За повтарящите се уроци на живота

  • 3 343
  • 23
Темата е за тези, които вярват, че не всички неща ни се случват случайно, а животът ни поднася изпитания, за да ни научи на нещо.
Въпросът ми е случвало ли ви се е да попадате в една и съща ситуация няколко пъти? Да реагирате по един и същ начин отново и отново? Или по различен от предишния, но все така погрешен и безрезултатен и да осъзнавате след време, че пак сте в същия капан?
Давам примери – 1.заричате се, че няма да се сприятелявате на работното място, защото това не е добре, защото някой ви е прецакал предния път и сте страдали.
2. Няма да се обвързвате с женен мъж, но после пак се влюбвате в такъв.
И всичко това е осъзнато – напълно ясно си давате сметка, че ви се случва отново и че явно не сте си научили урока предишния път.

От известно време съм в подобна ситуация, толкова си приличат хората и събитията, че понякога имам чувството, че са ме върнали няколко години назад....... И явно и този път не се справям с нещата, и пак правя същите грешки, пробвам различни начини на поведение – резултат няма.

Вие сте......


Виж целия пост
# 1
Човек се учи от грешките си. Ако правиш една и съща грешка, значи нищо не си научил.
пп. Много обичам поговорките, за всяка ситуация имам готова, съвети като давам - също.  Grinning
Виж целия пост
# 2
Не се заричам за нищо. Вярвам, че няма случайни неща.
Ако се случи да повторя една и съща грешка няколко пъти, не се заричам, че следващия път ще е по-различно.

"Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие." Wink
Оскар Уайлд
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че няма нищо случайно  Peace. Много пъти съм се заричала, че няма да допусна отново някоя грешка, но понякога обстоятелствата се променят и нямаш друг избор...
Виж целия пост
# 4
Анализирам си постъпките, но не мога да открия урока, който явно трябва да науча.
Най-лошото е осъзнаването, защото има хора, които цял живот правят една и съща грешка, но въобще не им дреме.
А аз се тормозя.
Виж целия пост
# 5
Живота си преподава уроците,но кой ли го слуша.
И при мен така.Знам че съм сгрешила,казвам си,че другия път няма да е така...Но следващата идентична ситуация и отново deja vu.
Но може би и ние сме така устроени да реагираме по един и същ начин,независимо колко шамари сме изяли и колко поуки уж сме си взели.
Ето това вече не е случайно.
Виж целия пост
# 6
Случвало ми се е. Даже в момента ми се случва. Ама сега реагирам и се отнасям към случващото се по друг начин, демек поучила съм се от грешките си донякъде.
Карма, какво да правиш?!
Виж целия пост
# 7
Скоро бях на една лекция,темата беше Family constelations.И там дори имаше демонстрация, която показа как понякога изобщо не си даваме сметка,че това,което правим в ежедневието е следствие от неосъзнатите ни нужди.Например една жена, която все попада на мъже,които я изоставят и много болезнено преживява разделите.Когато трябваше да опише отношенията в семейството си, се оказа,че дядо и е бил моряк и рядко си е бил у дома.Майката на тази жена споделяла винаги колко и е било мъчно да изпраща баща си и как и е липсвал винаги,когато е имала ну жда, а той е бил на път.Неосъзнато внучката приема за нормален модела, в който по някое време мъжа в семейството изчезва.
Имаше и други примери, много интересни, но който се интересува може да ми пише на лични.

П.С.Уроците на живота не са случайни, но понякога са много болезнени и не винаги този,който трябва да ги научи е в състояние да приеме фактите и да се примири или да направи промени във възприемането на света така,че да се откъсне от проблемната карма.
Виж целия пост
# 8
Не си спомням кой го беше казал, че животът ни поднася един и същ тест докато не намерим верния отговор.
Животът много тестове трябва да ми поднесе преди да се науча да не се вкарвам в беля. Или да имам много животи. Аз съм безнадежден случай и вече съм се примираила.
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че няма нищо случайно                                                                                на пълно съгласна  Peace Peace PeaceСъдбата си знае работата,казвам аз
Виж целия пост
# 10
Човек се учи от грешките си. Ако правиш една и съща грешка, значи нищо не си научил.
пп. Много обичам поговорките, за всяка ситуация имам готова, съвети като давам - също.  Grinning
Напълно съм съгласна
Виж целия пост
# 11
И аз мисля, че за да се повтарят, значи има още какво да се научи. И аз съм от тези, на които им се случват по няколко пъти.
Виж целия пост
# 12
Не си спомням кой го беше казал, че животът ни поднася един и същ тест докато не намерим верния отговор.
Напълно съм съгласна, но как да намеря верния отговор? Първата стъпка съм я направила с това, че осъзнавам проблема, но по-нататък....
Нещата, които разказва kartinka са много интересни. Би ли споделила повече?
  bouquet
Виж целия пост
# 13
И според мен няма случайни неща!
Мисля че се уча от грешките си и трудно,
но сигурно се променям.
Последното ужасно нещо ми се случи ,за
да се науча да се радвам на простите неща,
за да се науча да преодолявам болката по- лесно·
Човешкото съзнание има необятни възможности
и ни помага да се справим с неща, които често
смятаме за непреодолими·
Виж целия пост
# 14
Повтарям едни и същи грешки пак и пак...
Крещя на половинката си ,че не е свършил нещо,макар да знам ,че е безсмислено...
Останала съм с 50 лв. за следващите 3 дни,виждам чехли за 40 и си ги купувам,макар да знам,че ще ми е трудно с 10 лв...
Има още...Животът ли е сложен,аз ли съм тъпа,че не схващам...
А за по-важни уроци даже не ми се мисли...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия