Може ли да смесвам купени пюрета, съхранение

  • 896
  • 12
Ще му стане ли нещо на пюрето и след това на бебо ако смесвам купени зеленчукови пюрета (ранни моркови и тиква например - 50-50), защото от тиква с картофи нещо много се разхлаби. А има ли проблем да съхранявам остатъка - смесен в хладилник?
Виж целия пост
# 1
Според мен си съхранявай остатъка от всяко пюре в неговото си бурканче.  Отделяй си от всяко бурканче в една купичка количеството, което смяташ, че ще изяде бебето. Смес, от която вече си давала с лъжичка изобщо не съхранявай, все пак в нея има следи от слюнка. На всички пюрета пише, че може да се съхраняват 48 часа след отварянето, лично аз никога не съм рискувала да давам пюре, което е седяло отворено в хладилника повече от 24 часа.
Виж целия пост
# 2
Няма проблем и за двете  Peace
Виж целия пост
# 3
Може да смесваш купени пюрета и аз го правих в началото. Съхранявах отворено зеленчуково или плодово пюре в хладилник 24 часа, не повече. Когато започнах да давам месни, остатъка го изхвърлях веднага.
Виж целия пост
# 4
Може!  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз също го правех често, особено когато едно от пюретата не се харесва на бебето и безвкусно го смесвах с моркови и ябълка например или с тиква- те са сладки и така яде всичко. Относно съхранението - аз отсипвах от бурканчето необходимото количество и остатъка в го прибирах в хладилника. Относно месното пюре остатъка го хвърлям.
Виж целия пост
# 6
Няма проблем.
Виж целия пост
# 7
Може да се смесват.Може и да се съхраняват смесени,не виждам проблем,само да не е ядено от директно от тях.
Виж целия пост
# 8
Можеш да смесваш Peace
Съхраняваш в хладилник до 48 часа.
Остатъкът от пюрето, което е ял е добре да не се запазва за друго хранене.
Виж целия пост
# 9
Само не му давай да яде направо. Отделяй като за едното хранене, остатъка - в хладилника. Няма проблем смесването.
Виж целия пост
# 10
Може да смесваш
Виж целия пост
# 11
Можеш да ги смесваш  Peace
Аз и досега го правя само и само да яде
Виж целия пост
# 12
Да може Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия