hi-Seat на KidsKit http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=122&products_id=3019 е съвместимо с всички видове столове (на които може да се седне нормално  Wink ). Относно стабилността - столчето се привързва към стола за възрастни посредством два колана - с единия за седалката, а с другия за облегалката. Коланите могат да се регулират в дължина за да се пристегне здраво столчето. Синът ми го ползва вече две години това столче - в момента само като бустер.

Относно таблата - тя може да се използва, може и да не се използва. Зависи от вас. Ако на детето му е тясно вътре - не го насилвайте. Когато не използвате таблата детето може да се храни на масата с вас. В този случай, обезопасителните колани са задължителни - единият обхваща детето през кръста, а другият минава между крачетата.

За пробите - вече почти година и половина едно от нашите столчета се използва в кафе-сладкарницата на Пигис-а. Всеки, който желае може да го пробва и да прецени дали е удобно за детето му или не. По-въпроса за здравината - за година и половина всеобща употреба от кой ли не, все още изглежда като ново...
Виж целия пост
# 11
Ние имаме от пластмасовите на Бреви и съм доволна. Можеш да го сгънеш и прибереш, когато не се ползва.
Виж целия пост
# 12


 Когато не използвате таблата детето може да се храни на масата с вас. В този случай, обезопасителните колани са задължителни - единият обхваща детето през кръста, а другият минава между крачетата.



аз и затова реших, че е по голям плюс - може да се ползва доста повече време
Виж целия пост
# 13
а от този тип ползвал ли е някой
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2883
доста по-малко място заемат но не знам пасват ли на всички столове и стабилни ли са наистина?


Големият ми син е от ок. година с такова (на Сейти фърст) и съм много доволна. Седи с нас на масата, а като реша да сложа бебока слагам таблата. Лесно е за почистване и заема по-малко място. Достатъчно широко е, така като гледам още 2 год. може спокойно да го ползва. Има и полулегнало положение. Но тук не съм виждала да ги продават точно тези, една колежка ми го даде, купувано е от Щатите.

Бебешокът сега е със старото столче на батко си - от тези дървените, но и на него ще вземем 'седалка'. Дървените са хубави, че после стават да рисува на тях детето, или като имаме на гости семейство с малко дете, слагаме децата на малката масичка. Но много се цапат и много трудно се чисти дървото, има само 1 коланче м/у крачетата и ако е по-пухкаво бебето по-трудно се вади (по-тесничко е). А пък самата основа (масичката) заема доста място. Моето е някакво полско, купено от Метро.
Виж целия пост
# 14
Приятелката ми купи дървено столче на сина си с идеята да го ползват в последствие и за игра, но тя твърди че това била много несполучлива покупка . Според нея столчето не е особено стабилно, когато детето е много енергично и не седи мирно и затова столът е поставен в един ъгъл, затиснат с дивана им. Да не говорим, че таблата е застопорена посредством едни болтове и ти трябва отвертка за преместването й.Ние взехме пластмасов стол Чиполино Гранд комфорт за бебето на кръстниците ни и Кангару Бимбо за нашето бебе  и сме доволни. Не бяха най-хубавите, но бяха най-евтините столове с всички естри , които искахме да имат. Мога само да вметна още, че Бимбото е хубав, много готино оранжево, но понеже става като люлка, явно това е причината механизмът му да не позволява да се прибира и така да заема по-малко мяснто,когато не се ползва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия