Сушени кайсии

  • 8 865
  • 7
Знаели някой как се сушат кайсии? Тази година имаме много плодове и искам да изсуша, но и преди като съм пробвала не стават, обикновено мухлясват. Как точно ги правите, топите ли ги в сироп или нещо друго?
Виж целия пост
# 1
В темата Ошав малко по долу се обсъжда точно това, макар че не се казва ошав  Laughing
Виж целия пост
# 2
В темата Ошав малко по долу се обсъжда точно това, макар че не се казва ошав  Laughing

Разрових речника и намерих това:

ошаф, ошав (тур. hoşaf)

1. Варени плодове със захар; компот.
2.Нарязани и изсушени сливи, круши, ябълки и други плодове.

Не че е кой знае колко важно, но за да не спорим  кое как се нарича.

Още малко по темата.
Виж целия пост
# 3
Вярно, че е обсъждано, ама аз и не отварят тази тема защото си мисля, че става въпрос за компот. Все пак няма отговор какво се прави, ако мухлясват кайсиите докато се сушат. За готовите съм почти сигурна, че ги киснат в нещо, иначе не може да са си така меки и сладки, в къкво е въпросът, а също ми е интаресно и дали се обръщат от време на време Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Вярно, че е обсъждано, ама аз и не отварят тази тема защото си мисля, че става въпрос за компот. Все пак няма отговор какво се прави, ако мухлясват кайсиите докато се сушат. За готовите съм почти сигурна, че ги киснат в нещо, иначе не може да са си така меки и сладки, в къкво е въпросът, а също ми е интаресно и дали се обръщат от време на време Mr. Green
По технологията, която съм написала няма как да мухлясат. Освен ако не ги съхраняваш правилно.  Tired
Виж целия пост
# 5
Вярно, че е обсъждано, ама аз и не отварят тази тема защото си мисля, че става въпрос за компот. Все пак няма отговор какво се прави, ако мухлясват кайсиите докато се сушат. За готовите съм почти сигурна, че ги киснат в нещо, иначе не може да са си така меки и сладки, в къкво е въпросът, а също ми е интаресно и дали се обръщат от време на време Mr. Green
По технологията, която съм написала няма как да мухлясат. Освен ако не ги съхраняваш правилно.  Tired

L 0 V E, ТУК съм написала технологията на майка ми против молци. Може и да я знаеш, щом сушиш плодове. Докато са на слънце кайсиите няма как да мухлясат. А за после  - да, зависи как се съхраняват.
Виж целия пост
# 6


L 0 V E, ТУК съм написала технологията на майка ми против молци. Може и да я знаеш, щом сушиш плодове. Докато са на слънце кайсиите няма как да мухлясат. А за после  - да, зависи как се съхраняват.
Видях, но мойте не са мухлясвали до сега.
Виж целия пост
# 7


L 0 V E, ТУК съм написала технологията на майка ми против молци. Може и да я знаеш, щом сушиш плодове. Докато са на слънце кайсиите няма как да мухлясат. А за после  - да, зависи как се съхраняват.
Видях, но мойте не са мухлясвали до сега.

Не за мухлясване, а против молци, нали ги знаеш, завъждат се. Мухлясване от държане на влажно може да се получи.

Ох, тия две теми дали не могат да се обединят newsm78.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия